Neviazaný termínovaný vklad Poštovej banky je opäť v predaji

Neviazaný termínovaný vklad Poštovej banky je opäť v predaji

Poštová banka oživila predaj Neviazaného termínovaného vkladu, ktorý sa u sporiteľov tešil mimoriadnej obľube. Na rozdiel od minulého roka, kedy finančný dom ponúkal úrok 2,5 % ročne, teraz budú úspory úročené nižšou úrokovou sadzbou – 1,50 % p.a. V dobe, keď banky znižujú úroky na vkladoch patrí ponuka Poštovky medzi najatraktívnejšie sadzby na trhu.

Vďaka vysokej konkurencii vkladových produktov môže byť pre bežného človeka pomerne náročné vybrať si medzi najvýhodnejším zhodnotením finančných prostriedkov a zároveň s možnosťou predčasného výberu.

Najvyššie úroky ponúkajú termínované vklady s dlhšou viazanosťou – tu je však možnosť predčasného výberu síce možná, ale sankciovaná vysokými poplatkami. Spotrebitelia sa preto často rozhodujú pre sporiace účty, kde je úrok podstatne nižší ako na termínovaných účtoch, no na druhej strane umožňujú predčasný výber bez poplatkov.

Akýmsi hybridom ktorý spája plusy oboch vyššie spomenutých vkladových produktov je neviazaný termínovaný vklad alebo TV bez viazanosti, vďaka čomu máte možnosť voľné finančné prostriedky zhodnotiť zaujímavým úrokom a zároveň máte uložené peniaze stále k dispozícii.

Špičkou medzi vkladovými produktami bez viazanosti je nepochybne Neviazaný termínovaný vklad z Poštovej banky, ktorý bol dva krát po sebe (2012, 2013) ocenený odbornou porotou 1. miestom v súťaži Zlatá minca.

Vybaviť sa dá aj bez nutnosti založenia bežného účtu v Poštovej banke, za jeho zriadenie a vedenie neplatíte žiaden poplatok. Úspory na neviazanom vklade pritom zarábajú každý deň, nakoľko úroky sa pripisujú denne. Výška úroku je stanovená pre všetky výšky zostatkov 1,5 % p.a.

Minimálny počiatočný vklad pre zriadenie neviazaného termínovaného vkladu je 1 €, a rovnako 1€ je minimálna výška zostatku.

postova banka logoV prípade, že si potrebujete časť svojich úspor vybrať, môžete tak kedykoľvek spraviť za poplatok 7 € a neprídete pritom o nasporené úroky. Výber úspor pri zrušení vkladu je zdarma.

Najväčšou výhodou tohto vkladového produktu je možnosť privkladať finančné prostriedky kedykoľvek bez poplatku, už od jedného eura, čím získate možnosť sporenia so zaujímavým úrokom.

Parametre

Názov poskytovateľa Poštová banka a.s.
Názov produktu Neviazaný termínovaný vklad
Úrok 1,5 % p.a. (pre všetky pásma zostatkov)
Pripisovanie úrokov denne
Minimálny vklad 1,00 €
Možnosť prívkladov kedykoľvek, v sume od 1 €
Založenie, vedenie, zrušenie NTV bezplatne
Čiastočný výber z NTV 7,00 €
Výber úspor pri zrušení bezplatne

Upozornenie: Od 15.4.2014 už Poštová banka produkt Neviazaný termínovaný vklad nepredáva

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia