Obrazy na stenu: záležitosť ktorá stojí desiatky ale aj tisícky eur. Aký si vybrať?

Obrazy na stenu: záležitosť ktorá stojí desiatky ale aj tisícky eur. Aký si vybrať?

Aj keď máte interiér bytu či domu špičkovo vybavený, holé steny bez obrazov pôsobia veľmi chladne nielen pre návštevy, ale predovšetkým pre Vás – či si to uvedomujete alebo nie. Niekedy veľa spraví aj tapeta, ale predsa len, obraz sa nedá ničím nahradiť. Domácnosť bez obrazov pôsobí veľmi neútulne a sterilne, až má z nej človek pocit, že je iba v dočasnom ubytovaní – v prenájme, z ktorého za pár mesiacov vypadne.

Pokiaľ máte pocit, že Váš interiér postráda útulnosť, skúste na prázdnu stenu zavesiť obraz, ktorý sa Vám páči – v takom prostredí sa nám skrátka žije akosi lepšie – či už máme alebo nemáme umeleckú dušu.

Nájsť obrazy na stenu, ktoré reflektujú Vašu osobnosť a vkus je nesmierne náročné, ale keď sa Vám to podarí, môže sa z tohto doplnku stať jedna z najcharakteristickejších čŕt Vašej domácnosti. Pátranie po vhodnom obraze na stenu je o to náročnejšie, pokiaľ umelecké dielo vyberáte k už zariadenému interiéru a pokiaľ musíte skĺbiť Váš vkus, štýl, osobnosť spolu s financiami.

Otázka peňazí je pri výbere obrazu zvlášť dôležitá

Čo sa týka zariaďovania interiéru snáď neexistuje ani taká oblasť, kde by ste našli také obrovské cenové rozdiely. Na jednej strate si môžete kúpiť obraz za 16,90 €, ktorý visí v obývačke ďalším tisíckam ľudí, alebo sa môžete rozhodnúť pre originálne umelecké dielo aj za 2500 €. Samozrejme, umelecké obrazy môžu stáť aj niekoľko násobne viac, okruh ľudí, ktorí si môžu dovoliť v takomto štýle a v takejto cene napĺňať svoje umelecké chúťky, je pomerne málo.

Zameriame sa preto na strednú cenovú kategóriu – obrazy v hodnote niekoľkých stoviek eur. V tejto cenovej hladine si môžete do svojho bytu zadovážiť kúsok, ktorý má umeleckú hodnotu a ktorý je aj originálom. Takýto obraz krásne vynikne na veľkej ploche – na stene v obývačke alebo vo vstupnom priestore.

Do účelných, moderných priestorov sa hodia abstraktné obrazy, ktoré farbami podčiarknu interiér, oživia ho, no obraz a prostredie musia spolu ladiť. S emóciami vyjadrenými vo farbách sa napríklad dokáže veľmi dobre popasovať umelkyňa Michel Keck. Nižšie uvádzame príklad obrazu M.Keck, ktorý znázorňuje, ako sa dokáže abstraktný obraz nádherne dopĺňať s interiérom:

obraz_abstraktny

obraz na stenu abstrakt v obyvacke

Cena? 249 USD, nie je to síce originál (originály stoja vyše 1500 USD), ale aj tak pôsobí mimoriadne vkusne.. Navyše na Slovensku veľa takýchto obrazov nenájdete, takže sa nemusíte obávať, že susedom bude visieť v obývačke rovnaký obraz… Umelkyňa M. Keck používa olejomaľbu, jej diela sú skôr tmavé, expresívne.

Niektoré jej obrazy si môžete objednať priamo cez ebay. Na ebayi tiež nájdete množstvo iných, ručne maľovaných obrazov, ktoré môžete v aukcii kúpiť za lacný peniaz a doma sa môžete tešiť z pekného diela.

obraz abstrakt2

zdroj:http://www.pinterest.com/pin/410742428485916478/

Neviete, či sa Vám bude obraz do interiéru hodiť?

Dnes je celkom bežné, že umelci či firmy, ktoré robia obrazy na stenu, Vám dokážu spraviť vizualizáciu vybraného obrazu vo Vašom interiéri – stačí ak dodáte fotografiu miestnosti, kde má byť dielo umiestnené. Pokiaľ ste neboli obdarovaný predstavivosťou je vizualizácia najlepšie riešenie, ako sa vyhnúť neskoršej katastrofe.

Vkusu sa medze nekladú a tak je možné dnes kúpiť čokoľvek a v akejkoľvek cenovej hladine. Či už originály, reprodukcie známych maliarov (veľmi neoriginálne!), obrazy kvetov, stromov, prírody, zvierat, krajiny, postáv či miest….Pokiaľ nemáte veľa peňazí na míňanie, no zároveň si chcete interiér zútulniť niečím jedinečným, dobrou voľbou je dať si vyrobiť obraz z vlastnej fotografie. Nech už sa jedná o originálny záber z Vašej dovolenky alebo o profesionálne spravenú fotku, dajte si záležať na tom, aby bol vytlačený na kvalitnom plátne. Iba tak to bude vyzerať dobre. Môžete si tiež za príplatok vybrať rôzne efekty a úpravy, napr. prevedenie sepia, čierno-biele, vintage…tlač za okraj, biely okraj a podobne. Podľa veľkosti obrazu, materiálu a množstva úprav zaplatíte za fotoobraz od 15-50 €.

Obrazy z fotografie vyzerajú napríklad veľmi dobre v kuchyni či jedálni, kde sa tešia veľkej obľube detaily z kvalitne nafoteného ovocia, zeleniny, kávy, čokolády, vína… Možností je neúrekom. Len pri výbere radšej stavte na originálny kúsok (aj keby sa malo jednať o fotografiu z Vášho súkromného albumu) ako na tlačené obrazy na stenu ktoré sú síce lacné, no vyrábajú sa z nich desiatky tisícov kópií.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia