Konto tretieho veku Sberbank Slovensko, a.s.

Konto tretieho veku Sberbank Slovensko, a.s.

Väčšina významných hráčov na tuzemskom bankovom trhu má v ponuke okrem účtov aj jeden špeciálne určený pre dôchodcov, so zvýhodnenou cenou oproti klasickému účtu či balíku služieb. Sberbank Slovensko dôchodcom ponúka bankové služby prostredníctvom tkz. Konta tretieho veku. V rámci bežného účtu pre dôchodcov banka ponúka v podstate to isté čo konkurencia – vedenie účtu s minimálnymi poplatkami – konto stojí 0,99 € mesačne, no u konkurenčných bánk sa dá zohnať aj lacnejšie. Zriadenie a zrušenie je zadarmo.

Čo získate v cene 0,99 € mesačne?

V cene účtu si môže klient vybrať zdarma jednu medzinárodnú platobnú kartu Maestro alebo VISU Electron, okrem toho bezplatné sú aj všetky služby elektronického bankovníctva. Produkt prináša všetky bankové služby, ktoré poberatelia dôchodku bežne využívajú – teda výbery hotovosti prostredníctvom siete bankomatov, trvalé a jednorázové príkazy na úhradu a služby elektronického bankovníctva, vklady v hotovosti.

Nepočítajte pohyby na účte, aj tak to nemá zmysel

sberbank_logo2Banka seniorom ponúka výhodné mesačné poplatky za jednotlivé operácie – pohyby na účte. Vždy, keď na účet prídu alebo odídu peniaze, banky si účtujú poplatok. Najčastejšími transakciami sú výber hotovosti z bankomatu, platba kartou u obchodníkov, výber finančných prostriedkov na pobočke, prevod na iný účet, vklad v hotovosti, alebo prijatie peňazí na účet. Za každú takúto transakciu, pokiaľ nie je súčasťou balíka služieb si banky účtujú poplatky – čím viac sa takýchto operácií nazbiera, tým viac klient zaplatí. Konto tretieho veku je výnimočné tým, že bez ohľadu na počet uskutočnených operácií, klient zaplatí maximálne 0,99 € mesačne. Z tohto dôvodu je Konto tretieho veku konkurencieschopné, napriek tomu, že mesačný poplatok za vedenie účtu je o niečo vyšší ako u ostatných bánk. Vďaka max. mesačnému poplatku za operácie klienta nebude čakať na konci mesiaca žiadne nepríjemné prekvapenie v podobe vysokej ceny za viaceré pohyby na účte. Nakoniec, veď človek má predsa účet na to, aby ho využíval a nie na to, aby si sledoval počet výberov z bankomatov či koľko krát zaplatil za nákup kartou, aby to bolo „zadarmo“, no nie?

Informácie o pohyboch na účte a o aktuálnom zostatku sú klientom k dispozícii buď prostredníctvom služieb elektronického bankovníctva alebo formou výpisu z účtu (s možnosťou zvoliť si periodicitu – po každom obrate, týždenne, mesačne alebo kvartálne), ktorý banka zasiela buď poštou alebo si ho môže klient prevziať osobne na pobočke.

Podmienky

Konto tretieho veku je určené výlučne pre poberateľov dôchodkov (a to všetkých typov vyplácaných Sociálnou poisťovňou). Na zriadenie tohto účtu stačí preukaz totožnosti. Prevod dôchodku zo Sociálnej poisťovne na Konto nie je potrebné vybavovať zo strany klienta – o všetky administratívne záležitosti súvisiace s prechodom sa postará Sberbank.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia