MetLife poisťovňa

MetLife poisťovňa

MetLife na slovenskom trhu pôsobí už takmer dve desaťročia. Od začiatku svojho pôsobenia v decembri 1995 sa jej mimoriadne darí – ani jeden rok neskončila v strate. Mimoriadne úspešný bol pre poisťovňu aj rok 2012, kedy dosiahla čistý zisk v objeme 26,1 milióna eur, čo predstavuje v porovnaní s minulým obdobím nárast o vyše 10 %.  Vďaka vynikajúcim  hospodárskym výsledkom sa poisťovňa každoročne umiestňuje na popredných priečkach prestížnej súťaže časopisu Trend „Poisťovňa roka“. V roku 2011 a 2012 získala získala víťazný titul poisťovňa roka, o rok na to skončila druhá no a v ročníku 2014 sa umiestnila v top päťke poisťovní.

V roku 2014 dosiahla poisťovňa približne 10 % podiel na trhu životného poistenia, spoločnosť vykázala zisk 24,54 mil. eur podľa neauditovaných výsledkov, predpísané poistné za vlaňajšok predstavuje 120,65 mil. eur.

K výborným výsledkom nepochybne prispieva najmä konzervatívny prístup k riadeniu rizika, okresávanie nákladov a stabilná obchodná sieť. MetLife poskytuje v súčasnosti poistenie pre viac ako pol milióna klientov a svoje produkty ponúka prostredníctvom rozsiahlej siete 3500 finančných agentov, z čoho je 500 viazaných.

Zmena značky na Metlife

Rok 2015 sa do histórie spoločnosti zapíše zmenou názvu z pôvodnej známej značky Metlife Amslico na Metlife. Rebranding – zmenu názvu a loga spoločnosti plánuje zavŕšiť do konca júna 2015.

metlife_logoMetlife sa prezentuje najmä ako životná poisťovňa, pričom v tejto oblasti má aj významný podiel na trhu. V rámci životného poistenia sa od konkurencie odlišuje najmä inovatívnymi produktami – Eva Plus a Adam Plus.

Poistenie Eva Plus je určené pre ženy vo veku od 18-59 rokov. Jedná sa o špeciálny produkt šitý na mieru pre nežné pohlavie, ktorý kryje najčastejšie riziká a ochorenia postihujúce ženy – konkrétne rakovinu ženských orgánov. Poistenie je možné uzatvoriť v troch variantoch poistnej ochrany – Silver (za 20 €/ mesačne), Gold (za 25 € mesačne) a Platinum za 30 € / mesačne. Výhodou je, že tento poistný produkt vytvára aj odkupnú hodnotu.

ML_eva_plus_tabulka1

zdroj:http://www.metlife.sk

Eva Plus poskytuje nasledovné benefity:

  1. V prípade diagnostikovania rakoviny ženských orgánov vyplatí jednorazové odškodné, podľa zvolenej varianty poistenia od 10 000 € až do 20 000 €, ďalej vyplatí mesačné odškodné počas 12 mesiacov vo výške od 150 do 330 € (podľa typu zvolenej varianty) a denné odškodné od 10 € (variant silver) alebo 15 € (gold, platinum) za každý deň hospitalizácie + okrem toho poisťovňa hradí lekárske konzultácie v špecializovaných medicínskych strediskách v USA
  2. V prípade straty života vyplatí poisťovňa Metlife jednorázovo 5000 €
  3. Odkupná hodnota
  4. Bolestné za liečenie úrazu 1800 € (variant silver) až  2 700 € (pri poistnom variante gold, platinum)

V produktovom portfóliu Metlife má svoje výzamné miesto aj produkt šitý na mieru pre mužov – Poistenie Adam plus, ktoré poskytuje krytie pre prípad diagnostikovania mužských ochorení (rakovina mužských pohlavných orgánov, nádor pľúc a priedušiek, žalúdka, pečene, pery, ústnej dutiny a hltana).

Záujemca si opäť môže vybrať z troch variantov poistenia – najlacnejšieho silver, ďalej gold, a platinum. Od zvoleného variantu poistnej ochrany a veku klienta sa odvíja aj výška poistného.

ML_adam_plus_tabulka1

zdroj: http://www.metlife.sk/

V prípade diagnostikovania choroby Metlife vyplatí jednorazové odškodné do výšky až 10 000 €, mesačné odškodné po dobu 6 mesiacov vo výške do 300 €, denné odškodné do 20 € za každý deň hospitalizácie. Okrem toho poistenie zahŕňa krytie pre prípad smrti alebo trvalej invalidity v dôsledku dopravnej nehody.

Ďalší špecializovaný poistný produkt – Kamarát Snoopy je variabilné životné poistenie pre deti, ktoré sa skladá zo sporiacej časti (vhodné na tvorbu finančnej rezervy pre vstup dieťaťa do dospelosti) a zároveň poskytuje poistnú ochranu pre prípad úrazov a ochorení.

V ponuke produktov poisťovne Metlife nájdete aj dôchodkové poistenie a sporenie v jednom, cestovné či úrazové poistenie.

Základné informácie a kontakty

Adresa MetLife
Pribinova 10
811 09 Bratislava
Infolinka 02/59 363 225
Zákaznícka linka a hlásenie poistných udalostí 02/59 363 111
Fax 02/59 363 255
Email metlife@metlife.sk
Web stránka http://www.metlife.sk

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia