Najlepšia kreditná a debetná karta na Slovensku?

Najlepšia kreditná a debetná karta na Slovensku?

Aj keď sa platobné karty v mnohom podobajú, líšia sa doplnkovými službami – napríklad rôznymi druhmi poistenia, spôsobom zabezpečenia, poplatkami za jednotlivé transakcie, či vernostnými programami a rôznymi zľavami, ktoré sa dajú získať ich používaním.

Vybrať si tú najvýhodnejšiu kartu – či už debetnú alebo kreditnú nie je jednoduché.

Aj keď univerzálne neexistuje niečo ako najlepšia karta (každý má iné preferencie – niekto potrebuje vysoký limit, iný chce kvalitné cestovné poistenie a ďalší zase požaduje, aby ho používanie karty nič nestálo…), dobrým odrazovým mostíkom pri výbere platobného nástroja sú odporúčania finančných expertov. Na Slovensku má už desaťročnú tradíciu súťaž finančných produktov, ktorú uľahčuje spotrebiteľom porovnanie a výber produktov bánk, poisťovní a fondov. Každoročne team expertov a finančných analytikov zostavuje rebríček produktov v rôznych súťažných kategóriách,medzi inými aj debetné a kreditné karty. V uplynulom roku sa v súťaži Zlatá minca na prvom mieste v kategóriách debetné a kreditné karty umiestnili produkty VÚB banky.

Poďme si ich predstaviť.

Víťaz kategórie kreditných kariet: Blue od American Express

kreditne karty cloudZlatú mincu v kategórii kreditné karty si vyslúžila v poslednom ročníku súťaže karta Blue od American Express. Za každý nákup touto kreditnou kartou dostanete späť 0,5% z hodnoty nákupu. peňažný bonus za nazbierané body sa pripisuje raz ročne. VÚB banka vydáva Blue od American Express so štedrým úverovým limitom až do 9000 € (min. 500 €), čím cieli na bonitnú klientelu s nadštandardnými príjmami. Výhodou je dlhé bezúročné obdobie – až 50 dní môžete kartou nakupovať bez toho, aby ste platili úroky. Po skončení bezúročného obdobia sa dlžná suma úročí sadzbou 17,9 % p.a. Minimálna požadovaná splátka je 5 % z dlžnej sumy, minimálne však 15 €.

Okrem odmeňovania za nákupy každý držiteľ tejto kreditky získava členstvo v American Express Selects – programe zliav a výhod, ktoré sa dajú uplatniť u obchodníkov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Ako doplnková služba k tejto kreditnej karte sa poskytuje cestovné poistenie (v rámci ktorého dostanete napríklad poistenie liečebných nákladov a asistenčné služby v zahraničí až do 250 000 €, poistenie straty, krádeže a poškodenia batožiny do 500 €, poistenie zodpovednosti za škodu na zdraví a na majetku do 75000 €, poistenie úrazu do 50 000 €…).

Tovar zakúpený kartou BLUE je automaticky poistený proti krádeži alebo poškodeniu počas 90 dní od kúpy. Na elektroniku zakúpenú touto kreditkou získava držiteľ karty zdarma ďalší rok záruky (nad rámec dvojročnej zákonnej záruky). Všetky výhody medzinárodnej embosovanej karty Blue od American Express si môžete užívať za ročný poplatok 27,00 €.

Najlepšia debetná karta: jej používaním pomôžete ťažko chorým

Najlepšia debetná karta na Slovensku je podľa porotcov zo Zlatej Mince „Maestro DOBRÝ ANJEL “, taktiež z ponuky VÚB banky. Jej vydanie je na rozdiel od vyššie zmieňovanej kreditky naviazané na účet vo VÚB. Vedenie tejto neembosovanej platobnej karty je bezplatné (platí sa len za Flexiúčet, výška poplatku závisí od typu a množstva zvolených bankových služieb).

Karta Dobrý Anjel je výnimočná svojou charitatívnou funkciou: jej používaním pomôžete neziskovej organizácii DOBRÝ ANJEL, ktorá každý mesiac posiela vybraným rodinám v ktorých jeden z členov trpí onkologickým ochorením, finančný príspevok.

Ako sa dá kartou pomôcť?

Jednoducho – stačí namiesto hotovosti platiť kartou. Z každého bezhotovostného nákupu vykonanom kartou Maestro DOBRÝ ANJEL prostredníctvom platobných terminálov na Slovensku a v zahraničí, VÚB banka pošle na účet neziskovky Dobrý Anjel z vlastných zdrojov 1 % z objemu vykonaných bezhotovostných platieb. Klient tak napriek tomu, že za nákup nezaplatí ani o cent viac, môže výrazne finančne pomôcť rodinám s onkologickým ochorením a uľahčiť im tak ťažký údel.

VÚB berie jedno ocenenie za druhým

Potom, čo VÚB pred pár mesiacmi získala dve zlaté mince za najlepšiu kreditnú a debetnú kartu, prišlo v úvode roka ďalšie významné ocenenie: jej kreditná karta MasterCard World získala titul Prémiový produkt roka 2014, priamo od spoločnosti MasterCard, ktorá každý rok oceňuje najlepšie produkty v oblasti platobných kariet.

„V novembri sme priniesli na trh jedinečnú prémiovú kartu, ktorá v sebe spája užitočného spoločníka pri nakupovaní a spoľahlivého pomocníka pri riešení neštandardných situácií na cestách aj doma. Teší nás, že si získala pozornosť odborníkov, ako aj to, že len za prvé dva mesiace si ju zriadili takmer dve tisícky klientov, “ povedala na margo získaného ocenenia Andrea Šipošová, riaditeľka odboru platobných kariet VÚB banky. MasterCard World je okrem množstva doplnkových služieb (rôzne poistenia), členstve v MasterCard Elite programe, výberu hotovosti z bankomatov zdarma, zaujímavá aj tým, že za každý nákup kartou vracia 1% z jeho ceny.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia