Lacné ubytovanie v Bratislave: ako prenocovať v hlavnom meste aby ste neminuli majland

Lacné ubytovanie v Bratislave: ako prenocovať v hlavnom meste aby ste neminuli majland

Hlavné mesto je vďačným objektom tisícok turistov ako domácich tak aj zahraničných. Prechádzky uličkami bratislavského starého mesta, bratislavský hrad, Michalská brána, Modrý kostolík a množstvo historických pamiatok majú skrátka svoje čaro v každom ročnom období. Ako univerzitné mesto je Bratislava bohatá na nočný a spoločenský život, odohráva sa tu množstvo koncertov, festivalov…nájdete tu galérie, divadlá. Milovníci športu ocenia početné cyklistické a turistické chodníky.

Niet divu, že krásavica na Dunaji láka čoraz viac návštevníkov, ktorý v našom hlavnom meste aj prenocujú. Podarilo sa tak zvrátiť nelichotivé vnímanie Bratislavy ako destinácie na pár hodín a krátkou zastávkou medzi Viedňou a Budapešťou. Vzrastá počet prenocovaní nielen zahraničných, ale aj domácich turistov. Tento trend nebadať len v hlavnom meste, ale týka sa celého Slovenska. Len v minulom roku stúpol počet prenocovaní v hoteloch a iných ubytovacích zariadeniach na Slovensku až o 5,5 %. Podľa hlavného stratéga Sberbank Slovensko Martina Barta sa na tomto raste rovnomerne podieľali domáci aj zahraniční návštevníci.

Pozrite si prezentačné video o Bratislave

Kde prenocovať, ak máte hlboko do vrecka

bratislava zapadVýlet v hlavnom meste či už za historickými pamiatkami, divadelným predstavením alebo len tak – za účelom príjemne strávených chvíľ láka aj množstvo ľudí, ktorí si príliš z kopýtka vyhadzovať nemôžu. Títo logicky vyhľadávajú lacné ubytovanie v Bratislave. Požiadavky sú okrem nízkej ceny jasne definované: čistota na prvom mieste a príjemné, útulné priestory. Hostia zároveň uprednostňujú ubytovacie zariadenia nachádzajúce sa v dostupnej vzdialenosti od centra mesta, kde sa odohráva všetko zaujímavé a kde sa dá príjemne posedieť v jednej z desiatok reštaurácií, vinární či barov.

Asi najlacnejšie vychádza ubytovanie na internátoch. Takýto nocľah je možné využiť najmä v letných mesiacoch, kedy internáty zívajú prázdnotou. Pokiaľ si nepotrpíte na luxus, môžete lacno prenocovať aj na celkom slušnej izbe – niektoré izby na intrákoch sú pekne zrekonštruované, takže príležitostným návštevníkom ponúkajú dôstojné a čisté ubytovanie za lacný peniaz.

Internát Lokalita Cena za noc / osobu + za noc a osobu sa platí vždy daň z ubytovania 1,65 €
Átriové domky (Átriáky) Mlynská dolina 10 € na zrekonšruovanej jednolôžkovej izbe (vybavenej novým nábytkom chladničkou a pripojením na internet).
7,5 € za izbu so starším nábytkom (jednolôžková)
Manželské internáty (Manželáky) Mlynská dolina 8,00 € za ubytovanie v dvojlôžkovej izbe zrekonštruovanej
7 € za ubytovanie v trojlôžkovej zrekonštruovanej izbe
Internát Ľ. ŠtúraBudova Výškových blokov (Šturáky) Mlynská dolina 8,00 € za ubytovanie v dvojlôžkovej izbe zrekonštruovanej
7 € za ubytovanie v trojlôžkovej zrekonštruovanej izbe
Internát Slovenskej zdravotníckej univerzity Kramáre 12 € / dvojlôžková izba staršia
15 € / dvojlôžková izba novšia
Internát Družba Botanická za mesiac júl sa platí 100 € / osobu a mesiacza mesiac august sa platí 70,95 € / osobu a mesiac
Hotel Družba – celoročný hotel(ponúka veľmi pekné ubytovanie neďaleko centra za priaznivé ceny ) Botanická 26,70 € – jednolôžková izba
23,50 € za ubytovanie v dvojlôžkovej izbe

 

Lacné ubytovanie v centre Bratislavy ponúkajú aj početné a najmä mladými obľúbené hostely. Z mnohých spomenieme napríklad Petit Hostel na Suchom mýte v úplnom centre Bratislavy. Všetky kaviarne, reštaurácie, bary tak budete mať na dosah, v pešej vziadelosti max. do 5 minút chôdze. V zariadení Petit Hostel sú izby zariadené jednoducho, čisto no zároveň útulne – to všetko v centre mesta za veľmi priaznivé ceny: jednolôžková izba od 25 €, dvojlôžková od 34 € (t.j. iba 17 € za osobu) a trojlôžková Vás bude stáť od 45 €, v zásvislosti od sezóny.

Ak by ste mali chuť stráviť noc v Bratislave netradične – nie na súši, ale na vode, určite bude pre Vás nezabudnuteľným zážitkom noc na lodi s názvom Botel Fairway, ktorá je zakotvená na rieke Dunaj, v tichej lokalite len 15 minút pohodovej chôdze po nábreží od historického centra mesta. Botel Fairway poskytuje poskytuje základne vybavené dvojlôžkové izby, ku každej prislúcha sprchovací kút a WC, rádio, chladnička, telefón a bezplatná WIFI. Za jednoposteľovú izbu plávajúcu na Dunaji zaplatíte len 37 €, dvojlôžková stojí 50 € za noc.

Prečo platiť plnú cenu ak môžete získať zľavu?

Ak by sme vynechali bratislavské ubytovne, ktoré sú často v dezolátnom stave, atraktívne ceny ubytovania môžete nájsť aj na zľavových portáloch, ktoré ponúkajú aj viac ako 50 % zľavy na pobyty v kvalitných hoteloch. Tie sú vďaka zľave razom prístupnejšie aj pre ľudí s obmedzeným rozpočtom.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia