Nový trend v oblasti úverov: bezúčelové pôžičky s rovnakým úrokom pre každého

Nový trend v oblasti úverov: bezúčelové pôžičky s rovnakým úrokom pre každého

V poslednej dobe ako keby sa roztrhlo vrece s ponukami neúčelových pôžičiek za fixný úrok pre každého, bez ohľadu na výšku príjmu záujemcu. Tento trend cieli na klientov, ktorí majú pravidelný zdokladovateľný príjem zo zamestnania alebo z podnikania. Aj keď ponuky vyzerajú na prvý pohľad lákavo, treba povedať, že pre ich poskytovateľov sa jedná o bezrizikový obchod.

Bez poistenia to nepôjde

Základnou podmienkou na získanie takéhoto úveru je poistenie schopnosti splácať. K tomu sa väčšinou požaduje zriadenie účtu v príslušnej banke a zasielanie pravidelného príjmu na tento účet.

rovnaky urok pre kazdehoInternetová banka mBank prišla pred Vianocami s novou reklamnou kampaňou „Sladšie to už nebude“, v rámci ktorej ponúka svoju mPôžičku Plus s rovnakým úrokom vo výške 9,9 % p.a. pre všetkých, v objeme od 350 EUR maximálne do 20 000 EUR so splatnosťou od 12 do 84 mesiacov. Ponuka je určená klientov, ktorí majú v mBank vedený bežný účet mKonto (za zriadenie a vedenie účtu si banka neúčtuje žiadne poplatky). Výhodná úroková sadzba 9,9 % p.a. platí iba pri objednaní poistenia schopnosti splácať. Klient si môže vybrať z troch balíkov poistného – základný (poistenie proti pracovnej neschopnosti, úmrtiu a invalidity III. stupňa), rozšírený (navyše obsahuje poistenie klientovho spolužiadateľa / spoludlžníka) a komplexný súbor poistenia (obsahuje poistenie pracovnej neschopnosti, straty zamestnania, úmrtia a invalidity III. stupňa).

Poistenie schopnosti splácať však mesačnú splátku úveru poriadne navyšuje. Len za základný balík si poisťovňa účtuje 4,5 % z mesačnej splátky pôžičky, komplexný balík poistenia mesačnú splátku navyšuje až o 7,5 %.

Podobný produkt – Bezúčelový spotrebný úver s rovnakým úrokom pre každého vo výške 7 % p.a. mala niekoľko mesiacov v ponuke Unicredit Bank. Aktuálne nie je v predaji, ale z predchádzajúcich rokov kedy ho banka opätovne zaraďovala do svojho portfólia sa dá predpokladať, že opäť sa v ponuke objaví. Atraktívny úrok vo výške len 7% p.a. mal možnosť získať každý, kto prešiel základným skóringom banky, kto mal pravidelný zdokladovateľný príjem, vek min. 18 rokov a trvalý pobyt na Slovensku.

Odmena za riadne splácanie

Pôžičku s garantovaným úrokom vo výške 9,70 % p.a. pre všetkých ponúka aj OTP banka. Tá si však kladie množstvo podmienok: klient sa nesmie dostať do omeškania trvajúceho dlhšie ako 5 dní so sumou vyššou ako 10 €, musí si nechať úver poistiť no a do tretice je potrebné dodržať tkz. „aktívne využívanie účtu“. Čo to znamená? Posielanie mzdy alebo iného príjmu vok výške min. 300 € na účet vedený v OTP banke, zrealizovanie minimálne troch platieb kartou, jednej platby prostredníctvom trvalého príkazu na úhradu alebo jedeného inkasa z bežného účtu v OTP banke. V prípade, že sa klient nedostane do omeškania a splní všetky vyššie uvedené požiadavky, získa finančný benefit v o výške, ktorá predstavuje rozdiel medzi štandardným úrokom (14,70 %) a zvýhodnenou sadzbou 9,70 % p.a.

Odmeny za riadne splácanie a rovnaký úrok pre všetkých sa stal na Slovensku veľkým hitom, najmä u ľudí s priemernou či podpriemernou mzdou, ktorí by za normálnych okolností získali horšie podmienky.

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia