Mladomanželská pôžička z VUB banky: získajte lepšie úročenie počas celej splatnosti

Mladomanželská pôžička z VUB banky: získajte lepšie úročenie počas celej splatnosti

Pôžičky pre mladomanželov sa tešia medzi nedávno zosobášenými pármi veľkej obľube. A niet sa čomu diviť. Výhodnejšie úročenie úveru spôsobuje, že sa tento produkt predáva ako teplé rožky. Napriek tejto skutočnosti mladomanželské pôžičky nenájdete v ponuke každého bankového domu. Skôr naopak – ich poskytovateľov zrátate na prstoch jednej ruky. VÚB banka je jednou z mála finančných inštitúcii, ktoré zahrnuli tento typ úveru do svojho produktového portfólia. Vďaka tkz. Flexipôžičke pre mladomanželov získate po splnení podmienok úrokové zvýhodnenie vo výške až 4,50 % ročne a to počas celej doby splatnosti.

Ako každá mladomanželská pôžička, aj táto je dotovaná štátom vo forme štátneho príspevku, ktorý predstavuje 3%. Zvyšné 1,5% poskytne mladomanželom VUB banka.

Predstavenie produktu

Flexipôžička pre mladomanželov je bezúčelovým spotrebným úverom ktorá sa poskytuje v rozsahu od 490 € – 10 000 € s dobou splatnosti 12 – 84 mesiacov. Na rozdiel od hypotéky pre mladých (s ktorou sa dá nájsť zopár spoločných znakov) sa účel použitia finančných prostriedkov nedokladuje. Je len teda na Vás ako peniaze použijete, banke nebudete musieť predkladať žiadne bločky ani faktúry. Výhodou je tiež skutočnosť, že výška úrokovej sadzby zostane nezmenená počas celej lehoty splatnosti, na rozdiel od dotovanej hypotéky pre mladých, kde sa výhodnejšie úročenie týka iba prvých piatich rokov splácania.

Ak máte radi jasne stanovené podmienky hneď na začiatku, tak si tento úver naozaj obľúbite – výška splátky, ktorá je stanovená v zmluve zostane počas celej doby splatnosti úplne rovnaká. Zmeniť sa môže len na Váš podnet – v prípade že si podáte žiadosť o skrátenie či predĺženie lehoty splatnosti, prípadne o odklad splátok. Za tieto zmeny si banka účtuje poplatok podľa platného cenníka 40 € (položka návrh zmeny zmluvy zo strany klienta).

Podmienky

zapad slnka svadbaNárok na získanie tohto štátom dotovaného úveru majú manželia, ktorí uzatvorili manželstvo. Podmienkou je, že manželstvo trvá najviac 2 roky v čase podania žiadosti. Ak by bol sobáš uzatvorený povedzme pred 2 rokmi a 1 týždňom, tak tento manželský pár nemá nárok na zvýhodnený úver. Ďalšou podmienkou je veková hranica oboch manželov – ani jeden nesmie byť v čase podania žiadosti starší ako 35 rokov.

Záujemcovia však musia splniť aj isté príjmové ohraničenie – keďže štát neposkytne tento príspevok nadpriemerne zarábajúcim mladým ľuďom, bola stanovená hranica, ktorá sa posudzuje pre oboch partnerov spoločne – 2,6 násobok priemernej mesačnej mzdy za predchádzajúci kalendárny štvrťrok.

Spolu so žiadosťou musia obaja manželia predložiť doklady totožnosti a sobášny list.

Parametre

Názov poskytovateľa

VÚB

Názov produktu

Flexipôžička pre mladomanželov

Výška úveru

Minimálna: 490 €

Maximálna: 10 000 €

Splatnosť

1-7 rokov

Účel použitia finančných prostriedkov

na čokoľvek

Typ

bezúčelový spotrebný úver

Podmienky

  • pre mladomanželov, pričom manželstvo musí trvať najviac dva roky

  • vek oboch partnerov do 35 rokov

  • spoločný príjem manželov najviac 2,6 násobok priemernej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve za predchádzajúci kalendárny štvrťrok.

Zabezpečenie

bez zabezpečenia

Úroková sadzba

od 8,40% p.a. (úroková sadzba bude znížená o príspevok štátu vo výške 3,00 % p.a. a príspevok banky vo výške 1,50 % p.a. )

Sankčná úroková sadzba

5,00%

Poplatky

Poplatok za poskytnutie

2 % z objemu úveru,
min. 33,00 €

Vedenie úverového účtu

bezplatne

Zmena zmluvných podmienok zo strany klienta

40,00 €

1. upomienka o dlžnej sume

10,00 €

2. a každá ďalšia upomienka

40,00 €

Úhrada splátky v hotovosti na pobočke banky

2,50 €

Predčasné splatenie alebo mimoriadna splátka

1% z predčasne splatenej splátky úveru ak do konca splatnosti zostáva viac ako 12 mesiacov 0,5 % ak do konca lehoty splatnosti zostáva menej ako jeden rok

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia