Najnižšiu úrokovú sadzbu na hypotéke má Unicredit Bank

Najnižšiu úrokovú sadzbu na hypotéke má Unicredit Bank

Unicredit bank aktualizovala k 2. januáru úrokové sadzby úverov, čo je dobrá správa pre záujemcov o financovanie vlastného bývania.

Menej ešte nebolo

Hypoúver s fixáciou na 3 alebo 5 rokov ponúka s výhodným úrokom od 1,69 % ročne. Momentálne sa jedná o najnižšiu spodnú hranicu úroku pre obe fixácie, za akú sa dá na tuzemskom trhu získať hypotéka. Konkrétna výška ponúknutej úrokovej sadzby však môže byť o niečo vyššia ako avizovaná: závisí totižto od komplexného zhodnotenia klienta a splnení podmienok stanovených bankou. Úrok môžu navýšiť iné záväzky klienta – nesplatené úvery, leasing, nižší príjem domácnosti, počet vyživovaných detí…ale aj hodnota či lokalita zakladanej nehnuteľnosti.

aj do 100% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti

unicredit_bank_logoHypoúver UCB je účelový úver, takže finančné prostriedky je možné použiť výlučne na kúpu, stavbu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti, prípadne na refinancovanie iného úveru poskytnutého na investície do nehnuteľnosti. Poskytuje sa vo výške od 3300 EUR, výhodou je, že požiadať môžete až do 100 % hodnoty zo zakladanej nehnuteľnosti. Ak máte záujem o 100 % financovanie nehnuteľnosti z prostriedkov banky, poponáhľajte sa. NBS v septembri minulého roka odporučila bankám väčšiu opatrnosť pri schvaľovaní 100% hypoték v úverových portfóliách. Ich podiel by mal postupne klesať – v júli tohto toka môže byť podiel 100% hypoték najviac 25% z novo poskytnutých úverov, do konca roka 2016 to má byť iba 10 %. Každopádne, LTV – teda pomer medzi sumou schváleného úveru a hodnotou zakladanej nehnuteľnosti má vplyv na výšku úrokovej sadzby. Čím vyššia hodnota LTV, tým vyšší úrok.

Splátky hypotéky si možno rozložiť až na 30 rokov. Ručiť je potrebné nehnuteľnosťou určenou na celoročné bývanie (rod. dom alebo byt), ktorá sa nachádza na území SR. O hypotéku môže požiadať fyzická osoba – s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR, vo veku od 18 rokov a s čistým mesačným príjmom vo výške viac ako 280 Eur.

Unicredit bank aktuálne poskytuje Hypoúver bez poplatku za poskytnutie úveru.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia