mPôžička plus z mBank

mPôžička plus z mBank

logo_mbank_PmPôžička plus je bezúčelovým úverom z dielne internetovej banky mBank. V ponuke sa nachádza už niekoľko rokov. Najskôr ju online a mobilná banka poskytovala ako predschválený úver existujúcim klientom, neskôr ponuku rozšírila aj na neklientov. Tí však, pokiaľ chcú získať mPôžičku Plus s atraktívnymi podmienkami, si musia najskôr zriadiť mKonto, ktorý slúži jednak na poskytnutie úveru a jednak na jeho splácanie.

S mKontom sa nespájajú žiadne ďalšie poplatky – zriadenie a vedenie je bezplatné. Navyše tí, ktorí splácajú pôžičku v mBank sa vyhnú novému poplatku za vedenie debetnej karty (1 € mesačne), ktorý banka zaviedla začiatkom roka 2015.

Klienti, ktorí vlastnia účet mKonto podajú žiadosť jednoducho, prostredníctvom internet bankingu. Tí, ktorí ho nevlastnia, o pôžičku žiadajú vyplnením online formulára na webe banky.

Pár základných informácií o produkte

Prostredníctvom mPôžičky môžete na čokoľvek, bez nutnosti neskoršieho dokladovania účelu získať úver vo výške od 350 až do 20 000 € so splatnosťou od 12-84 mesiacov Je pravdou, že rozsahom splatnosti ani rozsahom úveru mBank neohúri – na trhu existujú banky, ktoré požičajú na čokoľvek podstatne vyššie objemy, až do 30 000 € (napríklad Slovenská sporiteľňa a Poštová banka), a bežná maximálna splatnosť je pri spotrebných úveroch až 108 mesiacov. Online banka však nových „dĺžnikov“ získava iným spôsobom. Stavila na atraktívnu úrokovú sadzbu, na ktorú klienti aj tak najviac „počúvajú“.

S ponukou pôžičky s transparentným úrokom vo výške 9,90 % p.a. pre každého zasadila konkurencii tvrdý úder. Ponuka platí samozrejme len pre tých, ktorí majú úverovú schopnosť a ktorí splnia podmienky banky pre jej poskytnutie (viď tabuľka nižšie).

Výhodou je, že záujemca vopred vie, akú úrokovú sadzbu získa. V prípade schválenia úveru nečakajú žiadne nepríjemné prekvapenia v podobe navyšovania úrokovej sadzby. Výšku splátok si môžete prepočítať prostredníctvom úverovej kalkulačky na webe banky:

Uverova_kalkulacka_mBank

Teraz navyše akcia: mBank lepšiu ponuku dorovná

Zmyslom akcie je zníženie úrokovej sadzby klientovi, ktorý kedykoľvek počas splácania prinesie lepšiu ponuku od konkurencie. V takom prípade mBank ponuku dorovná, a to až do výšky ročnej percentuálnej miery nákladov 7,1% p.a.

Bez poplatkov

mBank prišla a trh s politikou transparentnosti bez zbytočných poplatkov, čoho sa drží dodnes. mPôžičku tak získate bez poplatku poskytnutie, bez poplatku za vedenie a správu úverového účtu, bezplatné sú dokonca aj mimoriadne splátky, ale aj celkové predčasné splatenie úveru.

Splácanie

Splácanie mPôžičky je automatické, banka si anuitnú mesačnú splátku stiahne z mKonta. Povinnosťou klienta je zabezpečiť v deň splátky dostatok finančných prostriedkov na účte. Banka ponúka možnosť vybrať si deň splátky, ktorý Vám vyhovuje a taktiež aj možnosť odkladu odkladu splátok istiny až o šesť mesiacov. Túto možnosť odporúčame využiť len v krajných prípadoch, nakoľko počas odkladu budete musieť splácať úroky a dlžná suma sa nebude znižovať.

Parametre

Názov banky mBank S.A.,
pobočka zahraničnej banky
Názov produktu mPôžička Plus
Účel na čokoľvek
Minimálny objem úveru 350,00 €
Maximálny objem úveru 20 000,00 €
Zabezpečenie bez zabezpečenia

pri úveroch s objemom nad 3 300 € sa vyžaduje súhlas manžela čo manželky s uzatvorením úverovej zmluvy. Táto podmienka sa netýka manželov, ktorí majú zúženie spoločného majetku

Nutnosť viesť v banke bežný účet áno, mKonto
Podmienky vek od 18 rokov, dostatočná úverová schopnosť, pravidelný príjem, zriadenie mKonta, bez negatívneho záznamu v databáze spoločného registra bankových informácií SBCB
Úroková sadzba 9,90 % p.a.
Úrok z omeškania Základná úroková sadzba ECB + 5 % p.a
Poplatky
Poskytnutie úveru 0,00 €
Vedenie a správa úverového účtu 0,00 €
Predčasné splatenie / Mimoriadna splátka 0,00 €
Zmena zmluvnej dokumentácie 20,00 €
Poistenie
Základný súbor (obsahuje poistenie pre prípad PN, úmrtia a invalidity 3. stupňa) 4,5 % z mesačnej splátky úveru
Rozšírený súbor (obsahuje poistenie pre prípad PN, úmrtia a invalidity 3. stupňa + poistenie schopnosti úver splácať) 6,5 % z mesačnej splátky úveru
Komplexný súbor (pracovná neschopnosť, strata zamestnania, úmrtie a invalidita 3. stupňa) 7,5 % z mesačnej splátky úveru

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia