Oberbank AG pobočka zahraničnej banky v SR

Oberbank AG pobočka zahraničnej banky v SR

Pôvodom rakúska Oberbank nepatrí síce medzi najdôležitejších hráčov slovenského bankového trhu, no vďaka proklientskému prístupu a zameraniu sa na oblasti vyžadujúce intenzívne poradenstvo si svoje stabilné miesto našla aj v samotnom srdci Európy. Na Slovensku pôsobí ako pobočka zahraničnej banky od konca roku 2008, no jej počiatky siahajú až do roku 1869, kedy bola založená prvá pobočka v Linci. Neskôr sa stala súčasťou skupiny 3 bánk – „3 Banken Gruppe“, do ktorej patria aj BTV (Bank für Tirol und Vorarlberg) a BKS. Tieto tri regionálne banky majú prepojené svoje podiely takým spôsobom, že každá z nich vlastní časť akcií ostatných sesterských bánk, čo umožňuje vzájomnú kontrolu a pritom nezávislosť. Sila skupiny 3 bánk spočíva v tom, že vďaka regionálnemu pôsobeniu a nezávislosti majú dostatočnú flexibilitu a vďaka spolupráci a prepojeniu zase silu veľkej banky.

oberbank logoPrvá pobočka Oberbank v Slovenskej republike bola otvorená v apríli 2009 v Bratislave. Postupne sa sieť obchodných miest rozširovala aj na ostatné krajské mestá – v súčasnosti má pobočky v 5 mestách – Bankej Bystrici, Bratislave, Nitre, Trenčíne a v Žiline.

Komplexné služby poskytuje privátnym ale aj firemným klientom. Čo sa týka segmentu osobných financií, v ponuke sú bežné bankové služby a produkty ako bežné účty, platobné karty, sporiace a termínované vklady, služby elektronického bankovníctva a v neposlednom rade aj úverové produkty.

Oberbank AG sa osvedčila ako dôveryhodný a stabilný partner pre živnostníkov a malé a stredné firmy, ktorých oslovuje individuálnym prístupom. Klientom zo segmentu SME je k dispozícii firemný účet na mieru. Pri platbách zabezpečení a financovaní je možné využiť služby dokumentárnych a zaisťovacích obchodov banky, ktoré sú tiež vypracované na mieru s ohľadom na individuálne požiadavky firemných zákazníkov.

Oberbank sa radí medzi univerzálne banky, kde pod jednou strechou môžete získať všetky finančné produkty, vrátane leasingu (v spolupráci s Oberbank Leasing s.r.o.)

Firemný klient má prideleného vlastného poradcu, ktorý dokáže poradiť aj v prípade, ak sa rozhodnete rozšíriť svoje podnikateľské aktivity do okolitých krajín – do Českej republiky, Maďarska, Rakúska či Nemecka. Kontaktná osoba pre zahraničné aktivity zostáva nezmenená.

Kontaktné údaje

Adresa Oberbank AG pobočka zahraničnej banky v Slovenskej republike

Prievozská 4/A, 82109 Bratislava

Telefón + 421 2 5810 6800
Kontakt pre blokáciu karty + 421 2 5966 8230
Kód banky 8370
SWIFT kód OBKLSKBAXXX
IČO 36861146
DIČ 4020139662

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia