Jesenný výpredaj spotrebných úverov

Jesenný výpredaj spotrebných úverov

Vonku sa nám poriadne ochladilo, no ponuka spotrebných úverov tunajších bánk je poriadne horúca. Po skončení prázdnin sa tradične roztrhne vrece s akciovými ponukami spotrebákov a nebolo tomu inak ani tento rok. Ktoré banky požičiavajú najvýhodnejšie?

Zo všetkých akcií jednoznačne najviac zaujala Unicredit Bank, ktorá aktuálne ponúka bezúčelový spotrebný úver s mimoriadne atraktívnou úrokovou sadzbou vo výške len 7 % p.a. Poviete si, takých akcií tu už bolo, nakoniec dostanem úrok aj tak o niekoľko percent vyšší, s najväčšou pravdepodobnosťou až dvojnásobne. Nie je tomu tak.

jesen Akciovú úrokovú sadzbu vo výške 7 % ročne môže získať každý záujemca, bez ohľadu na výšku príjmu. Banka ju navyše garantuje počas celej lehoty splatnosti. Podmienkou je schopnosť úver splácať (teda mať pravidelný mesačný príjem v min. výške 280 € v čistom), uzatvorenie poistenia schopnosti splácať a využívanie balíka služieb v UCB podľa vlastného výberu. Výhodou okrem mimoriadne nízkeho úroku je možnosť požičať si sumu až 20 000 € bez spoludlžníka a ručiteľa. Pôžičku získate aktuálne bez poplatku za poskytnutie a za vedenie úverového účtu.

Úroky padajú vo viacerých bankách…

OTP banka naďalej pokračuje s akciou Pozor, padajú úroky, vďaka ktorej je možné získať bezúčelový OTP expres úver bez zabezpečenie lacnejšie. Pri aktívnom využívaní bežného účtu v tejto banke získate zľavu z úrokovej sadzby oproti štandardnému úroku o 1 % p.a. Pod aktívnym využívaním účtu sa má na mysli poukazovanie mzdy alebo iného príjmu vo výške min. 300 € na bežný účet vedený v OTP banke, realizovanie min. 3 bezhotovostných transakcií platobnou kartou mesačne a jedeného trvalého príkazu alebo inkasa z bežného účtu vedeného v OTP banke.

Okrem toho, ďalšiu zľavu z úroku vo výške dvoch desatín percenta získate, ak si úver poistíte proti platobnej neschopnosti.

O klientov sa rozhodla zabojovať aj VÚB banka, ktorá ponúka na svoje Flexipôžičky celkovú zľavu z úroku až 3 %. Ako ju získať? Po predchádzajúcich riadkoch asi nikoho neprekvapí, že aj VÚB banka zvýhodňuje klientov, ktorí majú účet vedený v tejto banke. Reč je o takzvanom Flexiúčte, kde si môžete sami nakonfigurovať služby ktoré najčastejšie používate a nemusíte tak platiť za to, čo nevyužívate. Flexiúčet je rozdelený do piatich cenových pásiem, podľa toho, aké základné a rozšírené služby si zákazník vyberie. Celkovo sa tak cena pohybuje od 1,50-9 € za mesiac.

V prípade, že si k úveru zriadite Flexiúčet v cenovom pásme 3-5 (teda od 5-9 EUR mesačne), tak získate zľavu z úrokovej sadzby 0,8 %. Ak si navyše na tento účet necháte pravidelne zasielať mzdu, tak Vám banka zníži úrok o ďalších osem desatín percenta. Ak sa rozhodnete uzatvoriť aj poistenie úveru, tak Vás čaká odmena dodatočná zľava z úroku vo výške 0,4% p.a.

Ak máte plynofikáciu s SPP Distribúcia, úroková sadzba bude nižšia o ďalšie celé percento (platí pre flexipôžičku na bývanie) Zrátané a podčiarknuté, týmto spôsobom môžete mať úrok nižší až o tri percentuálne body.

ČSOB tiež ponúkla neoriginálnu akciu – zníženie úroku o 2 % na úvere, pokiaľ aktívne využívate účet Pohoda alebo Extra Pohoda. Pod aktívnym využívaním sa myslí zasielanie výplaty na účet Pohoda alebo Extra Pohoda vo výške min. 400 € mesačne, zadanie min. jedného trvalého príkazu a súhlasu s inkasom mesačne a priemerný mesačný zostatok na účte 300 €.

Pri žiadosti o pôžičku do konca Novembra ČSOB navyše ponúka 100% zľavu za spracovanie spotrebného úveru (klient tak ušetrí 2 % z objemu poskytnutého úveru, ktorý by musel mimo jesennej akcie zaplatiť).

Akokoľvek vyzerajú akcie jednotlivých bánk lákavo, netreba zabúdať na to, že poistenie úveru tiež niečo stojí (mesačne sa tým navyšuje splátka) a samozrejme aj bežný účet nie je zdarma.

Samotná akcia či zľava z úroku by nemala byť jediným dôvodom na to, aby ste sa rozhodli pre akciový úverový produkt. Oveľa viac by ste sa mali zaujímať o údaj RPMN, vďaka ktorému si dokážete porovnať výhodnosť jednotlivých ponúk a až na základe toho sa rozhodnúť.

Ročnú percentuálnu mieru nákladov si porovnajte s produktami ostatných bánk, aj s takými, ktoré momentálne žiadnu „akciu“ neponúkajú. RPMN je totižto najdôležitejším ukazovateľom, ktorý Vám dá bližšiu predstavu o tom, o koľko pôžičku nakoniec preplatíte.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia