mBank láka na mSporenie s tučným úrokom až 3 % ročne. Je v tom nejaký háčik?

mBank láka na mSporenie s tučným úrokom až 3 % ročne. Je v tom nejaký háčik?

Najväčšia internetová banka na Slovensku mBank, začiatkom mája predstavila verejnosti nový sporiaci produkt mSporenie, ktorý sa rozhodla podporiť rozsiahlou televíznou, outdoor a online kampaňou.

„Kampaň predstavuje veľmi priamočiaro výhody nášho nového sporiaceho produktu mSporenie, ktorý je na slovenskom trhu unikátny svojou trojpercentnou úrokovou sadzbou, ktorou úspory zhodnocuje,“ vysvetľuje Michal Pokluda, vedúci marketingového oddelenia mBank ČR a SR.

Ponuka sporiacich produktov mBank v kocke

Vďaka mSporeniu je ponuka sporiacich produktov internetovej banky o niečo bohatšia. Záujemcovia o zhodnotenie finančných prostriedkov majú na výber z viacerých typov sporení.

Okrem novinky mBank ponúka klasický sporiaci účet bez viazanosti, bez minimálneho zostatku eMax s úrokom aktuálne 0,3 % p.a.

Na podstatne vyššie zhodnotenie láka sporenie eMax plus, kde je možné po splnení istých podmienok získať zvýhodnený úrok až 1,75 % ročne. Zaujímavé zhodnotenie je však podmienené splnením nasledovných podmienok:

  • uskutočnenie minimálne troch platieb kartou vydanou k účtom mKonto alebo eMax, prípadne kreditnou kartou v danom mesiaci
  • prijať na mKonto alebo eMax aspoň jednu platbu vo výške 300 € v danom mesiaci
  • požiadanie o udelenie špeciálnej sadzby prostredníctvom internet bankingu alebo mLinky

Pri nesplnení podmienok klesne úročenie na štandardnú sadzbu, 0,90 % p.a, rovnako aj pri sume sporenia presahujúcej 4000 EUR sa výška úroku zníži na základnú sadzbu.

No a v neposlednom rade ponuku vkladových produktov uzatvára mVklad – klasický termínovaný vklad s viazanosťou a s garantovaným úrokom počas celej doby trvania vkladu.

Poviete si, načo ďalší sporiaci produkt, keď je ponuka internetovej banky pomerne bohatá? Novinka mSporenie však funguje na inom princípe, na aký sú sporitelia zvyknutí.

Sporím keď platím!

Nový produkt sa neodlišuje len výškou úroku, ktorá je oproti konkurencii podstatne vyššia, ale aj spôsobom sporenia. Novinke prischol príznačný slogan: Sporím keď platím. A tu je práve pes zakopaný. Peniaze na mSporenie sa nedajú len tak ľahko previesť, sporiaci účet sa tak napĺňa pomerne zložito. Klient si môže nastaviť, aby pri každej platbe – napríklad kartou alebo pri prevode na iný účet v rámci mBank alebo do inej banky isté percento z platby odišlo na sporenie. Ako pri každej zaujímavej ponuke, aj pri tejto si banka stanovila isté obmedzenia, čo sa týka výšky vkladu z jednej transakcie. Klient má na výber nasledovné spôsoby:

mladi sporia

zdroj: www.mbank.sk

  • Zaokrúhľovanie transakcií – rozdiel medzi platenou sumou a sumou zaokrúhlenou nahor na celých 5 EUR. Ak je zaplatená suma násobkom 5 EUR, na sporenie sa odvedie čiastka 2 €. Ak je výška odchádzajúcej platby 5 EUR alebo menej, na sporenie sa neodvedie žiadna suma. Príklad: zaplatená suma je 23 EUR, z vášho mKonta sa odráta 25 EUR, z toho na sporiaci účet sa pripíšu 2 EUR,
  • Percento z transakcií – klient si môže zvoliť, aké percento (v rozsahu od 1% do 10 %) z odchádzajúcich platieb poputuje na sporenie. Príklad: Chcete si sporiť 10 % z každej transakcie. Zaplatená suma je 22 EUR, z mKonta sa odráta 24,20 EUR, z toho na sporenie sa pripíše 2,20 EUR.
  • Fixná suma – sporenie rovnakej sumy v rozmedzí 0,5 EUR až 2 EUR, ktorá sa na mSporenie pripočíta pri každej platbe z mKonta. Príklad: chcete si sporiť 2 € z každej platby. Zaplatíte 20 € z mKonta sa odráta 22 €, a na sporenie sa pripíše suma 2 €.

Do platieb, z ktorých sa odvádza zvolená suma na mSporenie sa počítajú všetky platby debetnými či kreditnými platobnými kartami vydanými k mKontu alebo eMax, vrátane výberov hotovosti pomocou platobných kariet s výnimkou vlastných prevodov. Sporiť sa dá aj odchádzajúcimi platbami – vnútrobankovými a medzibankovými tuzemskými odchádzajúcimi platbami.

Do sporenia sa nebudú započítavať platby medzi vlastnými účtami, platby s budúcim dátumom odoslania, trvalé príkazy, SIPO a inkaso.

Úroky sa pripisujú mesačne. Pre sporiteľa je dôležité vedieť, že atraktívny trojpercentný úrok neplatí pre akýkoľvek zostatok, ale maximálne do sumy 10 000 €. Po prekročení tento hranice bude zostatok na účte úročený základným úrokom vo výške 0,90 % p.a.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia