Najľahšia pôžička zo Slovenskej požičovne - vybavíte ju v troch krokoch

Najľahšia pôžička zo Slovenskej požičovne - vybavíte ju v troch krokoch

Pre tých, ktorí si zvyknú občas požičať istotne nie je Slovenská požičovňa neznámym pojmom. Je to jedna z divízií giganta v oblasti nebankových úverov na Slovensku – spoločnosti Consumer Finance Holding, člena finančnej skupiny VÚB Intesa San Paolo. Práve zázemie finančnej skupiny s dobrým menom zvyšuje dôveryhodnosť produktov poskytovaných Slovenskou požičovňou.

Jedným z jej najpredávanejších úverových produktov je takzvaná Najľahšia pôžička.

Charakteristika

Najľahšia pôžička je neúčelovým úverom, vďaka ktorému môžete získať finančné prostriedky na čokoľvek v objeme od 600 € až do 5000 €. Keďže sa jedná o neúčelový úver, účel použitia peňažných prostriedkov nemusíte veriteľovi oznamovať – je teda len na Vás, na čo peniaze použijete. V závislosti od finančných možností žiadateľa, je možné vybrať lehotu splatnosti zo škály 1-10 rokov. Táto pôžička je určená výlučne pre ľudí s pravidelným príjmom, žiadosť si teda môžu podať zamestnanci, podnikatelia (SZČO) ale aj dôchodcovia.

Oplatí sa?

Reklamné materiály Slovenskej požičovne lákajú na atraktívny úrok „od 7,5 % ročne“. Výhodnosť ponuky deklaruje aj slogan „Lepšie ako vo Vašej banke.“

Ako to teda je v skutočnosti? Je najľahšia pôžička skutočne taká výhodná, alebo sa jedná len o marketingový trik ktorého cieľom je nalákať čo najviacej nových dlžníkov?

sl.pozicovna FUV prvom rade treba povedať, že zaujímavý úrok 7,5 % získa skutočne málokto – musí sa jednať o klienta s bezchybnou predchádzajúcou platobnou disciplínou (to znamená žiadne pozdlžnosti voči iným finančným inštitúciám a žiadne omeškania so splátkami v minulosti) a platí len pre pôžičku 4000 €, s dobou splácania 60 mesiacov. Väčšina žiadateľov nemôže ani snívať o úroku 7,5 % – naopak, výsledná úroková sadzba bude pravdepodobne  vyššia.

Na druhej strane treba povedať, že Najľahšiu pôžičku získate skutočne veľmi rýchle, v troch jednoduchých krokoch. Stačí vyplniť online formulár na webovej stránke poskytovateľa,  vybrať požadovanú sumu a počkať na schválenie.

V priebehu niekoľkých dní (spravidla do 24 hodín) dostanete poštou vytlačenú žiadosť, ktorú treba podpísať a poslať spolu s požadovanými dokladmi na adresu spoločnosti. Na základe priložených povinných dokladov spoločnosť vyhodnotí žiadosť a v prípade že bude Váš príjem postačovať na splácanie, pôžička bude schválená a požadovaná suma bude prevedená priamo na Váš účet.

Aké doklady budete potrebovať na vybavenie žiadosti?

Podmienkou okrem pravidelného príjmu je vek žiadateľa od 21 do 68 rokov. Na vybavenie budete potrebovať nasledovné doklady:

  • kópia občianskeho preukazu z oboch strán

  • kópia druhého dokladu totožnosti z oboch strán (rodný list, cestovný pas…)

  • doklady preukazujúce výšku príjmu:

  1. Zamestnanci preukazujú výšku príjmu prostredníctvom výpisu z bankového účtu na ktorý im chodí výplata za posledné dva mesiace. Ak zamestnanec poberá príjem v hotovosti, môže predložiť aj výplatné pásky. Poslednou možnosťou je predloženie potvrdenia o výške príjmu od zamestnávateľa, ktoré musí byť na predpísanom tlačive spoločnosti CFH.

  2. Podnikatelia (SZČO) k žiadosti predkladajú kópiu aktuálneho výpisu z podnikateľského účtu alebo potvrdenie o výške daňovej povinnosti za posledný rok potvrdené daňovým úradom (na tlačive spoločnosti Consumer Finance Holding)

  3. Dôchodcovia – rozhodnutie (výmer) o priznaní, zvýšení alebo znížení dôchodku, kópiu účtu na ktorý im chodí dôchodok alebo potvrdenie z pošty dokladujúce výšku dôchodku

Zhrnutie

Najľahšia pôžička nepatrí medzi najlacnejšie úvery na slovenskom trhu. Jej výhodou však je jednoduchosť a rýchlosť vybavenia, a skutočnosť, že ju získate bez poplatku za poskytnutie a bez poplatkov za vedenie úverového účtu.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia