KDB Bank sa stala novým členom Slovenskej bankovej asociácie

KDB Bank sa stala novým členom Slovenskej bankovej asociácie

Len pár mesiacov od vstupu prvej kórejskej banky – KDB Bank Europe na slovenský trh, sa tento nováčik v bankovom prostredí stal pridruženým členom SBA (Slovenskej bankovej asociácie). Počet členov SBA sa tak zvýšil na 28. Len nedávno (koncom októbra 2013) Slovenská banková asociácia prišla o jedného člena – AXA Bank Europe, ktorá ukončila svoju činnosť na tuzemskom trhu. Členské rady SBA sa naposledy rozširovali v máji 2011, kedy do asociácie vstúpila mBank.

Profil banky

Na základe stratégie rozširovania v regióne strednej a východnej Európy bola v auguste 2013 otvorená prvá zahraničná pobočka KDB Bank v Bratislave na Obchodnej ulici. Banka so sídlom v Maďarsku je stopercentnou dcérskou spoločnosťou juhokórejskej KDB Bank (Korea Development Bank, teda kórejskej rozvojovej banky). Na Slovensku pôsobí ako pobočka zahraničnej banky. Jej výhodou je zázemie a podpora jednej z najvýznamnejších finančných skupín Ázie – skupiny KDB.

kdb bank na obchodnej

Ponuka služieb

kdb bank logoPonuka banky je orientovaná na univerzálne bankové služby a produkty, určené pre korporátnych klientov ale aj pre jednotlivcov. Dôraz kladie na vysokú úroveň a kvalitu poskytovaných služieb, na flexibilitu a individuálne potreby klientov. Zaujímavosťou je skutočnosť, že KDB Bank Europe je vôbec prvou ázijskou bankou na slovenskom trhu. Ambíciou slovenskej pobočky je stať sa hlavným partnerom pre bankové operácie korporácii na Slovensku a to nielen tých s kórejskými majiteľmi, ale všetkých.

Pozrite si prezentačné video:

 

kdb detail pobockyBanka plánuje expanziu aj do okolitých krajín – najmä do Českej republiky a Rakúska. Do roku 2018 by chcela otvoriť aj nové pobočky v Rumunsku, Srbsku, Ukrajine, Rusku, Macedónsku a Grécku.

Expanzia nebude len geografická, ale rozširovanie sa bude týkať aj jednotlivých činností financovania. Pozornosť by sa mala v budúcnosti viac koncentrovať na financie súkromných osôb.

V súčasnosti však viac ako čokoľvek iné, potrebuje stabilitu a preto sa zameriava na financovanie podnikov. „To nie je možnosť, to je nutnosť“ vyjaril sa na webe banky jej generálny riaditeľ, Chung, Hun Jin.

V tuzemsku banka zvolila rovnakú stratégiu ako v susednom Maďarsku – zameriava sa na privátnych a bonitnejších klientov. Na rozdiel od etablovaných slovenských bánk, ktoré si pri vkladových produktoch väčšinou nekladú požiadavky na min. vklad, KDB bank požaduje minimálny vklad vo výške 1000 USD alebo 300 EUR.

Dôležité informácie a kontakt

Oficiálny názov KDB Bank Europe Ltd., pobočka zahraničnej banky
Adresa Obchodná 2, 81106 Bratislava
SWIFT kód KODBSKBX
Kód pobočky 8430
Zákaznícky servis +421 232 116 880
Email info@kdbbank.eu
Web http://sk.kdbbank.eu

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia