Internetová mBank vstupuje na trh refinancovania úverov

Internetová mBank vstupuje na trh refinancovania úverov

Kľučové úrokové sadzby v eurozóne sú na historických minimách, čo sa odzrkadlilo aj na postupnom znižovaní úrokov spotrebných úverov a hypoték. Dnes si teda možno požičať si oveľa lacnejšie ako tomu bolo pár rokov dozadu. Nečudo, že dopyt po refinančných úveroch stále rastie. Možnosť vymeniť staré úvery s nevýhodnými podmienkami za nový s úrokovou sadzbou lepšou aj o niekoľko percentuálnych bodov si tak nechá ujsť skutočne len málokto – spravidla iba ľudia, ktorých od refinancovania odrádza domnienka, že tento proces je spojený s množstvom administratívy.

Na vlne rastu refinancovania sa rozhodla zviesť aj mBank, ktorá práve v tejto úverovej kategórii vidí veľký potenciál. Najväčšia internetová banka na Slovensku na trh refinancovania vstupuje prostredníctvom svojho úspešného produktu pod názvom mPôžička Plus (bezúčelový spotrebný úver na čokoľvek).

Refinančná mPôžička Plus má čo ponúknuť

Banka ju bude poskytovať s rovnakou úrokovou sadzbou vo výške 9,90 % pre každého (ročná percentuálna miesta nákladov 10,36%). Do mBank je možné preniesť všetky pôžičky, každá však bude prevedená zvlášť v rámci samostatnej žiadosti. Výhoda v porovnaní s konkurenciou je značne zjednodušený proces poskytnutia refinančného úveru – nevyžaduje predkladanie úverových zmlúv, výpovede predchádzajúcich úverov a dokonca ani potvrdenie o príjme.

Jediná podmienka

Jedinou podmienkou pre záujemcov o refinancovanie je, že nesmú mať negatívny záznam v bankovom registri a že pôžička, ktorú chcú preniesť, musí byť staršia ako 6 mesiacov.

Rýchly proces vybavenia žiadosti „bez papierovačiek“ a transparentná úroková sadzba vo výške 9,90% pre každého, kto splní podmienky pre poskytnutie úveru však nie sú jedinými tromfami v rukáve internetovej banky. Tá, aby si zabezpečila čo najviacej záujemcov o refinancovanie, ponúka jeden šťavnatý bonus navyše:

Garancia najlacnejšej pôžičky počas celej doby splácania

logo_mbank_PV praxi to bude znamenať, že pokiaľ klient, ktorý spláca mPôžičku Plus dostane kedykoľvek počas splácania lepšiu ponuku od konkurenčnej banky na Slovensku, mBank ponuku konkurencie dorovná. Minimálna výška RPMN, ktorú môže mBank klientovi ponúknuť, je 7,1 %.

Na to, aby mohla mBank prípadne dorovnať výšku úroku, je potrebné aby ponuka konkurenčnej inštitúcie bola vystavená na hlavičkovom papieri, aby bola opečiatkovaná, podpísaná s uvedením mena vystavovateľa. Ponuka konkurencie musí byť vystavená na to isté meno ako je meno dlžníka splácajúceho mPôžičku, s uvedením jeho/jej osobných údajov. Ponuka ďalej musí byť vystavená na sumu v rovnakej výške ktorá zostáva splatiť na mPôžičke Plus (toleruje sa odchýlka +/- 10 %) a musí byť vystavená na rovnaký počet rokov ako zostáva do konca splatnosti mPôžičky Plus.

Klienti, ktorí sa rozhodnú svoju pôžičku preniesť do mBank môžu úver navýšiť až o 10 % a dobu splácania môžu predĺžiť až na 84 mesiacov. Minimálna doba splatnosti je pri refinancovaní 12 mesiacov. Na vyplatenie starých úverov môžete získať sumu od 350 do 20 000 €. Ako pri iných produktoch z portfólia mBank, aj refinancovanie je bez poplatkov – 0 € za poskytnutie pôžičky, za vedenie úverového účtu, za mimoriadne splátky či predčasné splatenie a bezplatné je tiež inkaso z osobného účtu mKonto.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia