Kreditná karta Visa virtuálna z Tatra banky

Kreditná karta Visa virtuálna z Tatra banky

Patríte k milovníkom internetového nakupovania? Prečo nespojiť pohodlie online nákupov s možnosťou platiť za objednaný tovar bez úroku a to až do 47 dní? A k tomu ešte aj bezpečne? Ak Vás táto možnosť zaujala, istotne oceníte kreditnú kartu z ponuky Tatra banky – tkz. Visu virtuálnu. O čo sa jedná? Tento platobný nástroj umožňuje pohodlné a bezpečné platby v internetových obchodoch až do výšky schváleného úverového rámca, ktorý sa pohybuje od 300 € do 3500 €. Výška schváleného úverového limitu bude závisieť od výšky priemerného mesačného príjmu žiadateľa za posledné 3 mesiace.

Visa virtuálna umožňuje bezhotovostné platby za nákupy tovaru výlučne prostredníctvom internetu pre transakcie typu e-commerce, u obchodníkov, ktorí akceptujú platobné karty vydané pod platformou Visa. Vzhľadom na hlavný účel použitia Visa virtuálna neumožňuje výbery hotovosti ani z bankomatov, ani na pobočkách bánk či zmenární. Kartu si tak môžete predstaviť ako elektronickú peňaženku pre Vaše online nákupy. Držiteľ hlavnej kreditky môže požiadať aj o vydanie dodatkovej karty pre blízku osobu bez mesačného poplatku. Podmienkou na vydanie dodatkovej karty je minimálny vek 15 rokov.

tatra banka logo blackVedenie účtu v Tatra banke nie je podmienkou pre vydanie karty, nakoľko nie je viazaná na bežný účet. V prípade čerpania finančných prostriedkov je možné využiť bezúročné obdobie až 47 dní. Po jeho skončení sa dlžná suma bude úročiť úrokom 17,8 % p. a. Dlžnú sumu je možné splácať formou inkasa, prevodným príkazom alebo hotovostným vkladom v ktorejkoľvek pobočke Tatra banky. Jednoznačne najpohodlnejším spôsobom splácania je inkaso, ktoré sa dá nastaviť vo výške minimálnej splátky (5 % z celkovej hodnoty spotrebovaného úveru, alebo 15 eur) ale aj celej dlžnej sumy. Odporúčame zvoliť si druhú možnosť, nakoľko získate istotu, že celý dlh sa vyrovná do konca bezúročného obdobia, vďaka čomu nebudete musieť platiť úroky.

Parametre

Názov poskytovateľa Tatra banka a.s.
Názov produktu Visa virtuálna
Typ kreditná karta
Podmienky pre vydanie
  • vek žiadeteľa od 18-65 rokov
  • trvalý pobyt na území SR
  • preukázateľný pravidelný príjem zo zamestnania alebo z podnikania – zamestnaná osoba preukazuje príjem za posledné 3 mesiace prostredníctvom potvrdenia o výške príjmu, fyzická osoba podnikateľ musí predložiť doklady preukazujúce oprávnenie na vykonávanie podnikateľskej činnosti na Slovensku (za posledné dva roky) a príjem z podnikania za posledný rok potvrdený príslušnými inštitúciami.
Úverový limit minimálny: 300 €maximálny: 3 500 €
Maximálny limit pre výbery hotovosti z bankomatov / týždeň výber v hotovosti tento typ karty neumožňuje
Maximálny denný limit do výšky celkového schváleného úverového limitu
Bezúročné obdobie 47 dní
Úroková sadzba 17,80 % p.a.
Minimálna splátka 5% z dlžnej sumy minimálne 15 €
Poplatky
Mesačný poplatok za hlavnú kartu
  • 2,50 € štandardne
  • Ak objem bezhotovostných transakcií na kartovom účte presiahne v daný mesiac 150 €, tak banka poskytne 50 % zľavu z poplatku.
  • Ak je objem transakcií vyšší ako 300 €, tak držiteľ získa 100 % zľavu z poplatku.
Mesačný poplatok za dodatkovú kartu 0,00 €
Zmeny na karte (znovuvydanie PIN kódu, zmena limitu, zmena úverového rámca, vydanie náhradnej karty, prečerpanie úverového rámca) 5,00 €
Vydanie náhradnej karty 10,00 €
Upomienka
  • odoslaná prostredníctvom sms správy: 1 €
  • písomná upomienka: 15 €
  • písomná výzva na zaplatenie dlžnej sumy: 30 €

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia