Kreditná karta mBank: vďaka trom variantom je vhodná pre všetky typy užívateľov

Kreditná karta mBank: vďaka trom variantom je vhodná pre všetky typy užívateľov

Internetová mBank má v ponuke hneď dva typy kreditných kariet – Visa Classic a Visa Gold, ktoré však zhodne pomenúva názvom mKreditka. Pomerne nezvyčajná je poplatková politika – oba typy kariet môžete mať za rovnakú cenu (ročný poplatok sa pohybuje od 0 € do 22,90 €, v závislosti od zvolenej varianty). Rozdiel v kartách spočíva len v odlišnej výške úverového limitu. Kým Visa Classic sa poskytuje s limitom od 350 – 6500 €, Visa Gold má minimálny limit 5000 €, maximálne je pri tomto type karty možné čerpať sumu 16 500 €.

Úver v peňaženke ku ktorému máte non stop prístup

Kreditné karty s obľubou využívajú ľudia, ktorí občas potrebujú preklenúť nedostatok financií (napríklad keď Vás zastihne neočakávaný výdavok a stav na účte sa blíži nule). V takejto situácii nie je vždy vhodné brať si spotrebný úver, najmä vtedy nie, ak si potrebujete požičať krátkodobo – povedzme len niekoľko dní alebo týždňov dokým nedostanete výplatu. V takom prípade je ideálne využiť kreditnú kartu. Použitie kreditky je dokonca v mnohých prípadoch výhodnejšie ako povolené prečerpanie účtu, nakoľko kreditná karta umožňuje využívanie bezúročného obdobia, v rámci ktorého klient môže čerpať úver bez úroku.

mKreditka ponúka pomerne dlhé bezúročné obdobie – až 54 dní. Pokiaľ sa Vám prípadný dlh na karte podarí vyrovnať do konca tohto obdobia, finančné prostriedky čerpáte grátis, bez úroku.

Pokiaľ nechcete zmeškať termín konca bezúročného obdobia, je vhodné nastaviť si 100 % inkaso pri splácaní, vďaka čomu budete môcť zabudnúť na povinnosť mesačnej splátky a miesto sledovania dlžnej sumy a dátumu splatnosti budete môcť novou kreditkou veselo nakupovať bez obáv, že Vám nabiehajú úroky.

Jedno percento z každého nákupu späť, škoda že len na prvých 6 mesiacov

Čerství majitelia mKreditky získavajú z každého uskutočneného nákupu finančnú odmenu vo výške 1%, pričom celková maximálna výška vyplatenej odmeny je limitovaná sumou 80 EUR. Do transakcií, z ktorých sa vypláca finančná odmena sa nepočítajú hotovostné výbery, či už z bankomatov alebo na pobočkách bánk, ďalej bezhotovostné prevody z úverového účty mKreditky a všetky transakcie, ktoré boli refundované. Škoda, že odmeňovanie za platby kartou je časovo obmedzené akciou, v trvaní iba 6 mesiacov od zriadenia karty.

Kreditka pre každého?

kreditna karta mbank

mKreditka je bez nadsázky najvariabilnejšou kartou na trhu. Vďaka možnosti výberu jednej z troch taríf je vhodná pre všetky typy užívateľov kreditných kariet: pre tých, ktorí zo zásady splácajú dlh v bezúročnom období, pre tých, ktorí si potrebujú „požičať“ iba občas ale aj pre tých, ktorí potrebujú úver čerpať často a pravidelne.

Najlepšie úročenie sa spája s tarifou 3 – iba 14,99 % ročne (aktuálne najnižší úrok na kreditnej karte na trhu, priemerne sa úrokové sadzby pohybujú okolo 17-20 % p.a.). Pri trojke tarife však treba počítať s najdrahším ročným poplatkom – 22,90 €, ktorý je však znesiteľný, nakoľko banka si v tomto prípade neúčtuje žiaden mesačný poplatk za vedenie úverového účtu.

Pre tých, ktorí si potrebujú požičať občas je určený variant 2, s úrokom 17,99 % a nízkym ročným poplatkom 12,95 €. Ak chcete mať kartu len tak „pre istotu“ ako finančnú rezervu, prípadne ak chcete dlh vždy splatiť v bezúročnom období, najvhodnejší je pre Vás Variant 1, pri ktorom si banka neúčtuje žiaden ročný poplatok, no treba počítať s vyšším úrokom 21,99 % p.a. – ten Vás však veľmi trápiť nemusí, pokiaľ skutočne dlh splatíte v bezúročnom období.

Parametre

Názov banky mBank S.A., pobočka zahraničnej banky
Názov produktu mKreditka
Mesačný limit pre výbery v hotovosti 50 % z celkového úverového limitu
Bezúročné obdobie 54 dní
Minimálna mesačná splátka 3 % z vyčerpanej sumy
Typ medzinárodná embosovaná kreditná karta v dvoch verziách
Visa Classic Visa Gold
Úverový limit min. 350 €

max. 6500 €

min. 5000 €

max. 16 500 €

Úroková sadzba

(podľa zvoleného tarifu)

Tarifa 1

21,99% p.a.

Tarifa 2

17,99% p.a.

Tarifa 3

14,99% p.a.

Ročný poplatok

(podľa zvoleného tarifu)

Tarifa 1

0,00 €

Tarifa 2

12,95 €

Tarifa 3

22,90 €

Mesačný poplatok (podľa zvoleného tarifu) Tarifa 1 1,50 € ak celkový objem zúčtovaných transakcií v kalendárnom mesiaci je nižší ako 50 EUR 1,50 € ak celkový objem zúčtovaných transakcií v kalendárnom mesiaci je nižší ako 100 EUR
Tarifa 2

0,00 €

Tarifa 3

0,00 €

Dodatkový karta – ročný poplatok 6,64 €
Dodatkový karta – mesačný poplatok 0,00 €
Platba kartou (na Slovensku, v zahraničí) 0,00 €
Výber hotovosti z bankomatov (na Slovensku, v zahraničí) 1% zo sumy, min. 3 €
Cash Advance – výber hotovosti v banke v SR, v zahraničí 1% zo sumy, min. 3,32 €
Platobný príkaz z kreditnej karty v rámci SR prostredníctvom Internet Bankingu 1,5 % zo sumy, min. 1 €
Vydanie duplikátu karty 6,64 €
Zrušenie karty 0,00 €
Zmena PIN kódu 1,00 €
Zmena tarify karty 5,00 €
Zmena autorizačných limitov na karte cez internet banking a call centrum mLinka 0,00 €
Zistenie zostatku na úverovom účte prostredníctvom bankomatu 0,33 €
Poplatok za oneskorenú splátku karty 2% z dlžnej sumy, min 1,66 € max 16,60 €
Vydanie núdzovej karty v zahraničí 175 USD
Výplata núdzovej hotovosti v zahraničí 250 USD
SMS upomienka 1,00 €
Telefonická upomienka 3,32 €
Listová upomienka za nepovolené prečerpanie 23,24 €
Pravidelný mesačný výpis

odoslaný elektronicky: 0 €

odoslaný poštou: 3,32 €

zdroj:http://www.mbank.sk/

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia