Najlepšie finančné produkty roka 2014: tohtoročné výsledky súťaže Zlatá minca

Najlepšie finančné produkty roka 2014: tohtoročné výsledky súťaže Zlatá minca

Aj v tomto roku sa konala prestížna súťaž finančných produktov Zlatá minca, ktorej zmyslom je pomôcť laickej verejnosti zorientovať sa v labyrinte stoviek bankových produktov z bohatej ponuky finančných inštitúcií. Ako každý rok, aj v tomto ročníku (už desiatom!) o poradí v jednotlivých súťažných kategóriách rozhodovala odborná, 62 členná porota pozostávajúca zo zástupcov ekonomických novinárov, vysokých škôl, ekonomických serverov, finančných poradcov a spoločností zaoberajúcich sa prieskumom trhu.

Najúspešnejšie banky

Najúspešnejšou bankou v počte získaných ocenení sa stala VÚB. Tá získala zlatú mincu v kategórii úvery na bývanie (ocenený produkt Flexihypotéka), kreditné karty (prvú priečku získala Blue od American Express) a debetné karty (charitatívna karta Maestro DOBRÝ ANJEL, ktorá podporuje neziskovú organizáciu Dobrý Anjel vo výške 1% z objemu uskutočnených bezhotovostných platieb prostredníctvom platobných terminálov nielen doma, ale aj v zahraničí).

Druhé miesto, čo sa týka počtu získaných ocenení získala Tatra banka (najlepšie sa umiestnila v kategórii elektronické bankovníctvo, najviac bodov získala aj v kategórii podnikateľské účty – produkt Tatra Business a podnikateľské úvery – BusinessÚver Expres ). Okrem toho si Tatra banka z tohtoročnej súťaže odniesla hodnotnú cenu v samostatnej podkategórii „Najinovatívnejšia banka“.

Trojicu najúspešnejších bánk uzatvorila internetová mBank, ktorá bodovala so svojím mSporením v kategórii sporiace účty. mBank na sporiacom účte ponúka úrok až 3% p.a. do zostatku na účte vo výške 4000 €.

Naj poisťovne

zdroj: http://zlataminca.sk

Hodnotilo sa aj množstvo poistných produktov. Najviac ocenené boli poistné produkty Allianz – Slovenskej poisťovne. Tá brala zlaté mince vo všetkých nominovaných kategóriách, čím sa jej podarilo obhájiť minuloročné prvenstvo. Najvyššie ocenenie získala za: kapitálové životné poistenie (Poistenie Program Senior ), investičné životné poistenie (Investičné ŽP v programe Môj Život ), rizikové životné poistenie, úrazové poistenie (Poistenie trvalých následkov úrazu s progresiou a plnením od 10% ), poistenie majetku (Môj domov – Komplexné poistenie domova ), PZP motorových vozidiel, havarijné poistenie motorových vozidiel (Moje Auto KASKO ), cestovné poistenie (Cestovné poistenie s neobmedzeným krytím liečebných nákladov ) a poistenie pre podnikateľov. Zvlášť cenné je pre Allianz získanie zlatej mince v kategórii havarijné poistenie, v rámci ktorej sa jej v tomto roku podarilo získať už svoje desiate víťazstvo.

Rovnako ako v predchádzajúcom ročníku, aj v roku 2014 sa Allianz-SP podarilo obhájiť titul „Najinovatívnejšia poisťovňa“. Okrem toho si na svoje konto pripísala cenu „Objav roka 2014“ za produkt Môj Domov.

Úspešná bola aj poisťovňa Generali, ktorá sa umiestnila na druhom mieste v rebríčku poisťovní čo sa týka počtu ocenených produktov. Cenu objav roka 2014 si odniesla za Povinné zmluvné poistenie AUTOMATIK s havarijnými pripoisteniami AUTOSET.

Kompletný zoznam najlepších finančných produktov roka 2014 nájdete na webe http://zlataminca.sk

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia