Moderné kuchyne nemusia zruinovať rodinný rozpočet

Moderné kuchyne nemusia zruinovať rodinný rozpočet

Mnohí považujú kuchyňu za srdce domu – nie je to len miestnosť, ktorá slúži na prípravu jedál, ale je to miesto, kde sa rodina stretáva, kde sa často prijímajú hostia a kde sa vedú siahodlhé diskusie pri poháriku dobrého vína. Je len logické, že každý chce, aby jeho kuchyňa vyzerala tip-top a podľa najnovších trendov.

Bez ohľadu na to, aký design je práve in, je však potrebné bezpodmienečne zachovávať isté parametre, ktorými sú užívateľský komfort, dostatok úložného priestoru, praktickosť, ergonómia a celková funkčnosť. Profesionálne kuchynské štúdio sa s týmito naoko „mantinelmi“ dokáže hravo popasovať a navrhnúť modernú kuchyňu tak, aby nielenže dobre vyzerala a aby ste sa v nej dobre cítili, ale aby boli splnené požiadavky na funkčnosť, praktickosť a ergonómiu. Stačí si len dobre vybrať.

Vybavenie kuchyne patrí medzi drahšie položky, najmä ak patríte medzi tých, ktorí sa neuspokoja so šedým priemerom. Napriek tomu sa dá kuchyňa vybaviť moderne, podľa najnovších trendov a nemusí to zruinovať Váš rodinný rozpočet na niekoľko mesiacov. Ako?

Nakupujte v akciách a výpredajoch.percenta kocky

A nielen nábytok, ale aj spotrebiče, ktoré dokážu celkovú cenu za vybavenie poriadne navýšiť. Vyberajte kvalitné značky, no počkajte si na výpredaj. Často tak môžete ušetriť až 30-50 % z pôvodnej ceny. Budete tak mať kvalitný spotrebič za cenu nižšej triedy a to už stojí za to, že si naň chvíľu počkáte, no nie?

Nakupujte výstavné kusy

Špecializované štúdia majú vo svojich priestoroch vystavené nové modely. Akonáhle príde nová kolekcia, je možné si kúpiť výstavný kus (kuchynská linka, dres, batéria) so skvelou zľavou. Čo by ste povedali na kuchynskú linku Sykora v prevedení orech lesk zlacnenú z takmer 7000 € na necelých 3000 EUR? V akcii kúpite aj luxusný tovar z masívu – tak napríklad kuchynskú linku Poggenpohl z masívu, ktorá je zlacnená z pôvodnej ceny 51 627 € na terajších 13 000 €!

Lákajú Vás takéto zľavy? Nie ste jediný, tak rýchle utekajte do najbližšieho showroomu DOMOSS, aby ste si uchmatli ten najlepší kúsok.

Nebojte sa vypýtať si zľavu

Keď ste sa „zamilovali“ do nádherného kúsku, ktorý určite chcete vlastniť, len je trochu nad Váš rozpočet, nehanbite sa vypýtať si zľavu. Vyťažte zo zlej ekonomickej situácie maximum – ľudia majú na Slovensku málo peňazí, nezamestnanosť je vysoká a tak je len logické že obchodníci zvádzajú tvrdý boj o každého zákazníka. Napoly vyhraté máte vtedy, ak je na trhu veľká konkurencia, čo na kuchynské štúdiá určite sedí. Druhá polovica úspechu je sebavedomo si vypýtať lepšiu cenu. Vystupujte milo, vrúcne no netajte sa tým, že je to jediná ponuka, ktorú máte. Dajte najavo, že v hre je niekoľko ďalších kuchynských štúdií.

Pri pýtaní zľavy je dôležité vyzerať obchodnícky a sebaisto. Nemôžete pôsobiť tak, že iba skúšate. To Vám potom zľavu zo štandardného cenníka nikto nedá. Tiež je dôležité prekonať psychologický blok a nebáť sa. Uvedomte si jednu vec – nemáte čo stratiť. Maximálne zľavu nedostanete, no stále si môžete vysnívanú kuchynskú linku kúpiť aj za štandardnú cenu. Pokiaľ ste tento malý trik ešte neskúšali, tak si ho najskôr nacvičte u obchodníkov, na ktorých Vám vôbec nezáleží a od ktorých si neplánujete nič kúpiť. Naostro Vám to pôjde už veľmi dobre a povzbudený úspechom u predchádzajúcich, pre Vás menej zaujímavých obchodníkov, budete sršať sebavedomím. Pokiaľ Vás predavač odbije s tým, že nie je v jeho kompetencii poskytovať zákazníkom špeciálne ceny, vypýtajte si kontakt na vedúceho predajne.

Tak to by boli tipy ako si zadovážiť modernú kuchyňu bez toho, aby Vás to zruinovalo.

Teraz si poďme v krátkosti predstaviť, aké sú aktuálne trendy

Veľkú rolu hraje kvalitné spracovanie ale predovšetkým šikovne vymyslené dispozičné riešenie a presná ergonómia priestoru, ktorá šetrí čas a zbytočné pohyby. V kuchyni sa tak pri príprave zložitejšieho sviatočného obedu zbytočne nenabeháte.

Moderná kuchyňa pôsobí striedmejším dojmom a dokonalou súhrou všetkých prvkov.

Dizajnové výstrelky, ktoré boli v móde niekoľko rokov dozadu už teraz až tak veľmi „nefrčia“. Totálne out sú rôzne vitríny a úchytky, ktoré sa ťažko umývajú. Ak sa chcete popýšiť naozaj trendy kuchyňou, zariaďte ju v minimalistickom štýle. Vďaka jednoduchým líniám, vstavaným spotrebičom a lešteným povrchom bude priestor pôsobiť čisto, upravene, elegantne a nadčasovo. Nadčasové zariadenie oceníte o pár rokov, kedy si poviete „Zariaďovali sme pred 7 rokmi, ale stále to vyzerá super.“ Pri výbere nábytku preto nadčasovosť berte do úvahy, pokiaľ sa o niekoľko rokov nechcete púšťať do ďalšej nákladnej renovácie.

luxusna kuchyna

Moderné je spájanie kuchyne s obývačkou a vytvorenie tak jedného veľkého reprezentatívneho priestoru. Kuchyňa a obývačka sú symbolicky oddelené iba kuchynským ostrovčekom alebo barovým pultom.

velky priestor

Modern Kitchen by Truckee Architects & Designers Ward-Young Architecture & Planning – Truckee, CA

Prírodné materiály

Vo viacerých oblastiach sa stretávame s trendom návratu človeka k prírode, čo samozrejme v hojnej miere využívajú aj interiérový dizajnéri, ktorí s obľubou používajú prírodné materiály všade tam, kde sa dá. Ak chcete držať krok s dobou a cítiť sa u seba doma príjemne, vybavte si kuchyňu napríklad pracovnou doskou z masívu (aj veľmi netradičného, obr. nižšie).

Modern Kitchen by San Francisco Architects & Designers SF Architecture

Okrem dreva je hitom aj betón, žula, mramor či kremeň. Dosky z týchto materiálov pôsobia veľmi luxusne a esteticky, čo im vôbec neuberá na funkčnosti. Mínusom je však ich vysoká cena – takú mramorovú pracovnú dosku si môže dovoliť len málokto. Na trhu však existujú produkty z umelých materiálov, ktoré tie prírodné dokonale napodobňujú a dostanete ich za neporovnateľne lepšiu cenu.

Praktickosť

Čo by ste mali z nádherného dizajnu, ak by to bolo nepraktické? Niet divu, že v poslednom období sa stali nevyhnutnou súčasťou modernej kuchyne bezdotykové batérie, ktoré sú výhodné po hygienickej a praktickej stránke no najmä šetria vodu.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia