MasterCard Gold z VÚB banky je ideálna pre cestovateľov a nákupných maniakov

MasterCard Gold z VÚB banky je ideálna pre cestovateľov a nákupných maniakov

Hľadáte prestížnu revolvingovú kartu, ktorá ponúka okrem vysokého úverového rámca aj poistenie, doplnkové služby a rôzne bonusy? V tom prípade by ste mohli zvážiť prémiovú kreditnú kartu MasterCard Gold, ktorú vydáva VÚB banka a ktorá je ideálna pre „nákupných maniakov“. Prioritne je určená pre zákazníkov s vyššími príjmami, ktorých požiadavky na doplnkové služby a akceptačnú sieť sú vysoké (karta má medzinárodnú platnosť a použiť ju môže vo viac ako 32 miliónov obchodov po celom svete). Všetky zlaté karty MasterCard sú embosované, čo v praxi znamená, že nimi môžete platiť v obchodoch vybavených elektronickým platobným terminálom ale aj v obchodoch ktoré majú iba manuálny snímač – imprinter. Samozrejmosťou sú výbery z bankomatov (pozor na drahé poplatky!), na prepážkach bánk a zmenární prostredníctvom Cash Advance.

mastercard-goldTáto kreditná karta sa poskytuje s úverovým limitom od 25000 až do 20 000 EUR. Ako pri všetkých kreditkách, aj pri tejto si môžete užívať peniaze banky bez úroku a to po dobu až 43 dní. V prípade, že stihnete prípadný dlh na karte vyrovnať do konca bezúročného obdobia, získate nulový úrok. Karta je vhodná aj pre tých záujemcov, ktorí často cestujú, nakoľko jej držiteľ automaticky získava bezplatné cestovné poistenie pre všetky zahraničné cesty s trvaním až 90 dní a taktiež aj asistenčné služby. V cene zlatej MasterCard sú zahrnuté nasledovné služby:

  1. Poistenie liečebných nákladov v celkovej výške 150 000 €. Pri poistnej udalosti sa nevyžaduje spoluúčasť držiteľa karty.Zahŕňa aj poistenie pre prípad akútneho zubného ošetrenia (do 350 €) a taktiež aj poistenie pre prípad náhodného poškodenia ortopedických pomôcok (do 100 €)
  2. Poistenie pre prípad straty, krádeže alebo poškodenia batožiny do výšky 500 € (limit na batožinu 250 €, limit na položku 200 €, spoluúčasť 50 €)
  3. Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú na majetku – 50 000 €
  4. Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú na zdraví – 50 000 €
  5. Poistenie úrazu – s následkom čiastočnej trvalej invalidity (do 20 000 €), s následkom smrti (do 20 000 €)

Poistenie je automatické a platí bez ohľadu na to, či bola na karte v danom období zaznamenaná transakcia. Platí len pre držiteľa hlavnej karty s vekovým obmedzením do 80 rokov. Pri zahraničných cestách si môžete ako držiteľ MasterCard Gold zdarma užívať pohodlie letiskových salónikov vo Viedni a v Prahe. Pri vstupe do VIP salónika, kde Vás bude čakať občerstvenie, pripojenie na internet, časopisy…, sa stačí preukázať kreditnou kartou.

Okrem vyššie uvedených cestovateľských výhod je v cene karty zahrnuté aj poistenie ochrany tovaru. Tovar ktorý si zakúpite prostredníctvom tejto kreditky automaticky získa poistenia proti krádeži alebo poškodeniu do výšky 5000 € do 90 dní od kúpy. Maximálne poisťovňa prepláca 3 poistné udalosti ročne. Ak si zakúpite prostredníctvom tejto karty elektroniku, získate predĺženie zákonnej záruky o ďalších 12 mesiacov. Poistenie sa týka elektroniky v kúpnej cene od 100 – 1000 €.

Parametre a cenník poplatkov

Názov banky VÚB, a.s.
Názov produktu MasterCard Gold
Typ medzinárodná embosovaná kreditná karta
Úverový limit 2 500 – 20 000 €
Maximálny limit pre výbery hotovosti z bankomatov / týždeň 500,00 €
Bezúročné obdobie 43 dní
Bezúročné obdobie platí aj pre výbery v hotovosti? áno
Úroková sadzba 18,90 % p.a.
Minimálna splátka 5% z dlžnej sumy spolu s poplatkami a úrokmi
Poplatky
Poplatok za vydanie hlavnej karty 0,00 €
Poplatok za vydanie dodatkovej karty 7 € / rok
Vedenie kartového účtu 37 € / rok
Znovuvydanie hlavnej karty po strate alebo krádeži 10,00 €
Znovuvydanie dodatkovej karty po strate alebo krádeži 5,00 €
Znovuvytlačenie PIN kódu 3,50 €
Zmena PIN kódu prostredníctvom bankomatu VÚB banky 2,50 €
Doručenie karty kuriérom na Slovensku 5,00 €
Úhrada splátky v pobočke VÚB banky 1,00 €
Poplatky za výber hotovosti
Poplatok za výber hotovosti z bankomatu VÚB banky 2 % z objemu transakcie,minimálne 6,60 €
Poplatok za výber hotovosti z bankomatov ostatných bánk na Slovensku 2 % z transakcie,min. 6,60 €
Výber hotovosti z bankomatov v zahraničí 2 % z transakcie,min. 6,60 €
Sankcie
Sankčný úrok z omeškania 24,15 % p.a.
1. upomienka pri omeškaní do 20 dní 3,00 €
2. upomienka pri omeškaní dlhšom ako 20 dní 17,00 €
Poistenie – dobrovoľné
Základný súbor poistenia (pre prípad pracovnej neschopnosti, trvalej invalidity a smrti ) 0,172 % z dlžnej sumy za mesiac
Komplexný súbor poistenia (pre prípad straty zamestnania, pracovnej neschopnosti, trvalej invalidity a smrti) 0,434 % z dlžnej sumy za mesiac

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia