Lyžovačka v stredisku Semmering - Stuhleck je cenovo porovnateľná so slovenskými strediskami

Lyžovačka v stredisku Semmering - Stuhleck je cenovo porovnateľná so slovenskými strediskami

Obľúbenou destináciou Bratislavčanov počas zimných či jarných prázdnin je rakúske lyžiarske stredisko Semmering – Stuhleck, nachádzajúce sa len približne 160 km od Bratislavy.

Stuhleck (1783 m) Vás svojimi službami určite nesklame – predsa len, jedná sa o najväčšie lyžiarske stredisko na východe Rakúska. Preskúmať môžete až 24 km značených zjazdoviek, z ktorých si vyberie každý. Nenáročné zjazdovky, ktoré sú označené modrou farbou sú vhodné pre začínajúcich a pohodičkových lyžiarov, ktorí nechcú na lyžovačke „vypľuť dušu“ ale ktorí si skôr chcú vychutnávať okolie, čerstvý vzduch a nádherný výhľad na okolie. Tí, ktorí si idú zalyžovať kvôli športovým výkonom a trochu adrenalínu, ocenia niekoľko skvelých zjazdoviek označených červenou farbou. Návštevníkom strediska sú k dispozícii dve moderné 6-sedačkové lanovky,dve 4-sedačkové lanovky a šesť vlekov.

stuhleck mapa

Ceny za skvelý relax v neďalekých Alpách sú porovnateľné s cenami skipasov na Slovensku. Za denný lístok dáte len o pár eur viac, no kvalita služieb je neporovnateľná.

Semmering – Stuhleck aktuálny cenník na sezónu 2013/2014

Dospelí
1994 a starší

Mládež
1995 – 1998

Deti
1999 a madší

Študenti
1989 – 1994

Cena skipasu / v €

Celý deň

38,50

34,00

19,50

34,00

od 11:00 hod.

35,50

31,00

18,50

31,00

Dopoludňajší lístok do 12:30

33,00

29,00

17,00

Popoludňajší lístok od 12:30

32,00

28,00

16,50

3 hodiny

32,00

28,00

16,50

Kombikarta: popoludnie a večer

42,50

37,50

22,00

100 bodová karta (platná 2 sezóny)

20,00

20,00

11,50

200 bodová karta (platná dve sezóny)

38,50

38,50

20,50

Na rozdiel od väčšiny slovenských lyžiarskych stredísk, na lanovku či vlek sa nečaká v nekonečných radách, takže väčšinu času môžete stráviť tým, prečo ste sa do hôr vybrali – lyžovaním. „V Semmeringu čakáme na vlek maximálne 5-10 minút počas víkendov alebo sviatkov, poobede, keď je ľudí menej nečakáme vôbec.“ popisuje svoje skúsenosti so obľúbeným lyžiarskym strediskom Eva z Bratislavy. „Na Donovaloch sme bežne stáli v rade aj 20 minút, čo nie je príliš príjemné ani v peknom počasí. Ľudia sa na Vás tlačia, predbiehajú sa…ďakujem pekne za takúto lyžovačku, radšej zaplatím o pár eur navyše, ale aspoň mám viac pohodlia a lepšie služby“ konštatuje Eva.

Bohaté možnosti športovania, turistiky, zábavy a relaxu

stuhleck nocna lyzovackaRakúšania sa však nespoliehajú len na modernizáciu lanoviek, nádhernú prírodu a výstavbu moderných hotelov s bohatými wellness programami, ale turistov sa snažia nalákať aj na poznávanie hôr po západe slnka. Stuhleck ponúka neúnavným športovcom nočné lyžovanie so svetelnou show, ktorá je nezabudnuteľným zážitkom. Cena za tri hodiny nočného lyžovania je 23,00 € na jedného dospelého.

Nielen deti ale aj dospelí budú mať radosť z adrenalínového sánkovania na 5 km dlhej prírodnej sánkarskej dráhe, ktoré vedie od vrcholovej stanice Stuhleckbahn k medzistanici. Ak Vám kedysi v detstve pripadalo sánkovanie nudné, po vyskúšaní sánkarskej dráhy na Stuhlecku zmeníte názor. Rútiť sa obrovskou rýchlosťou dolu upraveným svahom pomedzi voňavé stromy istotne bude patriť medzi najkrajšie spomienky z lyžovačky. Nie je to síce lacná záležitosť (5 jázd stojí 42,50 €), no vyplavené endorfíny budú istotne stáť za to.

snowtubingOkrem adrenalínového sánkovania môžete vyskúšať aj ďalšie atrakcie ako snowtubingovú dráhu či skokanské mostíky. Množstvo príležitostí pre zimnú zábavu ponúka Blue Tomato Snow Park, raj pre snowboardistov a freestylerov.

Tí, ktorým sa nechce pochodovať celý deň v ťažkých lyžiarkách, môžu si dopriať zdravé bežkovanie po udržiavanej stope alebo príjemnú prechádzku zimnými turistickými trasami.

Rakúske strediská vynikajú aj v oblasti gastronómie. Kým na slovenských horách si môžete dať akurát tak nepožívateľný párok v rožku alebo klobásu, ktorú z Vás budú cítiť lyžiari na druhej lanovke, v Stuhlecku Vás reštaurácie a bufety prekvapia nielen veľkým výberom jedál, ale najmä ich kvalitou.

Ubytovanie v Semmeringu

Ak plánujete stráviť v Semmeringu niekoľko dní, je dôležité si ubytovanie zarezervovať dopredu. Hotelov či penziónov je v tejto rakúskej dedinke síce veľa, no počas sezóny sa rýchle zaplnia návštevníkmi z neďalekej Viedne či Bratislavy. Preto je vhodné dovolenku plánovať a ubytovanie si rezervovať pár týždňov dopredu. Cena za dvojlôžkovú izbu s raňajkami sa pohybuje od 50-90 € za noc vrátane raňajok. Mimo sezóny idú ceny o niekoľko desiatok percent dolu.

Ako sa tam dostať?

Pokiaľ nemáte k dispozícii auto, na Stuhleck sa môžete vybrať aj autobusom. Z Bratislavy je pohodlná doprava prostredníctvom Slovak Lines. Autobus odchádza každý víkend a sviatok až do konca sezóny (zhruba koniec marca) z autobusovej stanice Mlynské Nivy (nástupište č. 13) o 7:00 hodine ráno. Príchod na Stuhleck je o 9:15 hod, odchod autobusu do Bratislavy je 16:30, návrat na autobusovú stanicu cca o 18:45 hod.

Spolu s cestovným lístkom si môžete rovno kúpiť aj skipas, a nemusíte tak strácať čas s kúpou permanentky po príchode. Doprava bez skipasu na Stuhleck a späť do Bratislavy vychádza 20 €.

Cena dopravy prostredníctvom Slovak Lines + Skipass:

dospelý (od 19 rokov) 49,00 €
mládež (15-18 rokov) 46,00 €
deti do 14 rokov 37,00 €

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia