Hypotekárny úver VÚB banky je s historicky najnižšou jednotnou sadzbou

Hypotekárny úver VÚB banky je s historicky najnižšou jednotnou sadzbou

Záujemcovia o financovanie bývania majú dnes niekoľko dôvodov na to, aby s vybavovaním hypotéky príliš dlho neotáľali. Dostupnosť bývania totižto pokorila maximá z predošlého roka a dostala sa tak na ešte priaznivejšiu úroveň.

Ceny nehnuteľností sú dnes na najnižšej úrovni od roku 2005

Ak by sme porovnali obdobie 2006-2008, kedy ceny nehnuteľností rástli až o 40 % rýchlejšie ako platy, dnes je trend celkom opačný. Keď k priaznivým cenám nehnuteľností pripočítame aj aktuálne veľmi nízke úrokové sadzby hypotekárnych úverov, ktoré vlani klesali výrazným tempom, dostávame ideálne obdobie na vybavenie hypotéky. Priemerne zarábajúci človek si tak dnes v niektorých regiónoch môže kúpiť na hypotéku až dvojnásobne väčší byt v porovnaní s predkrízovým obdobím.

byvanie a jeho dostupnost

Navyše jarné mesiace sú ideálnym obdobím na vybavenie hypotekárneho úveru. Viaceré banky totižto v tomto období vyhadzujú rôzne akcie s cieľom získať čo najviacej nových klientov. Lákadlá typu odpustenie poplatku za poskytnutie úveru síce potešia, no najviac zaváži aj tak výška úrokovej sadzby, preto sa najväčšiemu záujmu zo strany klientov tešia tie ponuky, ktoré ponúknu výraznú zľavu z úroku.

Hypotéka za 2,79 % ročne? Ide to, ale s podmienkami…

Koncom marca prekvapila novou akciou aj VÚB banka, ktorá záujemcom o financovanie bývania ponúka možnosť získať Flexihypotéku s historicky najnižšou jednotnou sadzbou od 2,79 % ročne pri fixácii úrokovej sadzby na 3 alebo na 5rokov

Zvýhodnené podmienky platia pre tých žiadateľov, ktorí si požičajú viac ako 60 000 € a objem úveru nepresiahne 80 % z hodnoty nehnuteľnosti. Výnimkou sú iba nehnuteľnosti v hlavnom meste a v Košiciach, kde je možné úverom so zvýhodnenými podmienkami financovať až 100 % nehnuteľnosti. Každý žiadateľ, ktorý splní vyššie uvedené podmienky a ktorého bonita bude aspoň na priemernej úrovni, získa jednotnú sadzbu 3,39 % ročne. Keď vezmeme do úvahy, že dnes sa úročenie priemernej hypotéky pohybuje niečo pod štyrmi percentami, je ponuka VÚB hypotéky jedna z najlepších na trhu. Výšku tejto už aj tak pomerne atraktívnej úrokovej sadzby si môže každý ešte viac znížiť, využitím voliteľných služieb až na 2,79 % ročne a to nasledovne:

Voliteľná služba Zníženie úrokovej sadzby
Vedenie Flexiúčtu aspoň 4, cenovej úrovne o 0,2% ročne
Zasielanie príjmu na Flexiúčet o 0,2% ročne
Poistenie úveru o 0,1% ročne
Poistenie nehnuteľnosti o 0,05% ročne
Poistenie domácnosti o 0,05% ročne

Vyššie uvedená akciová ponuka hypotéky z VÚB banky je časovo obmedzená a platí do 20. apríla 2014. V minulosti však banka svoje akcie niekoľko krát predĺžila, preto nie je vylúčené, že tak spraví opäť. Poteší tiež skutočnosť, že pokiaľ využijete všetky voliteľné služby, banka Vám preplatí náklady na vypracovanie znaleckého posudku a to až do výšky 150 €. Ak sa rozhodnete pre hypotekárny úver z VÚB banky, nezabudnite Vášmu znalcovi povedať, aby Vám znalecký posudok poskytol v elektronickej podobe, vďaka čomu získate hypotéku bez poplatku za poskytnutie. Ušetríte tak hneď „na začiatku“ stovky eur.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia