Lepšia splátka z Poštovej banky je teraz o niečo výhodnejšia

Lepšia splátka z Poštovej banky je teraz o niečo výhodnejšia

Keďže konsolidačné úvery sa tešia dosť veľkému záujmu zo strany spotrebiteľov, nesmú chýbať v ponuke žiadnej banky. Ani Poštová banka nie je výnimkou – klasickú konsolidáciu úverov poskytuje pod zrozumiteľnejším názvom Lepšia splátka, čím sa snaží zaujať tú časť klientov, ktorí pojmu konsolidácia nerozumejú. Tento produkt je určený pre všetkých, ktorí splácajú niekoľko pôžičiek naraz a ktorí už pomaly ale iste strácajú prehľad o tom, kam odchádzajú každý mesiac ich peniaze.

Lepšia splátka z Poštovej banky ponúka vyplatenie existujúcich úverov v ostatných bankách a nebankových spoločnostiach a nahrádza ich jedným úverom s lepšou splátkou.

Parametre Lepšej splátky

Poskytuje sa vo výške od 3 500 do 20 000€ na vyplatenie ostatných úverov. Konsolidovať môžete kreditné karty, pôžičky z bánk a z nebankoviek, nákupy na splátky, leasing čo debety na osobnom bankovom účte. Klient tak získa jeden úver, vďaka čomu mesačne spláca iba jednu splátku. Vďaka konsolidácii sa dá znížiť mesačná splátka alebo ak sa chcete dlhu čím skôr zbaviť, tak je tiež možnosť skrátenia splatnosti. Poštová banka ponúka okrem splatenia iných úverov možnosť požičať si peniaze navyše – s týmto však treba narábať opatrne, lebo istotne ste sa už na svojej koži presvedčili, že požičať sa dá ľahko, no spláca sa ťažšie.

Ak uvažujete nad Lepšou splátkou, tak sa Vám určite oplatí založiť si účet v Poštovej banke, nakoľko pri čerpaní finančných prostriedkov na účet vedený v PB máte 50% zľavu z poplatku za poskytnutie, Lepšia splátka Vás tak bude stáť namiesto 4 % zo sumy úveru (pri čerpaní na účet vedený v konkurenčnej banke) len 2% z výšky poskytnutej sumy. Výhodou pre klienta je skutočnosť, že za predčasné splatenie či mimoriadnu splátku si Poštová banka neúčtuje žiadne poplatky. Pozor si však treba dávať na striktné dodržiavanie zmluvných podmienok, nakoľko ich porušenie sa trestá mastnou pokutou 331,94€ alebo drastickým zvýšením úrokovej sadzby až o 15%.

Poistite sa!

Keďže konsolidačný úver sa poskytuje na väčšie sumy, v tomto prípade sa naozaj oplatí poistiť pre všetky prípady neschopnosti úver splácať v dôsledku invalidity, práceneschopnosti, smrti, a pre prípad straty zamestnania. Poštová banka ponúka 2 balíčky poistenia jeden základný ktorý neobsahuje poistenie pre prípad straty zamestnania (čo je ale najčastejším dôvodom platobnej neschopnosti) a druhý, komplexný balíček, ktorý obsahuje aj poistenie pre prípad straty zamestnania.

Ceny poistenia:

Objem úveru

Základný balík poistenia / cena poistného na mesiac

Komplexný balík poistenia / cena za mesiac

3500 – 5000 €

4,95 €

7,40 €

5000 – 8500 €

8,27 €

11,80 €

8500 -17000 €

13,24 €

18,30 €

17 000 -20 000 €

14,50 €

21,00 €

Úrok a výška mesačnej splátky

Úrok sa pohybuje od 7,50 % p.a. do 32,50 % p.a v závislosti od objemu čerpaného úveru, lehoty splatnosti a bonity klienta. Výšku mesačnej splátky sa dozviete, ak si podľa nasledovnej tabuľky splátok vyberiete sumu, ktorú si chcete požičať a počet rokov splácania. (kliknite na obrázok pre zväčšenie)

lepsia splatka tabulka

Samozrejme požičať si môžete aj inú sumu, ako je uvedená v tabuľke, ale informáciu o výške mesačnej splátky a úrokovú sadzbu sa dozviete na ktorejkoľvek pobočke Poštovej banky. V mesačnej splátke nie je zahrnuté poistenie, takže ak si chcete Lepšiu splátku poistiť, budete si musieť priplatiť pár eur navyše.

Výhody produktu

Predovšetkým ušetríte na poplatkoch, ktoré musíte platiť za viacero úverov naraz. Ďalšou výhodou je získanie lepšieho prehľadu o Vašich výdavkoch. V neposlednom rade ušetríte aj na úrokoch – úvery na nižšie sumy sa spravidla spájajú s vyššími úrokmi ako pri jednej pôžičke na vyššiu sumu.

Poštová banka ponúka dve možnosti využitia Lepšej splátky – buď Vám ponúkne nižšiu mesačnú splátku ako máte doteraz, alebo mesačná splátka zostane rovnaká, ale získate aj peniaze navyše. Odporúčame využiť prvú možnosť, čím sa dlhov zbavíte skôr a zbytočne sa nebudete ďalej zadlžovať. Klienti, ktorí už zaplatili banke 6 alebo viac splátok, majú možnosť využiť bezplatný odklad splátok o ďalších 6 mesiacov.

Druhá polovica splátok bez úroku

Poštová banka len pred pár dňami odštartovala novú reklamnú kampaň, v ktorej ponúka druhú polovicu splátok bez úroku. Túto akciu môžu využiť všetci klienti, ktorí požiadajú o Lepšiu splátku do 20 októbra. Podmienkou pre získanie nulového úročenie v druhej polovici splátok je bezchybná platobná disciplína.

Nevýhody

S konsolidáciou pôžičiek sa spájajú aj isté špecifiká – na vybavenie konsolidačného úveru v inej banke budete potrebovať získať súhlas existujúcich veriteľov s predčasným vyplatením Vašich existujúcich záväzkov, ktoré sú v drvivej väčšine prípadov spoplatnené. Takže každý, kto uvažuje nad konsolidáciou by si mal premyslieť, či náklady spojené s vyplatením existujúcich dlhov neprevýšia zisky z ušetrených úrokov a poplatkov vďaka konsolidácii.

Zhrnutie

Názov produktu

Lepšia splátka

Názov poskytovateľa

Poštová banka

Objem úveru

minimum: 3500 €

maximum: 21 000 €

Lehota splatnosti

minimálna: 3 roky

maximálna: 10 rokov

Typ úveru

konsolidačný úver

Podmienky pre poskytnutie

vek žiadateľa 18-62 rokov, trvalý pobyt na území SR, aspoň jeden nevyplatený úver v inej finančnej inštitúcii, príjem zo zamestnania (zamestnanec musí byť v pracovnom pomere dlhšom ako 6 mesiacov) z podnikateľskej činnosti (minimálna podnikateľská história jeden rok + podané daňové priznanie za posledný rok) alebo z dôchodku (akceptuje sa starobný, invalidný alebo výsluhový dôchodok)

Doklady potrebné na vybavenie žiadosti

občiansky preukaz a jeden doklad ktorý preukazuje adresu trvalého bydliska (napríklad faktúra za plyn, vodné/stočné…).

Úroková sadzba

minimálna: 7,50 % p.a.

maximálna: 32,50 % p.a

Poplatok za poskytnutie

pri čerpaní na účet v Poštovej banke: 2% zo sumy úveru

pri čerpaní na iný účet: 4 % zo sumy schváleného úveru

Poplatok za vedenie úverového účtu

0,00 €

Mimoriadna splátka a predčasné splatenie

0,00 €

Zmena zmluvných podmienok

33,19 €

1. upomienka

9,96 €

2. upomienka

24,90 €

Výzva na splatenie dlhu

3,32 €

Vyhotovenie mimoriadneho výpisu z úverového účtu

0,66 €

Zmluvná pokuta 331,94 €alebo zvýšenie úrokovej sadzby o 15%

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia