Kto má najlepší internet banking?

Kto má najlepší internet banking?

Rovnako ako sa pod vplyvom moderných technológii menia všetky oblasti nášho života, mení sa aj spôsob využívania bankových služieb. Dávno sú preč časy, keď sme museli vypisovať nekonečné formuláre, aby sme mohli zrealizovať domáci platobný príkaz či vybaviť si iné finančné potreby.

Vzácny čas teraz využívame oveľa efektívnejšie – miesto trávenia času v dlhých radoch na pobočkách bánk teraz si môžeme všetky finančné záležitosti vybaviť oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie bez toho, aby sme vytiahli päty z domu. Využitím moderných prostriedkov spôsobu spojenia sa s bankou – komunikačnými kanálmi akými sú mobilný telefón alebo internet máme nielen nonstop prístup k financiám z pohodlia domova, z práce či z dovolenky v zahraničí, ale v neposlednom rade aj dosť ušetríme na poplatkoch za bankové transakcie, ktoré sú pri využití služieb elektronického bankovníctva oveľa lacnejšie ako keby sme o vykonanie tej istej bankovej operácie požiadali priamo na pobočke banky.

Niet potom divu, že banku si vyberáme nielen na základe rozsahu, kvality a ceny poskytovaných služieb, dostupnosti pobočkovej a bankomatovej siete zodpovedajúcej našim potrebám, ale stále častejšie aj na základe funkcií internet bankingu. Je to logické, vzhľadom k tomu, že počet aktívnych užívateľov online bankovníctva v posledných rokoch prudko rástol. Ktorá banka má na slovenskom trhu najzaujímavejší internet banking? Záleží od uhla pohľadu, ale Tatra banke sa podarilo nedávno získať ocenenie „Banka s najlepším Internet bankingom v strednej a východnej Európe“, pri ktorom konkurencia môže blednúť závisťou. Toto prestížne ocenenie získala v súťaži magazínu Global Finance. Do súťaže sa zapojilo 250 bánk z celého sveta, nominácie posudzovali finanční experti z medzinárodnej spoločnosti Infosys. Víťazov následne vybrala porota Global Finance. Súťažných kritérií bolo viacero – pri posudzovaní účastníkov súťaže sa brali do úvahy faktory ako schopnosť motivovať klientov používať online služby, rast počtu klientov pravidelne využívajúcich online prostredie, rozsah poskytovaných služieb, hmatateľné benefity pre klientov v online prostredí, ale posudzoval sa aj dizajn webovej stránky a jej funkcionality.

Neustále sa snažíme hľadať nové riešenia, ako spraviť našim klientom každodenné bankovníctvo jednoduchšie a príjemnejšie. Práve online prostredie je jednou z oblastí, na ktorú kladieme vysoký dôraz. Získané ocenenia sú pre nás potvrdením, že ideme správnym smerom. Teší nás,
že naši klienti využívajú riešenia, ktoré sú uznávané aj na medzinárodnej úrovni,“
vyjadril sa na margo získaného ocenenia Igor Vida, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Tatra banky.

internet banking 3 generacie tatra banka

Internet banking Tatra banky

Tatra banke právom patrí postavenie priekopníka inovácii v tuzemskom bankovníctve. Ako prvá na Slovensku predstavila v roku 1998 vôbec prvý internet banking na Slovensku. V tom čase boli funkcie iba základné – prvá verzia umožňovala klientom prezerať si stav a pohyby na účte. Postupom času pribúdali dnes už bežné prevodné príkazy, neskôr b-mail a ďalšie funkcie. Vzhľadom k tomu, že v tom čase na Slovensku nič podobné nefungovalo, team zodpovedný za vývoj IB musel naberať inšpirácie v zahraničí. Aktuálna tretia generácia IB prináša klientom ďaleko viac vymožeností a širokú paletu služieb – ako napríklad grafické znázornenie stavov na účte, filtrovanie transakcií, možnosť vytvorenia šablón pre domáce platby, funkcia rýchla platba vďaka ktorej si môžete odoslať platbu troma kliknutiami, export do formátov pdf a csv, prehľadné zobrazenie vývoja jednotlivých produktov v grafoch (DDS, fondy Tatra Asset Management) pre podnikateľov výpisy do účtovníctva a mnoho ďalšieho. To všetko s atraktívnym dizajnom a intuitívnym užívateľským rozhraním. Tatra banka si víťazstvo Global Finance skutočne zaslúži.

Ako je na tom konkurencia?

VÚB banka

Nový internet banking predstavila v tomto roku aj VÚB banka. Okrem vyššieho užívateľského komfortu, modernejšieho dizajnu pribudli aj nové funkcionality. Najvýraznejším krokom vpred je lepšia dostupnosť služby online bankingu. Kým v minulosti ho mohli využívať len klienti, ktorí mali vo VÚB banke vedený bežný účet, v súčasnosti sú služby IB dostupné pre každého, bez ohľadu na typ produktu. Výrazne sa tým zlepší komfort klientov, pre ktorých nie je VUB-ka hlavnou bankou, ale ktorí v nej majú napríklad termínovaný vklad, úver či hypotéku. Na to, aby zistili stav svojich úspor alebo úveru už nemusia čakať na výpis alebo chodiť na pobočku, ale potrebné informácie sa dozvedia niekoľkými kliknutiami myšou.

ib_vub

Na hlavnej stránke klient nájde prehľad všetkých svojich produktov s praktickými detailami ako napríklad najbližšia splátka úveru, s rýchlymi odkazmi k najčastejšie využívaným bankovým službám. Vzhľad stránky si môže každý prispôsobiť výberom obľúbených položiek tak, aby bola práca čo najpohodlnejšia a najrýchlejšia. Platby na účte sú prehľadne rozdelené do troch záložiek – pohyby na účte, čakajúce platby a zrušené platby. Pre každú transakciu je možné jednoducho získať potvrdenku o platbe. Transakčná história umožňuje vytvoriť nový platobný príkaz s rovnakými údajmi ako mala v minulosti zrealizovaná platba. Rovnako ako v Tatra banke, aj IB VUB banky ponúka grafické znázornenie príjmov a výdavkov na účte za zvolené obdobie.

 

Slovenská sporiteľňa

Do internet banking SLSP sa prihlasuje prostredníctvom relatívne ľahko zapamätateľnej stránky

https://ib.slsp.sk, keď však do prehliadača zadáte adresu bez https:// iba http:// alebo len ib.slsp.sk

stránka sa nenačíta – presmerovanie z verzie http:// na zabezpečenú https:// neexistuje, čo možno veľa klientov prekvapí. Čo sa týka dizajnu a funkcií, IB SLSP nijako neohúri.

ČSOB

Elektronické bankovníctvo ČSOB spĺňa aktuálne štandardy – teda prehľad o stave na účtoch a platbách, informácie o sporení a investíciách, platobných kartách a úveroch. Priamo z IB môže klient v prípade záujmu požiadať o nové služby a produkty či zmenu pri existujúcich produktoch. Samozrejmosťou je vytvorenie platobných vzorov pre často používané platobné príkazy, nastavenie preferovaného zobrazenia – či už poriadia účtov alebo obľúbených položiek pre rýchlejšiu prácu s internet bankingom.

csob ib

Na záver sme si pre Vás pripravili prehľad bánk s url adresou pre prihlásenie do internet banking a ak to peňažný ústav umožňuje, aj odkaz na demo verziu elektronického bankovníctva. Veď lepšie je raz vyskúšať ako sto krát prečítať:)

Názov banky URL adresa pre prihlásenie do internet bankingu URL adresa pre prihlásenie do demo verzie
Tatra banka, a.s. https://moja.tatrabanka.sk/ https://moja.tatrabanka.sk/ib/ibankingDemo.html?lang=sk
VÚB, a.s. https://nib.vub.sk http://nibdemo.vub.sk/login.html
Slovenská sporiteľňa, a.s. https://ib.slsp.sk neposkytuje
ČSOB, a.s. https://ib24.csob.sk/ neposkytuje
Poštová banka, a.s. https://moja.postovabanka.sk/ib/logon.aspx http://moja.postovabanka.sk/ib_demo/logon.aspx
OTP Banka Slovensko, a.s. https://www.otpdirekt.sk/index1024.html https://www.otpdirekt.sk/index1024.html
SBETBANK Slovensko, a.s. https://ibs.sberbank.sk/ebweb/do/start https://ibs.sberbank.sk/ebdemo/
Prima banka Slovensko, a.s. https://ib.primabanka.sk/ib/ neposkytuje
UniCredit Bank Slovensko, a.s. https://sk.unicreditbanking.net/ http://www.unicreditbank.sk/demo-ib/index.html
ZUNO https://moje.zuno.sk neposkytuje
Raiffeisen BANK https://ib.raiffeisen.sk/ibanking.html https://ib.raiffeisen.sk/ibankingDemo.html
Oberbank https://banking.oberbank.sk/ neposkytuje
mBank https://sk.mbank.eu/ http://novedemo.mbank.sk/
BKS Bank https://banking.bksbank.sk/smartoffice/_mcologon?..OASLogon.Language=SK
Fio banka https://www.fio.sk/scgi-bin/hermes/dz-homebanking.cgi?lng=6 https://www.fio.sk/bankove-sluzby/internetbanking/demo-internetbanking
J&T BANKA https://e-portal.jtbank.cz/ neposkytuje

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia