Môj účet domov od Sberbank ako prvý znižuje výdavky na domácnosť

Môj účet domov od Sberbank ako prvý znižuje výdavky na domácnosť

Len nedávno otvorená Sberbank sa snaží posilniť svoju pozíciu na trhu zaujímavými benefitmi. Posledná z noviniek – Môj účet domov je bežný účet, vďaka ktorému môžete ušetriť až 5 % výdavkov na domácnosť. Podľa riaditeľky odboru vývoja nových produktov Sberbank Slovensko Michaely Trenčákovej sa jedná o nový trend v bankovníctve. Nejde len o pomerne štandardné odmeňovanie klienta za to, že účet aktívne využíva. Sberbank je oproti konkurencii o krok vpred a novým produktom sa snaží ukázať, že sa zaujíma o financie každej domácnosti a že ich dokonca vie znížiť.

Ako dostať každý mesiac zľavu 5 % na výdavky domácnosti?

V prvom rade si musíte založiť Môj účet Domov (zriadenie účtu prebieha online). Zľavu 5 % získate zo všetkých odchádzajúcich platieb zaplatených z tohto účtu pre vybraných dodávateľov. Konkrétne sa jedná o spoločnosti: SPP, VSE, ZSE, SSE, O2, Telekom, Orange, VNET, Slovanet, UPC, Vemex, Antik Telecom. To znamená, že 5 % môžete každý mesiac ušetriť na energiách, poplatkoch za telefón, internet alebo TV.

Ak bývate v rodinnom dome alebo vo väčšom byte, istotne dobre viete, že výdavky na domácnosť zhltnú pomerne veľkú časť rodinného rozpočtu. Ak mesačne miniete na energie, telefón a internet 200 €, Sberbank Vám každý mesiac na účet vráti 10 € (5% z 200 EUR) a to už nasledovný mesiac. Aby sa však predišlo vyplácaniu príliš vysokých súm, banka obmedzila maximálnu mesačnú zľavu na 15 € (prepočítané na náklady, zľava sa vypočíta z mesačných platieb v maximálnej výške 300 €).

Bolo by však naivné myslieť si, že Sberbank odmeňuje klientov zdarma. Na získanie zľavy je potrebné, aby ste na Môj účet Domov prijali platby v objeme minimálne 700 € mesačne. Poplatok za vedenie tohto účtu tiež nepatrí medzi najlacnejšie – mesačne si zaň banka účtuje až 9,99 €. V konečnom dôsledku, po odpočítaní poplatku za vedenie účtu, môžete na tomto účte mesačne „zarobiť“ maximálne 5,01 EUR. Novinka od Sberbank sa tak oplatí klientom, ktorí majú vysoké náklady na domácnosť. Pri mesačných výdavkoch na domácnosť pod 200 € sa v dôsledku vysokého mesačného poplatku za vedenie účtu výhody stierajú. Domácnostiam, ktoré netrápia vysoké účty za energie, telefón a internet sa teda stále viac oplatia účty online bánk, ktoré sú zdarma.

V cene mesačného poplatku klient získa jedu platobnú kartu, prístup k elektronickému bankovníctvu, prístup do SmartBankingu, elektronický výpis z účtu a SMS notifikáciu o zrealizovaných transakciách.

Bez poplatku sú aj platby prostredníctvom POS terminálov, vklady v hotovosti, všetky výbery z bankomatov Sberbank, dva výbery z bankomatov konkurenčných bánk, vklady v hotovosti, všetky prichádzajúce a odchádzajúce platby cez internet banking, trvalé príkazy a inkasá.

Zaujímavosti a fakty o výdavkoch slovenských domácností

Z dôvodu zavedenia nového produktu Sberbank uskutočnila analýzu odchádzajúcich platieb z tisícok účtov pre najväčších dodávateľov ceny plynu a elektriny na Slovensku. Zo zistení vyplýva, že výdavky Slovákov sú zhruba v rovnakej nominálnej hodnote ako obyvateľov bohatších štátov EÚ. Na rodinnom rozpočte však táto položka predstavuje vyšší podiel – na Slovensku to je až 13 % kým napríklad v Rakúsku je to iba 5 %. Z analýzy tiež vyplýva, že Slováci priemerne minú za plyn 68 € a za elektrinu 55 € (čo predstavuje 13 % zo zostatku na účte).

Parametre produktu a informácie o poplatkoch

Názov banky Sberbank Slovensko, a.s.
Názov produktu Môj účet Domov
Mesačný poplatok za vedenie účtu 9,99 €
Úroková sadzba 0,01 % p.a.
Karta k účtu Cirrus/Maestro/PayPass
Vedenie sporiaceho účtu 0 € / mesiac
Úroková sadzba na sporiacom účte
  • základný úrok 0,20 % p.a.
  • bonusový úrok na sporiacom účte až 1,40 % p.a. pri splnení podmienok
Služby zahrnuté v cene účtu
Bezhotovostné platby kartou neobmedzene
Výbery z bankomatov Sberbank neobmedzene
Výbery z bankomatov iných bánk 2 x mesačne bez poplatku
Internet banking áno
Prijaté platby na účet neobmedzene bez poplatku
Platby cez internet banking neobmedzene
Počet trvalých príkazov zriadených na pobočke alebo cez internet banking neobmedzene
Počet realizovaných inkás neobmedzene
Počet inkás zriadených na pobočke neobmedzene
Počet realizovaných inkás neobmedzene
Možnosť zriadenia povoleného prečerpania áno
Elektronické výpisy a sms notifikácie áno
Služby nad rámec balíka
Výber hotovosti na pobočke 1,90 €
Výber hotovosti z bankomatu inej banky 1,50 €
Platobný príkaz zadaný na pobočke: 1,20 €

zadaný cez internet: 0,17 €

Trvalý príkaz – realizácia 0,17 €
Trvalý príkaz – zrušenie na pobočke: 2 €

cez internet: 0,50 €

Inkaso – realizácia 0,17 €
Inkaso – zrušenie na pobočke: 2 €

cez internet: 0,50 €

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia