Nebankovka Cetelem má údajne záujem o kúpu direct banky ZUNO

Nebankovka Cetelem má údajne záujem o kúpu direct banky ZUNO

Dobre známy nebankový poskytovateľ úverov, spoločnosť Cetelem rokuje o nákupe stratovej online banky ZUNO, ktorej vlastníkom je rakúska finančná skupina Raiffeisen Bank International. Informoval o tom portál E15 , ktorému informáciu o pokročilom štádiu rokovania potvrdili dva na sebe nezávislé zdroje. K údajným jednaniam o predaji ZUNO banky sa však nevyjadrila ani jedna zo strán.

Záujem Cetelemu o kúpu online banky je pritom pochopiteľný

Jej vlastník – BNP Paribas len nedávno ohlásila vstup novej banky na český trh (rovnaké zámery má aj so Slovenskom). Skupina na to chce využiť bankovú licenciu jej dcérskej spoločnosti – spoločnosti BNP Paribas Personal Finance. Na stredoeurópskom trhu bude pôsobiť ako pobočka zahraničnej banky, podobne ako mBank, len s tým rozdielom., že Francúzi nebudú novú banku budovať od základov, ale prostredníctvom fúzie s Cetelemom, ktorá je tiež rovnako súčasťou skupiny BNP Paribas. Nová banka bude podľa vedenia úverovej spoločnosti pôsobiť práve pod dobre známou značkou Cetelem.

Spojenie by sa malo uskutočniť do konca júna tohto roka.

Kúpa ZUNO by prerod nebankovky na banku uľahčila

Cetelem by získal potrebnú infraštruktúru a na Slovensku aj približne 140 000 ZUNO klientov, celkovo v rámci ČR a SR sa jedná zhruba o štvrť milióna klientov. Väčšina z nich však ZUNO využíva ako tkz. „Banku B“ – druhú v poradí a využívanie dobre platených bankových produktov a služieb ponechávajú banke A, v ktorej majú hlavný účet. ZUNO teda zo svojich klientov nemá dostatočné príjmy- od začiatku svojho pôsobenia je direct banka neustále v červených číslach, aj keď stratu sa jej darilo rýchlo znižovať. Okrem Cetelemu prejavil záujem o kúpu direct banky aj finančník Pavol Krúpa.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia