Klientov mBank čaká od Nového roka zdražovanie

Klientov mBank čaká od Nového roka zdražovanie

Internetová mBank zverejnila nový cenník, platný od 1. januára 2015. Nové ceny určite nepotešia pasívnych klientov- teda takých, ktorí nemajú vo zvyku platiť bezhotovostne a tých, ktorí nemajú v banke vedený žiaden úverový produkt (mPôžičku, mHypotéku, kreditnú kartu či povolené prečerpanie).

Pasivita už nebude zdarma

Doteraz banka lákala nových zákazníkov na základné bankové služby bez poplatku, vrátane účtu s debetnou kartou. Po novom bezplatné používanie debetnej karty vydanej k účtu nebude také samozrejmé.

Skupina neaktívnych, respektíve málo aktívnych klientov bude mať od nového roka na výber – buď oprášia debetnú kartu a naučia sa s ňou platiť bezhotovostne za svoje nákupy v objeme minimálne 20 € mesačne, alebo sa zmiera s novým poplatkom 1 €. „Pokute za pasivitu“ sa vyhnú len tí, ktorí majú v banke vedený jeden z jej úverových produktov.

„Sme radi, že našu platobnú kartu využívate. Pokiaľ s ňou aj naďalej budete platiť minimálne 20 eur mesačne, bude pre Vás karta stále zadarmo. V mesiaci, kedy kartu nepoužijete, alebo utratíte menej ako 20 eur, zaplatíte jedno euro za vedenie nepoužívanej karty,“ informovala včera mbank svojich klientov prostredníctvom emailovej správy.

Banka sa zmenou cenníka rozhodla preriediť rady pasívnych klientov, ktorí ju stoja peniaze. Jedná sa konkrétne o skupinu ľudí, ktorí si mKonto založili iba kvôli tomu, že je zadarmo a na účte s nízkym zostatkom občas spravili online prevod, ktorý je zdarma. Ku kontu však dostali aj debetnú kartu, za ktorú si banka nič neúčtovala, no napríklad jej výroba niečo stála.

Kartu môžete zrušiť bezplatne

V prípade, že sa nechystáte meniť svoje návyky a za kartu nechcete zbytočne platiť mesačný poplatok vo výške 1 €, môžete si ju bezplatne zrušiť v internet bankingu.

mBank okrem iného mení podmienky predčasného splatenia mHypotéky na podnet klienta, ktorý spláca úver s variabilnou alebo fixnou sadzbou počas obdobia fixácie. Nový poplatok je 5 % z predčasne splatenej sumy úveru presahujúcej 20 % nesplatenej istiny.

Jeden výber z bankomatu zdarma pre všetkých

Pozitívnou novinkou je jeden bezplatný výber z bankomatu na Slovensku alebo v zahraničí, na ktorý má nárok každý klient, bez ohľadu na to, či je aktívny alebo pasívny. Každý ďalší výber je spoplatnený sumou 1,20 € / výber. Momentálne je potrebné na získanie bezplatného výberu uskutočniť bezhotovostné platby kartou v objeme min. 80 € mesačne. Viac bezplatných výberov z bankomatov je podmienené uskutočnením bezhotovostných platieb v istej výške. Dva výbery zadarmo dostanú tí, ktorí v danom mesiaci zaplatia kartou vo výške min. 120 €, 3 bezplatné výbery sú za útratu 160 €. Ak kartou zaplatíte za nákupy vo výške aspoň 200 €, získate 4 bezplatné výbery.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia