Hypotéka Unicredit Bank podliezla magickú hranicu 1,5 % ročne

Hypotéka Unicredit Bank podliezla magickú hranicu 1,5 % ročne

Unicredit Bank ponúka dlhodobo hypotéky s najnižšou spodnou hranicou úroku na trhu. Doteraz lákala na sadzbu 1,69 % ročne pri troj a päťročnej fixácii, teraz svoju ponuku ešte viac zatraktívnila ďalším znížením úroku pri trojročnej fixácii na úroveň 1,49 % ročne.

Hypotéky s fixáciou na 5 rokov poskytuje s úrokom od 1,69 % p.a.

Atraktívny úrok len pri využití cross sell ponuky banky

Naďalej platí, že akciový úrok získa klient len pri využití ďalších produktov banky. Podmienkou je poistenie úveru a využívanie účtu U konto alebo U konto PREMIUM v Unicredit Bank. V prípade, že U konto si v banke nehodláte zriadiť, ani ho využívať, ponuka úrokovej sadzby banky stúpne o 0,6 % p.a.

Účet bez poplatkov – opäť s podmienkami

unicredit_bank_logoBalík služieb U konto je bezplatný, v prípade, že si budete naň posielať každý mesiac platbu vo výške minimálne 400 € mesačne (s garanciou podmienok pre bezplatné vedenie U konta na 10 rokov). Pri nesplnení minimálneho mesačného limitu došlej platby je poplatok za U konto 8 EUR (tento poplatok sa môže neskôr zvýšiť, naň sa garancia podmienok nevzťahuje).

Komplexnejší balík služieb – U konto PREMIUM je spoplatnený základnou cenou až 15 EUR mesačne, zdarma ho získava každý, kto splní podmienku bezhotovostného kreditu na účte vo výške 1800 € a viac.

Motiváciou klientov na využívanie ďalších platených služieb banky si UCB kompenzuje zníženie úrokovej sadzby, ktorá je hlboko pod trhovým priemerom (marcové štatistiky odhalili priemernú hodnotu hypoték s fixáciou na 1-5 rokov vo výške 2,62 % p.a.).

Aj keď je májová akcia UCB na prvý pohľad mimoriadne lákavá, stále sa jedná o ponuku úroku „od“ a „s podmienkami“. Konečná sadzba tak môže byť podstatne vyššia ako avizovaná. V prípade, že pomerne drahú službu poistenia úveru nechcete a nehodláte si zakladať ďalšie bankové konto, porovnajte si aj ponuky od iných bánk. Niektoré znižujú úrok a desatinky percent pri využití ďalších služieb, iné oslovujú klientov s transparentnou úrokovou sadzbou, ktorá nie je naviazaná na využívanie ďalších produktov a služieb.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia