Jacuzzi - luxus ktorý stojí priemerného Slováka 12 mesačných platov

Jacuzzi - luxus ktorý stojí priemerného Slováka 12 mesačných platov

Viac ako jeden ročný plat by musel obetovať priemerný Slovák, ak by si chcel dopriať relax v hydromasážnej vani jacuzzi v pohodlí svojho domova. Presne na 12,5 priemerného mesačného platu vyjde taká „obyčajnejšia“ Jacuzzi, v základnej verzii (počítame s cenou 8000 €). A to ešte nerátame cenu vodovodnej batérie, príslušenstvo či efektné podsvietenie pod hladinou… Pre bežného človeka predstavuje táto suma nedosiahnuteľný luxus. Pokiaľ nie ste milionár, ktorému je jedno, kam odtekajú tisícky eur, no zároveň sa nechcete vzdať myšlienky na relaxačný kúpeľ s masážou kedykoľvek sa Vám zachce, sú aj iné, ďaleko lacnejšie alternatívy, ktoré si môže dovoliť aj „stredná trieda“.

jacuzzi opalia

Opalia, klasická Jacuzzi ® hydromasáž

Jacuzzi je totižto značka a zároveň firma, ktorá sa zaoberá výrobou víriviek a bazénov. Táto firma je špičkou vo svojom obore, ostatné firmy jej technológie kopírujú. Aj z tohto dôvodu sa pomenovanie „jacuzzi“ používa ako synonymum pre hydromasážne vane a vírivky. Pokiaľ ste sa dočítali, že súčasťou hotelovej izby na mieste, kde sa chystáte na dovolenku je jacuzzi, s najväčšiu pravdepodobnosťou sa jedná o obyčajnú vaňu s masážnymi tryskami, ktorá sa pohybuje v úplne iných cenových reláciách ako originál Jacuzzi. Alebo ak sa Vám kolega, o ktorom viete, že nezarába tisícky eur mesačne chválil novou Jacuzzi, tak je takmer isté, že doma sa bublinkuje v hydromasážnej vani inej, oveľa lacnejšej značky.

Koľko to celé stojí?

Hydromasážny systém, ktorý je najdrahšou položkou pri realizácii sna o vírivke, sa môže pohybovať v rádoch stoviek, ale aj tisícok eur. Výsledná cena a zaradenie do cenovej kategórie závisí od značky, typu ovládania, počtu trysiek, rozmerov (pre koľkých ľudí má byť určená?) ale aj samotnej výbavy systému. Tie najlacnejšie modely sa dajú kúpiť za sedem stoviek eur. V tejto cenovej hladine je úplný základ – zopár trysiek s pneumatickým tlačidlom ovládania (tie poznajú iba dva pokyny – on a off a nie sú napojené na elektroniku).

Lepšia výbava – v cene okolo dvoch až troch tisícok eur už obsahuje niekoľko desiatok vodoliečebných masážnych trysiek, ktoré je možné ľubovoľne kombinovať a ktorých intenzitu môžete regulovať, podľa Vašich požiadaviek – od tých najjemnejších, pri ktorých sa dá zdriemnuť až po dôkladnú hĺbkovú masáž všetkých svalov. Systémy ktoré sa predávajú s cenovkami nad 2500 € poskytujú najviac možností z hľadiska ovládania (elektronické ovládanie) a samozrejme v cene je aj nadštandardné vybavenie.

Originál systémy, ktoré sú šité na mieru konkrétnym vaniam a ktoré sú ponúkané iba s týmito vaňami stoja aj viac ako tri tisícky eur.

Podľa čoho vyberať?

vaňa Aura Corner 140 Corian,   Jacuzzi®

vaňa Aura Corner 140 Corian, Jacuzzi®

Pokiaľ chcete skutočnú kvalitu, počítajte s tým, že cena sa vyšplhá na niekoľko tisícok eur. Takáto „pálka“ si už zaslúži zvýšenú pozornosť pri výbere firmy. Obehajte si viacero predajcov, porovnávajte parametre, vyhľadávajte skúsenosti užívateľov na internete a pýtajte sa známych. Od predajcu vyžadujte záruku ako na vaňu, tak aj na hydromasážny systém a ich tesnosť. Za štandard sa požaduje minimálne 2 ročná záruka. Pre človeka, ktorý si chce vo vani po dlhom dni predovšetkým oddýchnuť a dopriať relax namáhaným svalom je dôležité predovšetkým jednoduché ovládanie, preto voľte systém s intuitívnym ovládaním s možnosťou nastaviť si intenzitu masáže a teplotu vody.

Pri výbere firmy, od ktorej si nakoniec vaňu kúpite, uprednostňujte spoločnosti, ktoré majú vlastný servis a ktoré v prípade potreby zabezpečia okamžitú opravu. Veď viete ako to chodí – keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú, no keď treba zabezpečiť servis, spravidla sa všetko zvalí na „nesprávne používanie“. V neposlednom rade si dajte pozor na to, aby mal výrobok dezinfekčnú a samočistiacu funkciu, aby ste si s vaňou nakoniec neužili viac starostí ako relaxu.

Komu sa oplatí najviac?

Napriek tomu, že jacuzzi – v ľudovom význame patrí medzi drahšie záležitosti, v mnohých prípadoch sa môže aj vyplatiť. Pokiaľ trpíte bolesťami chrbta a často si k sebe domov voláte maséra, tak prostriedky investované do kúpy hydromasážnej vane strednej kategórie sa Vám môžu v priebehu jedného-dvoch rokov „vrátiť“.

Tiež sa oplatí domácnostiam, kde jeden z členov trpí ochorením svalstva – vyjde to o dosť lacnejšie ako pravidelné kúpele, ktoré poisťovne len veľmi zriedka preplácajú…

Pokiaľ chcete ozajstnú hydromasáž…

Ako bolo uvedené v texte vyššie, špičkou v obore je firma Jacuzzi, ktorá ako prvá predstavila svetu prvú hydromasážnu vaňu na svete. Ako pri väčšine revolučných výrobkov, aj tento prišiel náhodou a z nutnosti. Jej tvorcom bol Candido Jacuzzi, jeden z členov rodiny Jacuzzi – talianskych prisťahovalcov, ktorí prišli do USA začiatkom 20 storočia. Candidov syn trpel vážnym a progresívnym svalovým ochorením – reumatoidnej artritídy. Lekári boli bezmocní – tak aspoň odporučili čo najčastejšie hydroterapie v špecializovaných centrách, aby sa zabránilo motorickým problémom. Candido vďaka svojim vynikajúcim znalostiam hydrauliky upravil ponorné čerpadlo, ktoré sa dovtedy používalo v poľnohospodárstve a pretvoril ho na hydroterapeutické zariadenie, ktoré sa dalo ľahko prenášať a bolo možné jeho použitie aj v domácich vaniach. Išlo o prvý prototyp hydromasáže, od ktorého bol len krôčik ku komerčnému využitiu v nemocniciach, kúpeloch školách, ale aj individuálne v domácnostiach. Rodina Jacuzzi sa tejto príležitosti chopila, pustila sa do rozsiahleho výskumu a v roku 1970 zakladajú v severnom taliansku, neďaleko ich rodného domu prvú európsku výrobu hydromasážnych vaní.

V súčasnosti je firma Jacuzzi synonymom akéhokoľvek hydromasážneho zariadenia (bez ohľadu na značku). Špičkovej kvalite zodpovedá aj vysoká cena. Pokiaľ však raz vyskúšate pravý jacuzzi kúpeľ, iný už nebudete chcieť! Všetky funkcie ovládate z jedného miesta, ovládacím panelom, ktorý sa jednoducho a intuitívne používa, vďaka čomu si nastavíte požadovanú teplotu, intenzitu masážnych trysiek, osvetlenie vodopádu, ale aj hudobný systém. A ktovie, možno práve Vaša vírivka bude mať vlastné plávajúce diaľkové ovládanie…

Zdroj obrazkov: http://www.jacuzzicz.cz

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia