Nízkonákladová Fio banka začala ponúkať rezervu na účte - netradičným spôsobom

Nízkonákladová Fio banka začala ponúkať rezervu na účte - netradičným spôsobom

Fio banka, ktorá je známa tým, že väčšinu svojich bankových produktov poskytuje bez poplatkov, rozširuje svoje portfólio o kontokorentný úver do výšky až 18 500 €. Rezervu na účte je možné zriadiť ako k osobným, tak aj podnikateľským účtom.

Možnosť ísť na účte do mínusu je možné využiť kedykoľvek, keď Vám chýbajú vlastné finančné prostriedky. Nemusíte sa nikomu spovedať, na čo ste ich použili. Splácanie je jednoduché – prebieha automaticky s každou prijatou platnou na účet. Úroky z čerpanej sumy sa platia iba z aktuálne čerpanej čiastky a sú počítané denne.

Možnosť výberu tarify

fio_bankaProduktová novinka Fio banky však nie je klasickým kontokorentným úverom aký ponúka konkurencia, ale je v niečom špeciálna. Záujemcovia si môžu vybrať z troch taríf, líšiacich sa poplatkami a úrokmi, podľa toho, ako často a ako dlho plánujú „rezervu“ využívať.

Pokiaľ chcete mať kontokorent len ako finančnú rezervu, ktorú budete využívať len vo výnimočných situáciách, alebo vôbec, zvoľte si tarifu 3. Za poskytnutie ani obnovu úveru nebudete platiť žiadne poplatky, no treba počítať s tým, že v takomto prípade budete za požičané finančné prostriedky platiť najvyšší úrok (18,9 % p.a.). Túto sadzbu je však možné znížiť: pri riadnom plnení podmienok zmluvy o kontokorente sa po roku úrok automaticky zníži o 2% a po druhom roku o ďalšie dve percentá. Zľavu z úrokovej sadzby Fio banka poskytne aj tým klientom, ktorí v inej banke čerpali kontokorent s podobnými parametrami po dobu aspoň jedného roka.

Tarifa 2 je určená pre tých klientov, ktorí budú rezervu čerpať iba občas. Za túto možnosť sa už platí poplatok za poskytnutie a obnovu úveru (1%, minimálne však 10 EUR) a v prípade čerpania finančných prostriedkov aj kompromisný úrok vo výške 15,5 % ročne.

Ak plánujete rezervu využívať dlhšiu dobu, najvýhodnejšia bude pre Vás tarifa 1. Za pristavenie a obnovu sa síce platí najvyšší poplatok (4%, minimálne 10 EUR), no samotné čerpanie je úročené najnižšou možnou sadzbou vo výške 9,50 % p.a.

Podmienkou pre poskytnutie kontokorentného úveru je vedenie osobného alebo podnikateľského účtu vo Fio banke (oba sú bez poplatkov za štandardné bankové služby), na ktorý je potrebné pravidelné zasielanie príjmu (výplaty, dôchodku, tržieb…). Žiadosť je možné podať na ktorejkoľvek pobočke banky.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia