Najlepšie úročený detský účet má Prima banka - oplatí sa pre zostatok do tisícky

Najlepšie úročený detský účet má Prima banka - oplatí sa pre zostatok do tisícky

V poslednej dobe pribúda rodičov, pre ktorých sa stalo vyplácanie vreckového v hotovosti nepohodlné, rovnako ako pribúda ľudí, ktorí zastávajú názor, že je dobré, ak sa dieťa učí hospodáriť s finančnými prostriedkami od malička.

Na tento nový trend reagujú aj banky, ktoré do svojej ponuky bežných účtov zaraďujú účty pre tých najmenších. Produkt je síce určený pre deti, ale komunikácia smeruje skôr k rodičom či zákonným zástupcom dieťaťa.

Lepšie podmienky ako na bežnom účte

Možno ste si všimli, že detské kontá sa spájajú s oveľa výhodnejšími podmienkami (bez poplatkov, s množstvom transakcií zdarma) a úročením ako klasické bežné účty pre dospelých. Za lepšími podmienkami netreba hľadať lásku peňažných ústavov k najmenším, ale skôr premyslenú stratégiu ako v budúcnosti ľahšie uloviť nového (v tom čase už platiaceho) klienta. Akonáhle je účet otvorený, je dosť pravdepodobné, že dieťa, keď vyrastie, prejde na študentskú verziu účtu a keď sa zamestná, už nebude mať veľa energie na rozmýšľanie o zmene banky. Toľko k motivácii bankových domov poskytovať detské účty, aj keď sa im to z krátkodobého hľadiska príliš neoplatí.

dieta sa hra s peniazmiZdá sa, že podobnú stratégiu zaujala aj Prima banka, ktorá do svojej ponuky zaradila Účet pre deti. Do boja o detských klientov – respektíve ich rodičov sa pustila s vervou a s mimoriadne účinnými zbraňami. Detský účet poskytuje bez poplatku za zriadenie a vedenie, zadarmo k tomu dáva platobnú kartu Maestro (ktorú môžu využívať deti od 8 rokov), pričom si neúčtuje poplatky za platby kartou u obchodníkov, ba dokonca všetky výbery z bankomatov Prima banky sú bezplatné. Okrem toho ponúka zdarma spracovanie prijatých platieb a jeden hotovostný vklad za mesiac. Samozrejmosťou je bezplatné využívanie služieb elektronického bankovníctva, možnosť sledovať pohyby na účte prostredníctvom internet bankingu, sms notifikácie a pravidelných mesačných výpisov z účtu.

 Nevídaný úrok až 3% ročne

Najväčším lákadlom Detského účtu z Prima banky je mimoriadne atraktívne úročenie, až 3 % p.a. pri zostatku na účte do výšky 1000 EUR. Objem vkladu nad 1000 EUR je úročený sadzbou iba 0,01 % p.a. Pre porovnanie konkurenčné produkty majú úroky okolo 0,5 – 1 % ročne pri objeme prostriedkov do 1000 EUR. Z tohto dôvodu je detské konto Prima banky najlepšie úročeným účtom pre vklady do tisícky.

Ak Vás ponuka zaujala, účet pre svoju ratolesť môžete založiť na ktorejkoľvek pobočke Prima banky, na vybavenie stačí občiansky preukaz jedného z rodičov a rodný list dieťaťa.

Minimálny vek dieťaťa pri otvorení účtu nie je stanovený a môže sa využívať až do dovŕšenia 15. roku veku detského klienta.

Parametre

Názov banky Prima banka Slovensko, a.s.
Názov produktu Detský účet
Mesačný poplatok za vedenie účtu a balík služieb 0,00 €
Poplatok za zrušenie účtu 0,00 €
Úroková sadzba zostatok do 1000 €: 3 % p.a.zostatok nad 1000 €: 0,01 % p.a.
Služby zahrnuté v cene účtu
Platobná karta debetná platobná karta Maestro (je určená pre deti od 8 rokov). Mesačný limit na karte je z bezpečnostných dôvodov nastavený na 100 €
Výbery hotovosti z bankomatov Prima banky neobmedzene bez poplatku
Vklad v hotovosti 1 / mesiac
Platby platobnou kartou neobmedzene bez poplatku
Počet prijatých platieb neobmedzene bez poplatku
Internet Banking áno
Výpis z účtu mesačne zasielaný poštou áno
SMS notifikácia všetky bez poplatku
Služby nad rámec balíka (spoplatnené)
Vklad hotovosti na účet na pobočke 0,50 €
Hotovostný výber na pobočke 1,70 €
Výber hotovosti z bankomatu iných bánk v rámci SR 1,35 €
Platobný príkaz zadaný na pobočke: 1 €zadaný cez internet banking: 0,15 €
Trvalý príkaz – zriadenie 0 € (na pobočke aj cez internet banking)
Trvalý príkaz – realizácia 0,15 €
Trvalý príkaz – zrušenie na pobočke: 2 €cez internet banking: 0,20 €
Inkaso – zriadenie 0 € (na pobočke aj cez internet banking)
Inkaso – realizácia 0,15 €
Inkaso – zrušenie na pobočke: 2 €cez internet banking: 0,20 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia