Nízke úrokové sadzby konsolidačných úverov hrajú do karát tým, ktorí sa nevýhodne zadĺžili

Nízke úrokové sadzby konsolidačných úverov hrajú do karát tým, ktorí sa nevýhodne zadĺžili

Aj bez extra finančných znalostí si väčšina rozumných ľudí uvedomuje, že požičia sa ľahko, ale spláca ťažšie. Ale čo už keď ste tá krásna kožená sedacia súprava, ktorú ste tak hrozne chceli (a nemali na ňu) bola práve v akcii? Tak ste si požičali…Pokiaľ je takáto situácia ojedinelá, OK – každý si predsa občas potrebuje spraviť radosť, no pokiaľ sa to opakuje často, hrozí nebezpečenstvo narastajúceho zadlžovania, ktoré môže rýchlo prerásť cez hlavu. A štatistiky ukazujú že slovenské domácnosti sa stále viac zadlžujú a často veľmi nevýhodne. Potom musia zbrklo požičané peniaze dlhé roky draho splácať. Teraz je však ideálny čas zakývať drahým veriteľom na rozlúčku a to vďaka veľmi výhodným trhovým úrokovým sadzbám, ktoré dosahujú rekordne nízke úrovne. Navyše pri refinancovaní či konsolidácii získate neraz lepší úrok ako pri novej pôžičke.

Unicredit Bank s najnižšou spodnou hranicou úroku pri prenose pôžičiek

Tak napríklad pri zlúčení úverov v Unicredit bank sú sadzby veľmi výhodné a začínajú na neuveriteľných 3,9 % p.a. Pri prenose jedného záväzku môžu klesnúť až na 2,90 % p.a.

Ako inak: s podmienkami

Unicredit Bank je však známa tým, že podmieňuje akciové ponuky využitím ďalších služieb banky. Inak to nie je ani pri refinanncovaní. Najlepší úrok získajú tí klienti, ktorí si poistia splátky úveru (vďaka čomu získajú zľavu na úrokovej sadzbe vo výške až 3 % p.a.) a ktorí si zriadia a budú využívať konto v tejto banke. Záujemcovia o refinancovanie nevýhodných pôžičiek teraz môžu navyše dostať bonus vo výške 110 €. Podmienkou pre jeho získanie je prenos pôžičiek prostredníctvom PRESTO Úveru (preniesť môžete nielen spotrebné úvery, ale aj povolené prečerpania či kreditné karty) so splatnosťou minimálne 60 mesiacov, celková výška prevedeného úveru alebo zlúčených pôžičiek musí presiahnuť sumu 3600 € (bez poplatku za predčasné splatenie ). Ďalej je potrebné uzatvoriť poistenie schopnosti splácať úver a aktívne využívať U konto v UCB.

Nový úrok bude závisieť od toho, ako draho splácate aktuálne záväzky

kockaPokiaľ chcete pôžičky preniesť bez ďalších podmienok, máte na výber celú radu bánk, počítajte však s vyšším úrokom, okolo 7-12 %. Kým niektoré banky poskytnú transparentný úrok pri refinancovaní (napríklad mBank vo výške 9,90 % p.a.) bez ohľadu na to, kde ste si predtým požičali a za aký úrok, väčšina odvádza výslednú úrokovú sadzbu na základe aktuálne splácaných záväzkov.

To znamená, že ak splácate nevýhodné pôžičky s úrokom okolo 17 %, nová ponuka bude síce s nižším úrokom, žiadne zázraky však nečakajte. Napríklad online banka ZUNO netají, ako vypočíta úrok na refinancovaní. Ak bola stará pôžička s úrokom do 11,49 %, ZUNO poskytne úrok len 6,90%. V prípade, že splácate s úrokom v rozmedzí od 11,5-16,49 %, online banka ponúkne výhodnejších 9,90 %. No a ak ste sa nevýhodne zadĺžili s úrokovou sadzbou nad 16,5 %, nový úrok bude 14,9 % p.a.

Zlúčením pôžičiek a ich prenosom ku konkurencii sa dá teda výrazne ušetriť

Len pozor na to, aby ste nepredlžovali splatnosť a aby ste nevzali „peniaze navyše“. S tým súvisí aj väčšie preplatenie pôvodných úverov, na čo banky tak trocha spoliehajú. Dôležité je tiež vedieť, že refinancovať môžete len v prípade, pokiaľ nemáte negatívny záznam v registri dlžníkov. Proces prenosu je jednoduchý, vo viacerých prípadoch ani netreba opätovne dokladovať príjem – stačia pôvodné úverové zmluvy. Negatívom je však poplatok za predčasné splatenie pôvodného úveru.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia