Mobilné bankovníctvo: banky predstavujú horúce novinky

Mobilné bankovníctvo: banky predstavujú horúce novinky

Tak ako internet banking radikálne zjednodušil obsluhu bankových účtov a kontaktu klienta s bankou, novšia forma priameho bankovníctva – mobilné bankovníctvo znamená ešte väčšiu revolúciu čo sa týka pohodlia pri správe účtov.

Keď nemáte poruke počítač…

Nie vždy má človek prístup k počítaču, nie vždy sa nám kvôli jednej platbe chce počítač zapínať a na cesty sa nám so sebou notebook ťahať nechce. Presne pre takéto situácie je ideálny mobil banking, vďaka ktorému máte prostredníctvom smartphonu (ktorý aj tak nosíte stále so sebou) prístup do banky na dosah ruky. Je prístupný všade tam, kde je internetový signál. Mobilné bankovníctvo Vám poskytne prehľad o stave vašich financií nech ste kdekoľvek na svete, môžete pohodlne realizovať prevodné príkazy či zaplatiť účty naskenovaním QR kódu, blokovať svoje karty, požiadať o úver alebo nakúpiť podielové fondy…Z kaviarne, z parku, z dovolenky na francúzskej riviére alebo z predhoria Álp…

Mobilné bankovníctvo bude hitom blízkej budúcnosti

Čoraz viac Slovákov vlastní smartphone, pričom okrem telefonovania ich používajú ako malé nadupané osobné počítače s množstvom funkcií. S rastúcim množstvom smartphonov v obehu a čoraz častejším využívaním mobilných telefónov na iné účely ako telefonovanie, je len otázkou času, kedy mobilné bankovníctvo prevalcujuje internet banking.

Banku v mobile oceňuje najmä mladšia a stredná generácia a obyvatelia väčších miest

Význam mobilných technológií pre užívateľov si uvedomujú aj banky pre ktoré je to obrovská príležitosť. Banka v mobile je otvorená non stop, v noci, cez víkend a vo sviatok, je po ruke kedykoľvek a informácie z nej sú dostupné okamžite. Teda flexibilita, ktorú oceňuje najmä perspektívna skupina obyvateľstva z väčších miest, mladí a stredná generácia. Navyše, pre banky sú služby v mobile výrazne lacnejšie ako prevádzkovanie pobočiek a call centrier.

smartphone

Rastúci záujem zo strany spotrebiteľov a obrovské príležitosti vytvárajú tlak na banky prichádzať s vylepšenými a bezpečnejšími verziami mobil bankingu.

Aké novinky si pripravili finančné domy v tejto oblasti?

Zabudnite na heslá. Na prihlásenie do mobile bankingu Vám stačí prst

http://www.unicreditbank.sk

http://www.unicreditbank.sk

Klienti UnicreditBank využívajúci mobilné aplikácie Smart Banking a Smart kľúč sa môžu po novom prihlásiť veľmi jednoducho – priložením prsta. Táto vymoženosť je dostupná pre majiteľov telefónov iPhone 5S, 6 a 6 Plus s operačným systémom iOS a vo verzii 8.1.1 a vyšších. U Androidov ide o vybrané modely značky Samsung. Banka do budúcnosti plánuje rozšíriť podporu prihlásenia pomocou odtlačku prsta aj na tablety a telefóny iných značiek, záleží však na technologickej dostupnosti tejto funkcie v jednotlivých modeloch a dôveryhodnosti ich výrobcov.

Mobilné aplikácie UCB budú na zabezpečenie ochrany osobných údajov využívať technológie na snímanie odtlačkov prstov ktorými sú vybavené nové mobilné zariadenia. Tieto technológie na autorizáciu využívajú odtlačok, ktorý má užívateľ uložený vo svojom smartphone, odtlačky sa teda neukladajú a ani neposielajú na server banky. Jedná sa teda o mimoriadne bezpečný, inovatívny a rýchly prístup do mobilného bankovníctva. UCB okrem toho popracovala aj na vizuálnej stránke svojej mobilnej aplikácie – tá je klientom odteraz dostupná v úplne novom šate – tkz. plochom dizajne, ktorý sa v súčastnosti používa v najmodernejších mobilných aplikáciách.

Zjednodušené prihlasovanie má aj VÚB

Vynoveným a zjednodušeným dizajnom mobil bankingu sa môže pochváliť aj VÚB.

V novej verzii mobilnej aplikácie VÚB sa tiež zjednodušilo prihlasovanie. Už nie je potrebné zadávať ID a heslo. Po novom sa môžete prihlásiť oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie: Mobilným PINom. Ten si nastavujete pri aktivácii Vašej aplikácie Mobil bankingu, nie je možné ho neskôr získať na pobočke VÚB banky. Rovnako sa mobilný PIN využíva aj na expresne rýchlu autorizáciu bankových prevodov. Výhody mobile bankingu vo VÚB (rýchle prihlasovanie a autorizácia transakcií mobilným PINom, pohodlné platby naskenovaním QR kódov a platobných šekov) sú dostupné majiteľom inteligentných telefónov s operačným systémom Android (verzia 2.3.6 a vyššia) alebo iOS (verzia 7 a vyššia). Ostatní môžu používať webovú aplikáciu Mobil bankingu, pri ktorej nie je nutná aktivácia a je dostupná pre všetky operačné systémy. Stačí, ak do webového prehliadača zadáte adresu ib.vub.sk. Prihlásenie do webovej aplikácie je nutné cez ID a heslo. Všetky ostatné funkcionality sú rovnaké ako pri mibilnej aplikácii, s výnimkou zadávania platieb pomocou skenovania.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia