mBank láka nových klientov na bezplatný účet s atraktívnym úročením

mBank láka nových klientov na bezplatný účet s atraktívnym úročením

Internetová mBank nemá vo zvyku pasívne čakať na nových klientov, ale sa o rozšírenie klientskych radov aktívne usiluje. V minulosti viac krát ponúkala peňažnú odmenu za odporúčanie mBank – v prípade, že ste niekomu mKonto odporučili a Váš známy si podal žiadosť o mKonto, získali ste 20 EUR. Teraz na akvizíciu nových klientov skúša celkom novú stratégiu:

Akciový úrok zostatku do 2000 €: až 2% ročne

K bežnému účtu mKonto, ktorého zriadenie a vedenie je bezplatné, teraz pridáva aj atraktívne úročenie na účte vo výške až 2 % p.a. a to do zostatku až 2000 EUR (vrátane). Akcia prebieha od 1.5.2015 až do odvolania.

Akciový úrok 2% p.a. platí len pre nových klientov mBank – fyzické osoby staršie ako 18 rokov. Nárok na zvýhodnené úročenie nemajú bývalí klienti, ktorí počas predchádzajúcich 12 mesiacoch podali žiadosť o zrušenie mKonta. Požiadať o zriadenie účtu môžete online, na web stránke mBank.

Iba počas prvého polroka

Účet v mBank sa oplatí tým, ktorí radi vybavujú bankové záležitosti cez internet, ktorí chcú bežný účet bez zbytočných poplatkov a ktorí zároveň hľadajú nadštandardné úročenie zostatku. V dobe, keď sú úroky na bežných účtoch nulové, alebo sa k nule blížia (štandard je od 0 – 0,01% p.a.), pôsobí akciová ponuka mBank s úrokom vo výške 2 % p.a. veľmi lákavo.

Škoda len, že platí iba počas prvých 6 mesiacov od založenia mKonta a iba do zostatku na účte vo výške 2000 EUR. Zostatok nad 2000 € je úročený aktuálnou úrokovou sadzbou pre bežný účet mKonto, ktorá je pravidelne zverejňovaná na webových stránkach banky (aktuálne pre kladný zostatok na účte je úrok nulový). Po uplynutí šiestich mesiacov sa môže nový klient s výnimočným úročením rozlúčiť – pre zostatok bude platiť aktuálna úroková sadzba pre účet mKonto.

logo_mbank_PPočas trvania akcie sa peňažné prostriedky zhodnocujú na dennej báze tak, že úroky sa pripíšu v posledný deň mesiaca na mKonto.

mKonto počas posledných rokov žne úspechy ako na strane laickej verejnosti (využíva ho viac ako 220 000 zákazníkov) tak aj na strane finančných expertov – v rokoch 2013 a 2014 získal Zlatú mincu v kategórii bankové účty. Obľubu si získalo vďaka jednoduchosti a nulovým poplatkom. Okrem zriadenia a vedenia bežného účtu je zdarma aj jeden výber z bankomatu v mesiaci a to nielen na Slovensku, ale kdekoľvek na svete. Pri aktívnom používaní karty je možnosť získať až 4 bezplatné výbery z bankomatu, ich počet závisí od mesačného objemu platieb kartou. Tak napríklad: majiteľ mKonta získa 4 bezplatné výbery z bankomatu kdekoľvek na Slovensku a v zahraničí v prípade, že v danom mesiaci zaplatí debetnou kartou nákupy vo výške aspoň 200 €.

Zdarma sú tiež všetky prichádzajúce a odchádzajúce domáce a zahraničné platby v eurách a trvalé príkazy / inkasá.

Debetná karta zapadajúca prachom Vás bude stáť 1 € mesačne

Nedávno však banka zaviedla sankciu za nepoužívanie debetnej karty (Visa Classic, Visa PayWave) vo výške 1 € mesačne. Pokiaľ klient v danom mesiaci zrealizuje platby kartou v objeme aspoň 20 €, alebo využíva jeden z úverových produktov v mBank (mPôžička Plus, kreditka, povolené prečerpania alebo hypotéka) tak má vedenie debetnej karty grátis.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia