Lacné ubytovanie v Bratislave: ako prenocovať v hlavnom meste aby ste neminuli majland

Lacné ubytovanie v Bratislave: ako prenocovať v hlavnom meste aby ste neminuli majland

Hlavné mesto je vďačným objektom tisícok turistov ako domácich tak aj zahraničných. Prechádzky uličkami bratislavského starého mesta, bratislavský hrad, Michalská brána, Modrý kostolík a množstvo historických pamiatok majú skrátka svoje čaro v každom ročnom období. Ako univerzitné mesto je Bratislava bohatá na nočný a spoločenský život, odohráva sa tu množstvo koncertov, festivalov…nájdete tu galérie, divadlá. Milovníci športu ocenia početné cyklistické a turistické chodníky.

Niet divu, že krásavica na Dunaji láka čoraz viac návštevníkov, ktorý v našom hlavnom meste aj prenocujú. Podarilo sa tak zvrátiť nelichotivé vnímanie Bratislavy ako destinácie na pár hodín a krátkou zastávkou medzi Viedňou a Budapešťou. Vzrastá počet prenocovaní nielen zahraničných, ale aj domácich turistov. Tento trend nebadať len v hlavnom meste, ale týka sa celého Slovenska. Len v minulom roku stúpol počet prenocovaní v hoteloch a iných ubytovacích zariadeniach na Slovensku až o 5,5 %. Podľa hlavného stratéga Sberbank Slovensko Martina Barta sa na tomto raste rovnomerne podieľali domáci aj zahraniční návštevníci.

Pozrite si prezentačné video o Bratislave

Kde prenocovať, ak máte hlboko do vrecka

bratislava zapadVýlet v hlavnom meste či už za historickými pamiatkami, divadelným predstavením alebo len tak – za účelom príjemne strávených chvíľ láka aj množstvo ľudí, ktorí si príliš z kopýtka vyhadzovať nemôžu. Títo logicky vyhľadávajú lacné ubytovanie v Bratislave. Požiadavky sú okrem nízkej ceny jasne definované: čistota na prvom mieste a príjemné, útulné priestory. Hostia zároveň uprednostňujú ubytovacie zariadenia nachádzajúce sa v dostupnej vzdialenosti od centra mesta, kde sa odohráva všetko zaujímavé a kde sa dá príjemne posedieť v jednej z desiatok reštaurácií, vinární či barov.

Asi najlacnejšie vychádza ubytovanie na internátoch. Takýto nocľah je možné využiť najmä v letných mesiacoch, kedy internáty zívajú prázdnotou. Pokiaľ si nepotrpíte na luxus, môžete lacno prenocovať aj na celkom slušnej izbe – niektoré izby na intrákoch sú pekne zrekonštruované, takže príležitostným návštevníkom ponúkajú dôstojné a čisté ubytovanie za lacný peniaz.

Internát Lokalita Cena za noc / osobu + za noc a osobu sa platí vždy daň z ubytovania 1,65 €
Átriové domky (Átriáky) Mlynská dolina 10 € na zrekonšruovanej jednolôžkovej izbe (vybavenej novým nábytkom chladničkou a pripojením na internet).
7,5 € za izbu so starším nábytkom (jednolôžková)
Manželské internáty (Manželáky) Mlynská dolina 8,00 € za ubytovanie v dvojlôžkovej izbe zrekonštruovanej
7 € za ubytovanie v trojlôžkovej zrekonštruovanej izbe
Internát Ľ. ŠtúraBudova Výškových blokov (Šturáky) Mlynská dolina 8,00 € za ubytovanie v dvojlôžkovej izbe zrekonštruovanej
7 € za ubytovanie v trojlôžkovej zrekonštruovanej izbe
Internát Slovenskej zdravotníckej univerzity Kramáre 12 € / dvojlôžková izba staršia
15 € / dvojlôžková izba novšia
Internát Družba Botanická za mesiac júl sa platí 100 € / osobu a mesiacza mesiac august sa platí 70,95 € / osobu a mesiac
Hotel Družba – celoročný hotel(ponúka veľmi pekné ubytovanie neďaleko centra za priaznivé ceny ) Botanická 26,70 € – jednolôžková izba
23,50 € za ubytovanie v dvojlôžkovej izbe

 

Lacné ubytovanie v centre Bratislavy ponúkajú aj početné a najmä mladými obľúbené hostely. Z mnohých spomenieme napríklad Petit Hostel na Suchom mýte v úplnom centre Bratislavy. Všetky kaviarne, reštaurácie, bary tak budete mať na dosah, v pešej vziadelosti max. do 5 minút chôdze. V zariadení Petit Hostel sú izby zariadené jednoducho, čisto no zároveň útulne – to všetko v centre mesta za veľmi priaznivé ceny: jednolôžková izba od 25 €, dvojlôžková od 34 € (t.j. iba 17 € za osobu) a trojlôžková Vás bude stáť od 45 €, v zásvislosti od sezóny.

Ak by ste mali chuť stráviť noc v Bratislave netradične – nie na súši, ale na vode, určite bude pre Vás nezabudnuteľným zážitkom noc na lodi s názvom Botel Fairway, ktorá je zakotvená na rieke Dunaj, v tichej lokalite len 15 minút pohodovej chôdze po nábreží od historického centra mesta. Botel Fairway poskytuje poskytuje základne vybavené dvojlôžkové izby, ku každej prislúcha sprchovací kút a WC, rádio, chladnička, telefón a bezplatná WIFI. Za jednoposteľovú izbu plávajúcu na Dunaji zaplatíte len 37 €, dvojlôžková stojí 50 € za noc.

Prečo platiť plnú cenu ak môžete získať zľavu?

Ak by sme vynechali bratislavské ubytovne, ktoré sú často v dezolátnom stave, atraktívne ceny ubytovania môžete nájsť aj na zľavových portáloch, ktoré ponúkajú aj viac ako 50 % zľavy na pobyty v kvalitných hoteloch. Tie sú vďaka zľave razom prístupnejšie aj pre ľudí s obmedzeným rozpočtom.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia