Malá pôžička z direct banky ZUNO sa dá získať oveľa jednoduchšie, no úrok je o niečo vyšší

Malá pôžička z direct banky ZUNO sa dá získať oveľa jednoduchšie, no úrok je o niečo vyšší

Upozornenie pre čitateľov:

Direct banka ZUNO sa rozhodla stiahnuť Malú pôžičku z portfólia produktov. V ponuke tak bude už len jeden bezúčelový úver  – Online pôžička s nasledovnými parametrami:

– objem úveru: 500-20 000 EUR
– splatnosť: 6-72 mesiacov
– bez dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov a bez ručiteľa
– úrok začína na 6,90 % p.a.

————————————————————————————————————————————————

Niet pochýb o tom, že ZUNO je direct banka, ktorá robí veci inak. Zdá sa, že koncepcia s nulovými alebo veľmi nízkymi poplatkami sa osvedčila, nakoľko sa jej podarilo prekročiť hranicu 200 000 klientov na slovenskom a českom trhu. Dôkazom je aj niekoľko ocenení, ktoré si odniesla z posledného ročníka prestížnej súťaže finančných produktov Zlatá minca 2013. Účet za 0 EUR sa dostal podobne ako pred rokom medzi najlepšie produkty v kategórii bankové účty. Tento rok sa umiestnil na druhom mieste, rovnako ako ďalší produkt z portfólia banky – bezkontaktná kreditka.

Isté je, že ZUNO bude naďalej pokračovať v stratégií direct bankovníctva, no je badať istý posun v rámci primárneho bankovníctva od poskytovania bezplatného účtu smerom k pôžičkám.

So zavedením nového úverového produktu – Malá pôžička sa ZUNO snaží osloviť úplne inú cieľovú skupinu ľudí ako pri klasickej pôžičke. Malá pôžička je určená pre ľudí, ktorí si potrebujú požičať menšiu sumu peňazí od 300 -2000 €. Vďaka rýchlemu vybaveniu online, bez zbytočného papierovania a bez poplatkov tak poskytuje alternatívu záujemcom, ktorí sa v minulosti z týchto dôvodov obracali na nebankové subjekty.

zuno_logoKaždý, kto občas využil úver z nebankovky vie, že u väčšiny sa pohybujú úroky v astronomických výškach. Žiadnou výnimkou nie sú úrokové sadzby na úrovni 70 % ročne. Z tohto pohľadu predstavuje Malá pôžička oveľa výhodnejší spôsob ako si požičať. Úrok sa začína na sadzbe 20,90 % a nepresiahne 24,90 % p.a. Výhodou je, že šance na schválenie sú oveľa vyššie ako pri klasickej pôžičke. Takto získané finančné prostriedky je možné použiť na čokoľvek, bez toho, aby ste museli banke dokladovať účel ich použitia. Samozrejme, že aj pri tomto produkte si ZUNO neúčtuje poplatok za poskytnutie ani za vedenie úverového účtu (s výnimkou Malej pôžičky plus, kde za mesačný poplatok 2,99 € získa klient poistenie splácania úveru za nulový alebo znížený poplatok). Tých, ktorí sa chcú dlhu čím skôr zbaviť určite poteší skutočnosť, že mimoriadna splátka alebo celkové predčasné splatenie úveru je tiež bez poplatkov.

Splátkové prázdniny

Každému dobre padne, ak nemusí raz za čas zaplatiť splátku úveru. Ako klient ZUNO si môžete vybrať jeden mesiac v roku, v ktorom nemusíte Malú pôžičku splácať.

Klient si môže sám zvoliť výšku mesačnej splátky, v závislosti od výšky požadovanej sumy a lehoty splatnosti od 6-72 mesiacov.

Parametre produktu

Produkt

Malá Pôžička

Malá Pôžička Plus

Úverový limit

minimálny: 300 €

maximálny: 2000 €

Zabezpečenie

bez ručiteľa a bez akéhokoľvek iného zabezpečenia

Splatnosť

6-72 mesiacov

Úroková sadzba

od 20,90 % – 24,90 % p.a.

Úrok z omeškania

5,50 % p.a.

Podmienky

účet v ZUNO, vek od 18 rokov (v prípade SZČO sa požaduje min. vek 21 rokov), pravidelný mesačný príjem v čistom vo výške min. 250 € (zo zamestnania, z dôchodku alebo z podnikania), bez negatívneho záznamu v databáze Credit Bureau, SOLUS-u a Sociálnej poisťovne a bez dlhov voči ZUNO a iným finančným inštitúciám

Poskytnutie úveru

bez poplatku

Mesačný poplatok za vedenie úverového účtu

0 €

2,99 €

Predčasné splatenie

0,00 €

Mimoriadna splátka

0,00 €

Zmena zmluvných podmienok

40 €

0 €

Prvá, druhá, tretia upomienka

15 €

15 €

Poistenie pre prípad smrti a úplnej invalidity

0 €

Poistenie pre prípad smrti, úplnej invalidity a pracovnej neschopnosti

3,26 % zo splátky pôžičky / mesiac

2 % zo splátky / mesiac

Poistenie pre prípad smrti, úplnej invalidity, pracovnej neschopnosti a straty zamestnania

5,61 % zo splátky / mesiac

4,71 % zo splátky / mesiac

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia