O refinancovaní so ZUNO: čoraz viac ľudí uvažuje ako si znížiť mesačné výdavky ktoré súvisia s úvermi

O refinancovaní so ZUNO: čoraz viac ľudí uvažuje ako si znížiť mesačné výdavky ktoré súvisia s úvermi

Keď príde reč na refinancovanie pôžičky a znižovanie mesačných výdavkov na splátky úverov, ZUNO má jednu z najlepších ponúk na slovenskom trhu.

Záujemcom ponúka zníženie úrokovej sadzby až o 2% oproti pôvodnému úveru a to až na 6,90 %.

S Jozefom Dudášom, produktovým špecialistom direct banky ZUNO sme sa rozprávali o refinancovaní a konsolidácii úverov. Pri správnom využití dokážu tieto produkty klientom ušetriť nemalé finančné prostriedky.

ZUNO_Jozef_DudášV poslednom období bol cítiť vysoký záujem klientov o refinancovanie. Pretrváva tento trend aj v roku 2013?

Refinancovanie je stále aktuálnou témou pre viaceré domácnosti. Čoraz viac ľudí uvažuje ako si znížiť mesačné výdavky, ktoré súvisia práve s úvermi. Doteraz len možno nevedeli ako nato. Refinancovaniu sa však intenzívnejšie začali venovať takmer všetky banky, informovanosť o tejto možnosti sa zvýšila. Vnímam to veľmi pozitívne.

Veľa ľudí má záujem aj o konsolidáciu. Neuvažujete o tom, že v budúcnosti ponúknete klientom možnosť zlúčenia viacerých úverov do jedného?

Konsolidáciu už našim klientom ponúkame. Klient si môže u nás refinancovať až 10 úverov naraz a to  účelový, bezúčelový úver, kreditku alebo povolené prečerpanie.

Aký typ úveru sa najčastejšie v ZUNO refinancuje? Bezúčelové či účelové úvery, kreditné karty alebo povolené prečerpania? Prezradíte nám aj podiel refinančných úverov na celkom objeme poskytnutých ZUNO pôžičiek?

Najčastejšie ide o bezúčelové úvery. V poslednom období záujem klientov rastie a objemy sú nad naše očakávania.

Je možné nahradiť aj pôžičku, ktorá bola poskytnutá nebankovou spoločnosťou?

Áno, refinancujeme pôžičky aj z nebankových spoločností. Zoznam subjektov máme na našej webovej stránke.

Povedzme, že splácam spotrebný úver vo výške 5500 € so splatnosťou 5 rokov a s úrokovou sadzbou 13,5 %. Koľko môžem refinancovaním so ZUNO ušetriť?

Ak si klient presunie úver k nám a hodnoty by boli: výška úveru 5500 Eur, splatnosť 5 rokov, v tom prípade by klient na konci obdobia ušetril 335 Eur oproti tomu, keby úver splácal v starej banke.

Klientom sľubujete zníženie úrokovej sadzby o 2 %, pričom tento úrok je garantovaný počas celej lehoty splácania. Minimálna výška úroku na novej pôžičke je 6,9 % ročne, a najvyššia je 23 % p.a. Aký je priemer za posledný rok?

V tomto období bola priemerná úroková sadzba 10 percent.

Okrem úspory na úrokoch, spájajú sa s týmto produktom aj iné výhody?

S našou pôžičkou sa nespájajú žiadne skryté poplatky. Či už za poskytnutie pôžičky alebo za založenie účtu. Klient má možnosť vybrať si tzv. splátkové prázdniny, počas ktorých si môže oddýchnuť od svojej splátky. Takisto si klient môže požiadať o vyššiu sumu, než je jeho pôvodný dlh, tým pádom bude mať nové peniaze za výhodný úrok.

Čo musím spraviť ak chcem svoj nevýhodný starý úver refinancovať u Vás? Musím opätovne dokladovať výšku svojho príjmu?

Klient si jednoducho vyplní svoju žiadosť cez online banking, kde vypíše, ktoré úvery chce refinancovať. Klient nám v tomto kroku nemusí dodať žiadne dokumenty týkajúce sa jeho starého úveru. To, či bude musieť klient doložiť potvrdenie o príjme, závisí od jeho profilu.

Spustili ste netradičnú a provokatívnu kampaň „Retro je super, ale nie v bankovníctve“ na Slovensku aj Českej republike, pričom jeden spot je špeciálne venovaný refinancovaniu. Aké sú reakcie klientov?

Televízny spot zameraný na pôžičku bol nasadený len pred pár týždňami, skôr dňami. Je to veľmi krátke obdobie nato, aby sme vedeli vyhodnotiť, či záujem klienta o refinancovanie je reakcia na televízny spot alebo je jednoducho záležitosť, ktorú musí riešiť. Samozrejme očakávame, že nás nová kampaň podporí.

Aký je Váš názor na najbližší vývoj v oblasti refinancovania? Bude podľa Vás záujem klientov stále pretrvávať?

Bude to závisieť od toho, ako sa bude vyvíjať situácia na trhu. Myslím si však, že v poslednom období je zrejmé, že refinancovanie sa stáva dôležitým nástrojom pre klientov, ktorí hľadajú možnosti, ako ušetriť a znižovať svoje výdavky a môže ľudom výrazne pomôcť, ak vedia, ako na to.

Rozhovor ochotne poskytol: Jozef Dudáš, produktový špecialista direct banky ZUNO

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia