mBank

mBank

Internetová banka mBank patrí medzi najmladšie bankové subjekty na slovenskom trhu, vstup na Slovensko zahájila v roku 2007. Úplne prvá pobočka mBank však bola založená v Poľsku v roku 2000 ako retailová divízia BRE Bank SA. mBank sa orientuje predovšetkým na technologicky zdatných užívateľov, ktorí považujú internet za efektívny a pohodlný spôsob komunikácie s bankou. Klientami mBank sú teda najmä mladí ľudia, ľudia v stredom veku a všetci tí, ktorí preferujú bankové služby za čo najnižšie ceny a ktorí majú kladný vzťah k moderným spôsobom komunikácie. Nie každý napríklad vie, že mBank bola vôbec prvou virtuálnou bankou v Poľsku a jednou z prvých finančných inštitúcii, ktoré tento model fungovania priniesli do strednej Európy.

Banka v súčasnosti ponúka komplexné bankové služby pre individuálnych klientov ale aj pre podnikateľov. Ponuka zahŕňa bežný bankový účet, sporiaci účet, platobné karty (debetné aj kreditné), spotrebiteľské úvery (mPôžička) a hypotekárne úvery. Veľmi obľubeným produktom je bežný účet mKonto, ktorý sa vydáva bez poplatkov za zriadenie, vedenie či zrušenie účtu. K tomu klient bezplatne získa všetky odchádzajúce a prichádzajúce platobné príkazy cez internet banking, trvalé platby a inkasá, jednu bezkontaktnú platobnú kartu VISA a jeden výber hotovosti v mesiaci z ktoréhokoľvek bankomatu na Slovensku a v zahraničí. Dlhodobo si dobre vedie aj sporiaci účet eMax plus, ktorý ponúka jednu z najlepších úrokových sadzieb na trhu sporiacich produktov.

mbank_logoZaujímavým produktom je aj mHypotéka, čo je v podstate úverový produkt 3v1, podľa účelu použitia finančných prostriedkov – peniaze z úveru je možné použiť na kúpu nehnuteľnosti, na refinancovanie hypotéky z inej banky alebo ako bezúčelový úver (takzvanú americkú hypotéku). Úrokové sadzby sa pri uzatvorení životného poistenia začínajú od 1,99 % p.a. (pri variabilnej úrokovej sadzbe a s financovaním do 50 % z ceny nehnuteľnosti).

V dnešnej dobe mBank zastáva významnú pozíciu v slovenskom bankovom sektore a napriek dravému konkurenčnému prostrediu si dlhodobo udržuje pozíciu leadra v retailovom a internetovom bankovníctve.

Základné informácie a kontaktné údaje

Oficiálny názov BRE Bank SA, pobočka zahraničnej banky mBank v SR
Adresa hlavného sídla Einsteinova 24, 851 01 Bratislava
Info linka 0850 60 60 50 (Volania v rámci SR)

+ 421 232 101 080 (zo zahraničia)

Web www.mbank.sk
Email kontakt@mBank.sk
Kód banky 8360
Označenie – znakový kód BREXSA
SWIFT kód BREXSKBX

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia