O finančnú injekciu bez zbytočných otázok je veľký záujem: Ako fungujú rýchle online pôžičky?

O finančnú injekciu bez zbytočných otázok je veľký záujem: Ako fungujú rýchle online pôžičky?

Subjekty finančného trhu ponúkajú súkromným osobám úverové produkty od výmyslu sveta – hypotéky (účelové, neúčelové), kreditky, povolené prečerpania, spotrebné úvery, úvery na bývanie, krátkodobé pôžičky… Zaujímavé je, že niektoré finančné produkty a ich poskytovatelia sú verejnosťou akceptované, no voči iným panuje nedôvera. Správne, reč je o nebankových pôžičkách. Táto nedôvera pramení predovšetkým z negatívnych skúseností niektorých bývalých klientov, od ktorých boli vymáhané neúmerne vysoké čiastky.

Takéto neetické „podnikanie“ na hrane zákona (alebo ďaleko za hranicou platných právnych predpisov) zo strany niektorých nebankových subjektov (ktoré prichádzajú a odchádzajú) dodnes komplikuje život spoločnostiam, ktoré sa snažia podnikať čestne a nepozerajú len na rýchly zisk, ale na dlhodobý úspech založený na spokojnosti klientov, ktorí ich služby odporúčajú ďalej svojim známym. Získanie dôvery klientov nie je maličkosť, ale záležitosť, ktorá sa buduje niekoľko rokov.

Každý síce musí niekedy začať, no v prípade nebankoviek sa neoplatí riskovať a testovať nováčikov, najmä vtedy nie, ak je na výber dostatok etablovaných spoločností. A asi by sme ťažko by sme hľadali oblasť, kde by bol nebankový trh tak saturovaný ako práve krátkodobými online pôžičkami.

Ako to funguje?

rychle peniazeKoncept poskytovania rýchlych online pôžičiek je postavený na jednoduchom princípe: požičať menšiu sumu peňazí, na kratšie obdobie (spravidla max. 30-31 dní) takmer každému, kto o to požiada. A to všetko bez tak otravných otázok veriteľa ohľadom výšky príjmu, skúmania úverových registrov a ďalších nesplatených záväzkov záujemcu, bez ručiteľa alebo ďalšieho zabezpečenia.

Stačí sa zaregistrovať na internetových stránkach niektorého z poskytovateľov týchto mikroúverov, súhlasiť s podmienkami, potvrdiť zmluvu (podpisom alebo čoraz častejšie aj unikátnym sms kódom), počkať si na schválenie žiadosti a čoskoro sa tešiť na finančnú injekciu v podobe pôžičky.

Za rýchly servis sa platí

Peniaze „dorazia“ na účet žiadateľa spravidla už niekoľko minút po schválení – poskytovatelia rýchlych pôžičiek si totižto zakladajú na rýchlosti – jednak čo sa týka spracovania žiadosti, ale aj zasielania peňazí na účet (to je možné vďaka tomu, že majú zriadené účty vo viacerých bankách, čím sa transakcia ešte viac urýchli). Cenou za rýchle a pohodlné získanie chýbajúcej hotovosti je však aj vyššia cena tejto služby – ktorá sa prejaví v poplatku za poskytnutie a v úroku. Rozhodne sa teda nejedná o ten typ služby, ktorý by bol vhodný na pravidelné využívanie – blesková online pôžička je skôr určená pre tých, ktorí sa prechodne ocitnú v ťažšej finančnej situácii.

Výnimočné situácie často vyžadujú výnimočné služby

Berte to tak, že ani taxíkom sa nechodí do práce každý deň – takýto luxus využijeme vtedy, ak nám auto vypovedá službu, ak sme zaspali a nemôžeme si dovoliť čakať na ďalší spoj…Alebo večeru v nóbl reštaurácii si nedoprajeme každý víkend, ale len pri významných udalostiach a výročiach. A tak aj keď peňaženku občas ovládnu suchoty (napríklad zamestnávateľ mešká s výplatou, väčšie výdavky v mesiaci…) je možné výnimočne využiť služby poskytovateľov rýchlych pôžičiek ktoré vybavíte pohodlne cez internet či jednoduchým odoslaním sms správy.

Po finančnej injekcii bez otázok je veľký dopyt

Tieto služby využívajú viac či menej pravidelne tisícky občanov. A tam, kde je dopyt, je aj ponuka. Jedným z poskytovateľov je aj spoločnosť CreditONE s.r.o. ktorá prevádzkuje web stránku CreditONE.sk, prostredníctvom ktorej je možné požiadať o pôžičku s krátkou lehotou splatnosti, 1-30 dní.

Pokiaľ ste jej služby nevyužili, prvý krát si môžete požičať maximálne 180 EUR, pričom ak sa osvedčíte ako seriózny klient, ktorý si plní svoje záväzky včas, pri opakovaných žiadostiach môžete získať až 500 EUR.

Kto hovorí, že požičané peniaze musíte draho preplatiť?

Na trhu s online pôžičkami je poriadne dusno a nie je to kvôli vysokým letným teplotám. Pokiaľ chce spoločnosť uspieť, musí sa obracať a získavať si dôveru zákazníkov aktívnym spôsobom.

CreditONE si zvolila na tento účel neštandardnú ponuku, ktorej sa ťažko odoláva. Počas leta niekoľko krát vyhodila akciu – „0 € poplatky, 0 % úrok” v rámci ktorej ponúkala pôžičku 180 € celkom bezúročne. Nový klient tak vrátil iba to, čo si požičal, neplatil nič navyše. Tomu sa povie šikovný spôsob, ako si rozšíriť rady svojich zákazníkov…

Samozrejme, takéto akcie sú výnimočné a časovo obmedzené, takže človek musí mať šťastie, aby ich vystihol práve vtedy, ak si potrebuje požičať.

Spoločnosť CreditONE je však dôveryhodným partnerom vždy, keď sa človek ocitne v prechodne ťažšej životnej situácii. Nejedná sa totižto o žiadneho nového hráča na trhu, ktorý sa ešte len učí, ako biznis s online pôžičkami funguje. Na Slovensku táto spoločnosť pôsobí od roku 2012, pričom skúsenosti nabrala aj na zahraničných trhoch – v Lotyšsku a v susednej Českej republike. Vďaka medzinárodnému zázemiu a rokmi budovaného know how presne vie, ako reagovať na neustále meniace sa požiadavky náročných zákazníkov a ako riešiť prípadné problémy so splácaním.

Pre viac informácii o spoločnosti kliknite na www.creditone.sk

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia