MasterCard World od VÚB banky vracia 1% z každého nákupu

MasterCard World od VÚB banky vracia 1% z každého nákupu

Koncom novembra predstavila spoločnosť MasterCard v spolupráci s VÚB bankou novú kreditku určenú pre bonitných klientov – MasterCard World.

Od zavedenia tejto novinky kartová asociácia očakáva naštartovanie rastu na tuzemskom trhu prémiových kariet, kde je v porovnaní so západnou Európou stále čo doháňať.

Kreditka MasterCard World sa v zahraničí rýchle stala obľúbeným platobným nástrojom. Aké výhody prináša slovenským zákazníkom?

Spoločnosť MasterCard sa v produktovej novinke snaží splniť očakávania klientov a prináša im to, čo od kreditky najviacej očakávajú. Z prieskumov vyplynulo, že k najobľúbenejším benefitom medzi všetkými držiteľmi platobných kariet ale aj malými a strednými podnikateľmi patrí vrátenie časti peňazí za nákup alebo zľavy.

Držitelia platobných kariet tiež oceňujú výbery z bankomatov doma a v zahraničí zadarmo či predĺženú záruku na kartou zakúpený tovar. Všetky tieto výhody sa stretli v novej MasterCard World.

zdroj: vub.sk

zdroj: vub.sk

1% späť z nákupu. Aj pre dodatkové karty

Za každý nákup pošle VÚB majiteľovi karty 1 % zo zaplatenej čiastky späť na kartu. Do výpočtu peňažnej odmeny sa započítavajú aj transakcie uskutočnené dodatkovou kartou (môžete požiadať až o 3 dodatkové karty pre svojich blízkych, nepodliehajú schvaľovaniu a môže ich vlastniť aj Vaše dieťa od 15 rokov).

Nulové poplatky za výber hotovosti

Veľkou výhodou sú aj bezplatné výbery z bankomatov na Slovensku ale aj v zahraničí a to až do výšky 2000 EUR týždenne. Stiera sa tak jedna z hlavných nevýhod kreditných kariet – vysoké poplatky za výber hotovosti z bankomatov. Tie sú stanovené ako percentuálna čiastka z vyberanej sumy (napríklad 2 alebo 3 %) alebo ako fixne stanovená čiastka – okolo 5 EUR za výber z domáceho bankomatu a až 15 € za výber z bankomatov konkurenčných bánk a bánk v zahraničí.

Vrátením 1% z platby späť na kartu a bezplatnými výbermi z bankomatov sa však výhody novej prémiovej karty nekončia. Cestovatelia ocenia možnosť využiť pohodlie letiskových salónikov na neďalekom letisku vo Viedni a v Prahe a zvýhodnené ceny v hoteloch a reštauráciách po celom svete.

Záruka na zakúpenú elektroniku až 3 roky + poistenie proti krádeži a náhodnému poškodeniu

Tých, ktorí kartou nakúpia elektroniku zase poteší rozšírená záruka na zakúpený tovar o jeden rok nad rámec zákonnej záručnej lehoty 2 roky. Tá zahŕňa opravy v treťom roku ž do výšky 1000 EUR ročne. Rozšírená záruka sa vzťahuje na tovar zaplatený touto kartou v hodnote od 100 do 1000 EUR. Tovar je zároveň poistený na 90 dní proti krádeži alebo náhodnému poškodeniu až do 5000 EUR ročne.

Na hlavnú kartu je naviazané aj turistické poistenie na Slovensku, ktoré zahŕňa úrazové poistenie vrátane hospitalizácie či úrazu s následkom smrti ale aj zásahy horskej služby, taktiež aj poistenie pri zneužití bezkontaktnej platby (do 100 EUR), pri strate, krádeži či poškodení.

VÚB poskytuje MasterCard World s úverovým limitom 2 500 – 20 000€ a s bezúročným obdobím až 43 dní. Po skončení tohto obdobia je dlžná suma úročená sadzbou 18,90 % p.a. Ročne Vás hlavná karta na poplatkoch vyjde na 96 € (8 € za mesiac), za každú dodatkovú 12 € ročne. V prípade, že kartou v danom mesiaci uskutočníte transakcie vo výške min. 500 €, banka Vám vráti 8 € (teda výšku mesačného poplatku).

Parametre

Názov banky VÚB, a.s.
Názov produktu MasterCard World
Minimálny úverový limit 2500 EUR
Maximálny úverový limit 25 000 EUR
Maximálny limit pre výbery hotovosti 2500 EUR / 7 dní
Bezúročné obdobie 43 dní
Úroková sadzba po skončení bezúročného obdobia 18,90 % p.a.
Sankčný úrok 23,95%
Minimálna požadovaná splátka / mesiac 5% z dlžnej sumy + poplatky a úroky
Poplatky
Vedenie kartového účtu 8 € / mesiac

poznámka: bez poplatku aj objem bezhotovostných transakcií v danom mesiaci presiahne 500 €

Ročný poplatok za dodatkovú kartu 12,00 €
Opätovné vydanie kreditnej karty po strate alebo krádeži hlavná:10,00 EUR

dodatková: 5,00 EUR

Poplatok za zrušenie karty do jedného roka od vydania hlavná: 7 EUR

dodatková: 5 EUR

Znovuvytlačenie PIN kódu 3,50 €
Zmena PIN cez bankomat 2,50 €
Sms a email notifikácie 0,00 €
Doručenie karty kuriérom v rámci Slovenska:5,00 €

poštou: skutočné náklady

Doručenie PIN-u kuriérom v rámci Slovenska 5,00 €
Výber hotovosti bezplatne
Hotovostná splátka dlžnej sumy na pobočke banky 1,00 €
Zaslanie výzvy na100% inkaso dlžnej sumy 0,50 €
Zriadenie služby 100% inkasa dlžnej sumy 0,00 €
Poplatok za expresné vydanie karty (do 2 pracovných dní) 10,00 €
Poplatok za expresné vydanie PIN kódu 10,00 €
Vydanie núdzovej karty alebo núdzovej hotovosti v zahraničí 120,00 €
1. upomienka 3,00 € (pri omeškaní so splátkou menej ako 20 dní)
2. upomienka 17,00 € (pri omeškaní so splátkou trvajúcom dlhšie ako 20 dní)

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia