Konsolidačným úverom sa darí - aj v Poštovke. Lepšia splátka je teraz výhodnejšia

Konsolidačným úverom sa darí - aj v Poštovke.  Lepšia splátka je teraz výhodnejšia

Konsolidovať úvery, ľudovo povedané zlúčiť viacero pôžičiek do jednej a ušetriť tak na mesačnej splátke chce čoraz viac ľudí, ktorí si v minulosti pobrali nevýhodné úvery či už z dôvodu finančnej nestability počas krízy alebo kvôli tomu, že sa zadĺžili kvôli majetku, ktorí nutne nepotrebovali.

Konsolidačné úvery idú na dračku

Významný rast dopytu po konsolidačných úverov zaznamenávajú banky, ktoré majú v ponuke produkt priamo určený na konsolidáciu iných predtým poskytnutých úverov. Aj Poštová banka zaznamenala v minulom roku enormný, až 60 percentný nárast záujmu o svoj konsolidačný úver, tkz. Lepšiu splátku.

Zo štatistík banky vyplýva, že klienti nemajú záujem iba o vyplatenie starších dlhov, ale aj o peniaze navyše.

Vyvarujte sa ďalšiemu zadlžovaniu, aj keby sa Vám peniaze navyše hodili

postova banka logoPokiaľ však chcete získať kontrolu nad svojimi financiami, brať si peniaze navyše nad rámec splácaných úverov nie je rozumné riešenie. Skôr sa oplatí staršie pôžičky konsolidovať s nižším úrokom a záväzkov sa čo najskôr zbaviť. V Poštovej banke dosahuje priemerná výška úveru Lepšia splátka až 9 015 EUR. Aj v iných bankách si na konsolidáciu ľudia požičiavajú skôr vyššie sumy – v priemere od 8 do 10 tisíc eur.

Prostredníctvom Lepšej splátky si môžete na vyplatenie existujúcich záväzkov požičať sumu od 400 € do 30 000 €, pričom splátky je možné rozložiť na obdobie od jedného do deviatich rokov. Splatiť môžete nielen úvery v bankách a nebankovkách, ale aj nevýhodné kreditky, povolené prečerpania a nákupy na splátky. Štandardne sa úroková sadzba na Lepšej splátke, v závislosti do objemu požičanej sumy a zvolenej lehoty splatnosti pohybuje od 10,90 do 28,90 % p.a.

Výšku jednotlivých splátok pri rôznych lehotách splatnosti ilustruje nasledovná tabuľka:

ls-uroky

kliknite na obr. pre zväčšenie, zdroj: pabk.sk

Teraz akcia: Lepšia splátka je o niečo výhodnejšia

Pri splnení podmienok akcie mínus 2,22 percenta, Poštová banka zníži Vaše mesačné splátky o sumu, ktorá zodpovedá zľave 2,22 % p.a. z úrokovej sadzby vašej novej pôžičky.

Na získanie tohto benefitu je potrebné podať žiadosť o konsolidačný úver v PB do 29. marca 2015, pôžičku je potrebné splácať z osobného účtu v PB a poslednou podmienkou je riadne splatenie aspoň 24 po sebe nasledujúcich splátok (bez výrazného omeškania).

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia