Môžem len tak prísť na letisko a kúpiť si ultra last minute letenku s odletom o pár hodín? Môžete, dokonca už aj v Bratislave

Môžem len tak prísť na letisko a kúpiť si ultra last minute letenku s odletom o pár hodín? Môžete, dokonca už aj v Bratislave

Cestovatelia s obmedzeným rozpočtom s obľubou využívajú všakovaké akcie a osvedčené triky, len aby mohli cestovať a užívať si vytúžené voľno bez toho, aby si spravili vietor v peňaženke. Jednou z osvedčených stratégií, ako dovolenkovať za minimálne náklady, je využitie ponuky ultra last minute zájazdov priamo na letisku. Takéto špecializované centrá (Buy&Fly teda Kúp a Leť) poznajú Slováci z neďalekého Schwechatu či z väčších západoeurópskych letísk.

Na rozdiel od rôznych online predajcov zájazdov sa v letiskových Buy&Fly stánkoch dajú zakúpiť posledné voľné miesta na dovolenkových letoch len pár hodín pred odletom a dokonca aj počas check-inu. Aj keď last minute zájazdy s odletom o niekoľko dní či na ďalší deň ponúkajú aj cestovné kancelárie, respektíve online predajcovia zájazdov, spravidla v ich ponuke nenájdete ani jednu ponuku s odletom o niekoľko hodín. Problém je v tom, že zájazdy s odletom v ten istý deň alebo o niekoľko hodín už v rezervačných systémoch ani nie sú aktualizované, prípadne sa tam objavujú s vyššou cenou. Cestovné kancelárie síce rátajú s istým percentom nepredaných zájazdov, no v konečnom dôsledku sú radi, ak sa aspoň niektoré podarí predať hoc aj za zlomok ceny.

Dobrá správa pre lovcov lacných dovoleniek

Slovenskí dovolenkári už nemusia pre výhody služby Buy&Fly cestovať až do Viedne, nakoľko už ani bratislavské letisko nie je mimo hry.

ba letisko_z

zdroj: bts.aero

Dovolenkový portál Verne.sk na bratislavskom letisku len včera, 1. Júla otvoril Ultra Last Minute centrum, v ktorom sa budú dať zakúpiť posledné voľné miesta so zľavou najmenej 47 %, no v niektorých prípadoch až 78 % z pôvodnej ceny.

Nič pre prieberčivých

Pokiaľ však chcete takýmto spôsobom na dovolenkových nákladoch šetriť, počítajte s tým, že vyberať si príliš nebudete môcť. Sotva si môžete vybrať krajinu, no rozhodne nebudete môcť ohŕňať nosom nad ponúkaným hotelom, stravou či konkrétnym mestom. To je daň za výpredajovú cenu: kto chce cestovať za lacný peniaz, musí sa uskromniť a brať to, čo je voľné. A veru veľké objemy dovoleniek nečakajte. V ponuke novo otvoreného last minute centra budú len nepredané zvyšky. Posúďte sami: počas dovolenkovej sezóny lieta z Bratislavy do prímorských destinácií približne 12 až 15 lietadiel, z toho 7-10 je totálne vypredaných a vo zvyšných je voľných len 3-9 miest. Za deň to môžu byť len jednotky, maximálne desiatky voľných miest.

Cestovanie na rýchlo, alebo skôr na poslednú sekundu nie je vhodné pre viacpočetné rodiny a väčšie skupiny, nakoľko pravdepodobnosť, že sa nájde pre viacerých ľudí voľné miesto do vytipovanej krajiny a ešte k tomu aj ten istý hotel, je veľmi málo pravdepodobné.

Tento typ cestovania skôr sedí jednotlivcom alebo nenáročným, tak trocha dobrodružným párom, ktorí si na obed povedia: „Čo takto si dať na večeru čerstvé plody mora?“ a svoj plán do bodky uskutočnia. Na rýchlo si zbalia batožinu, vyberú sa na letisko a ako jedinú požiadavku na dovolenku uvedú stručne „stredomorie“. Pre tento typ ľudí je cestovanie v štýle ultra last minute mimoriadne výhodné a nielen to: do veľkej miery aj tak trocha adrenalínové. Baliť si batožinu a nevedieť, kde ju budete o pár hodín vybaľovať je mimoriadne lákavá a istotne stojí za to ju aspoň raz vyskúšať. Tento rok máte po prvý krát šancu zažiť chvíle napätia (poletím? nepoletím? a hlavne kam?) aj na bratislavskom letisku. Iste, ponuka zájazdov je oproti Viedni podstatne chudobnejšia, no na druhej strane Vám nič nebráni, aby ste v prípade, že nepochodíte na bratislavskom letisku skúsili šťastie na neďalekom Swechate.

Prevádzkovateľ ultra last minute stánku Verne.sk má v ponuke vyše 150 destinácii a zájazdy od 60 slovenských, rakúskych a nemeckých cestoviek. Vyhľadávané však budú najmä odlety z Bratislavy. Chartrové lety z Bratislavy sú charakteristické tým, že odlety sa sústreďujú počas dňa do 4 vĺn. Ak chcete šance na ukoristenie lacnej dovolenky maximalizovať, na letisko treba prísť tak 3 hodiny pred odletom jednej z vĺn a sondovať, kde sú voľné miesta. Ultra last minute centrum bude záujemcom k dispozícii až do skončenia sezóny – teda do septembra alebo do októbra.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia