Komerční banka, a.s., pobočka zahraničnej banky

Komerční banka, a.s., pobočka zahraničnej banky

Komerční banka patrí medzi potrebné finančné inštitúcie v Českej republike a nielen tam, ale aj v regióne CEE. Komerční banka, známa aj pod skratkou KB je materskou spoločnosťou skupiny KB, tvorená ôsmymi spoločnosťami. Na slovenskom trhu pôsobí ako pobočka zahraničnej banky. Jej činnosť je na Slovensku orientovaná skôr na stredné a veľké firmy s obratom nad 33 miliónov eur. Na Slovensku neposkytuje služby fyzickým osobám a neposkytuje ani hotovostné operácie. Medzi ponúkané služby pre firemnú klientelu patrí cash management, ebanking, platobné karty, produkty investičného bankovníctva, trade finance a korporátne financovanie.

kb-logoNa českom trhu je však produktové porfólio oveľa bohatšie. Okrem firemných klientov sa jej činnosť sústredí aj na fyzické osoby – občanov, pre ktorých poskytuje komplexné finančné služby – od bežných účtov, platobných kariet, cez vkladové produkty až po úvery, pôžičky, hypotéky a kreditky.

Komerční banka je členom štvrtej najsilnejšej finančnej skupiny Societé Génerale, ktorá je zároveň aj jej majoritným vlastníkom. Akcie Komerční banky sú obchodovateľné na Pražskej burze cenných papierov pod označením ISIN CZ0008019106. S akciami KB sa obchoduje aj na London Stock Exchange (Londýnskej burze cenných papierov) vo forme globálnych depozitných certikátov (GDR).

Prehľad najväčších akcionárov KB s trhovým podielom na základom kapitále väčšom ako 3 %

akcionari KB

  • Société Générale S.A. – 60,353 %
  • Chase Nominees Limited – 4,708 %
  • Nortrust Nominees Limited – 4,436 %
  • State Street Bank and Trust Company – 3,952 %
  • ostatní minoritní akcionári : 26,551 %

Vďaka zázemiu skupiny KB a finančnej skupiny Societé Générale dokáže KB na Slovensku ponúknuť svojim firemným zákazníkom know how a komplexné finančné riešenia na mieru.

Z histórie

Prvá pobočka v Slovenskej republike bola založená v roku 1995. Za jej vznikom stálo rozširovanie obchodných a finančných vzťahov medzi Slovenskou a Českou republikou. Na Slovensku pôsobí na základe bankovej licencie, pričom má oprávnenie na všetky typy finančných transakcií. Na jej činnosť dohliada Národná banka Slovenska a taktiež aj Česká národní banka.

Základné informácie

Adresa Komerční banka, a. s., pobočka zahraničnej bankyHodžovo námestie 1A
P.O.BOX 137
810 00 Bratislava
Slovenská republika
Telefón 00421/2/592 77 328, 329
Fax 00421/2/529 61 959
Info linka 0800 118 100 (pre volania zo Slovenska)+421 259 277 505 (pre volania zo zahraničia)
Email koba@koba.sk
Web www.koba.skwww.kb.cz
Numerický kód banky 8100
SWIFT kód KOMBSKBA
Pobočky Bratislava

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia