Najlepšie úročené termínované vklady s viazanosťou 12 mesiacov

Najlepšie úročené termínované vklady s viazanosťou 12 mesiacov

Úroky na sporiacich účtoch sa nezadržateľne blížia k nule. Sporitelia sa teda rozhliadajú po iných produktoch, ktoré by im ich úspory pomohli lepšie zhodnotiť. Jednou z alternatív sú termínované vklady. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorým extra výnos – napríklad jedno percento v porovnaní so sporiacim účtom stojí za odloženie peňazí na rok či dva bez možnosti ich použitia.

Aj keď výška úrokov na termínovaných vkladoch nie je zrovna oslnivá, stále získate viac, ako keby ste peniaze nechali ležať na bežnom účte.

Kam na rok s 5000 eurami

Pri vklade 5000 € s fixáciou 12 mesiacov ponúka najlepší úrok na termínovanom vklade Sberbank a Prima banka vo výške 2 % p.a.

rast ikonkaSberbank: Úroky sa pripisujú na konci viazanosti. V prípade zriadenia termínovaného vkladu prostredníctvom interbetbankingu získa klient bonusový úrok vo výške 0,1 %. Minimálny vklad pri úroku 2 % ročne je 330 €. Zriadenie a vedenie vkladového účtu je bez poplatkov. Pri predčasnom výbere prostriedkov s viazanosťou 12 mesiacov klient stráca nárok na úroky za 180 dní z vyberanej sumy. Paradoxne, pri dlhšej viazanosti na 24 a 36 mesiacov úročí Sberbank vklady nižším úrokom – len 1 % p.a.

Prima banka: Prima banka ponúka pri 12 mesačnej viazanosti tiež úrok vo výške 2 % p.a. Nie je to však bez podmienok. Výhodné úročenie získa klient, ktorý si zriadi Osobný účet v banke (základná cena za mesiac je 3,90 € mesačne + možnosť získať odmenu za platby kartou vo výške 0,5 % zo súčtu platieb). Termínovaný vklad klienta bez Osobného účtu je úročený podstatne nižším úrokom- len 1 % p.a.

O 1 % vyšší úrok na termínovanom vklade sa dá v Prima banke získať nielen pri 12 mesačnej viazanosti, ale aj pri viazanosti na 24 a 36 mesiacov. Minimálny vklad je 500 €, úroky sa pripisujú na konci obdobia viazanosti k istine TV alebo na účet v Prima banke. Sankcia za predčasný výber z termínovaného vkladu je 100 % nakumulovaných úrokov z predčasne vyberanej sumy. Zriadenie a vedenie ter. vkladu je bezplatné.

Treticu najlepšie úročených termínovaných vkladov s fixáciou na 1 rok dopĺňa Privatbanka s FIX kontom, na ktorom aktuálne ponúka úrok vo výške 1,70 % ročne. Minimálny vklad je 250 €, v Privatbanke je zriadenie a vedenie termínovaného vkladu bezplatné, úrok sa pripisuje v deň splatnosti vkladu.

Medzi banky s najlepšie úročenými termínovanými vkladmi sa dlhodobo zaraďuje aj OTP banka. Tá aktuálne ponúka úrok vo výške 1,5 % pri 12 mesačnej viazanosti. Zriadenie a vedenie TV za 0 €, minimálny vklad a zostatok je 150 €, úroky sa pripisujú v deň splatnosti TV. Sankčný poplatok za predčasný výber je strata úrokov za 120 dní.

Prehľad a porovnanie najlepšie úročených termínovaných vkladov s viazanosťou 12 m

Názov banky a produktu Viazanosť 12 mesiacov, vklad 5000 € Hrubý úrok Čistý výnos po zdanení
Sberbank

Termínovaný vklad

2 % p.a. 100,00 € 81,00 €
Prima banka

Termínovaný vklad (k Osobnému účtu)

2 % p.a. (pri zriadení Osobného účtu) 100,00 € 81,00 €
Privatbanka

FIX konto

1,70 % p.a. 85,00 € 68,85 €
OTP banka

Termínovaný vklad

1,50 % p.a. 75,00 € 60,75 €

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia