ISIC karta láka na atraktívne zľavy. Aby ich mohol študent využívať, musí platiť členské

ISIC karta láka na atraktívne zľavy. Aby ich mohol študent využívať, musí platiť členské

Státisícom študentov po celom svete by iste robilo ťažkosti zvyknúť si na život bez tyrkysovej kartičky, ktorú denno – denne využívajú. Tušíte správne, reč je o tkz. ISIC karte, ktorá neslúži len na preukázanie statusu študenta, ale ktorá oprávňuje na čerpanie zliav po celom svete.

Nepostrádateľný spoločník až do ukončenia štúdia

ISIC karta je na Slovensku jednoznačne najrozšírenejším študentským preukazom. Slovenské vysoké školy sú totižto povinné novému študentovi vydať nejaký preukaz, väčšina z nich volí práve ISIC. Aj keď rôzne karty a preukazy zrovna „nemusíte“, údel študenta je už raz taký, že preukaz sa stane Vašou nepostrádateľnou výbavou, až dokým štúdium neukončíte. Bez neho by ste sa asi ťažko dostali do univerzitnej knižnice, či do školskej jedálne. Na viacerých internátoch si bez tejto karty už ani neotvoríte – používa sa ako kľúč od vchodu, podobne je na niektorých vysokých školách prístup do istých areálov – drahšie vybavených učební podmienený vstupom jedine cez ISIC…

isic vzor

zdroj: isic.sk

Tyrkysová karta sa stala synonymom pre študentské preukazy po celom svete. Jej využitie preto nesiaha iba po hranice Slovenska, ale môžete sa ňou preukázať až v 124 krajinách, ktoré akceptujú túto medzinárodnú študentskú kartu ako platný preukaz študenta, čo ocenia najmä vysokoškoláci, ktorí v zahraničí s indexom alebo bežným preukazom nepochodia…

Po predložení karty ISIC študent získava prístup k tisíckam zliav a výhod na Slovensku a takmer 100 000 vo svete. Obchodníci a ďalšie miesta (športové podujatia, kultúrne podujatia – múzeá, galérie, koncerty, festivaly, divadlá…), ktoré oprávňujú študentov na získanie zľavy alebo inej výhody sú zvyčajne označené nálepkou ISIC.

Študenti najviac využívajú zľavy u nasledovných obchodníkov:

  • Alza.sk (najväčší obchod s elektronikou a počítačmi) umožňuje nakupovať za veľkoodberateľské ceny (neplatí pre zlacnený či akciový tovar).
  • Martinus.sk – najväčšie online kníhkupectvo poskytuje študentom 10 % zľavu na knižné tituly + dodatočná zľavu 2% z už zľavnených cien
  • Fann parfumerie – 10 % na všetok tovar
  • FaxCOPY – 10% zľavy na všetky služby, 5 % na tovar (okrem kancelárskej techniky)
  • Panta Rhei – 10% zľava z ceny nákupu kníh, 5% zľava z ceny audio a video nosičov
  • Palace Cinemas – ušetríte 2 € na 2D a 1,50€ na 3D filmoch
  • Curaprox – 15% dole z ceny produktov dentálnej hygieny
  • Orange – zľavy na študentské paušály
  • ŠEVT – papierníctvo – základné veľkoobchodné ceny so zľavami 10-25 % oproti maloobchodným cenám.
  • Union poisťovňa – 30% zľava na individuálne komplexné cestovné poistenie do zahraničia na jednotlivé cesty

To je len ukážka zliav, ktoré je možné vďaka ISIC karte na Slovensku získať. Bolo by prácne všetky ich uviesť na jednom mieste, takže radšej použite vyhľadávač na tejto stránke,  kde budete mať možnosť filtrovať zľavy podľa kategórie či kraja.

Jeden cestovný preukaz miesto troch + výrazne lacnejšie cestovné

Kartu ISIC si však najviacej pochvaľujú tí, ktorí dochádzajú za štúdiom vlakom, autobusom alebo tí, ktorí pravidelne alebo sporadicky využívajú mestskú hromadnú dopravu. ISIC môžete použiť ako preukážku na vlak, SAD či MHD, to znamená, že nahrádza 3 cestovné preukazy oprávňujúce na zľavnené študentské cestovné. Na začiatku roka teda nebudete potrebovať žiadne potvrdenie o návšteve školy na vybavenie preukazov v doprave.

ISIC nie je zadarmo

Cenu za vydanie karty si určuje každá vysoká škola samostatne v rozpätí od 18-35 €, pričom tento jednorázový poplatok zahŕňa náklady na vydanie preukazu s bezkontaktným čipom, tlač, personalizáciu a podobne. Okrem toho sa platí cena za licenciu ISIC. Štandardne to je7 € (na niektorých univerzitách ktoré podporujú výhody ISIC to môže byť o niečo lacnejšie). Platnosť je vždy jeden rok, pri zápise do ďalšieho ročníka je možné zakúpiť prolongačnú známku, ktorou sa platnosť predlžuje na ďalší rok.

Študentovi, ktorý je zvyknutý zľavy využívať, sa môže prolongačný poplatok rýchlo (aj v priebehu niekoľkých dní) vrátiť.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia