Online konzultácia hypotéky sa stala realitou už aj na Slovensku

Online konzultácia hypotéky sa stala realitou už aj na Slovensku

Opäť sa potvrdilo, že Tatra banka je jednotkou v inováciách: po hlasovej biometrii prišla na rad ďalšia z noviniek – online konzultácia hypotéky. Záujemcovia o nové bývanie si môžu bezplatne zistiť podmienky úveru z pohodlia domova prostredníctvom videokonzultácie s hypotekárnym špecialistom. Ak sa rozhodnú pre hypotéku z Tatra banky, na pobočku už len prídu podpísať žiadosť.

„Vieme, koľko sa nachodíte, kým si nájdete bývanie… Prečo by ste sa mali nachodiť aj pri vybavovaní hypotéky?“ Vábi podmaňujúci hlas z reklamy. „Zavolajte na DIALOG Live a konzultujte svoju hypotéku online.“

Ako to funguje?

Hypotekárny špecialista prostredníctvom video konzultácie zodpovie všetky Vaše otázky, vypočíta výšku mesačnej splátky pri zvolenej fixácii a splatnosti, poradí, aké všetky doklady budete potrebovať na vybavenie úveru. Aktuálne ponúka Tatra banka hypotéku TB bez poplatku za poskytnutie úveru a s historicky najnižšou úrokovou sadzbou, ktorá sa pri trojročnej fixácii dá získať od 3,15 % ročne. Ak Vás ponuka Tatra banky zaujala, prípadne si len chcete spraviť prieskum trhu a nechcete strácať čas osobnou návštevou pobočky, využite online konzultáciu. Ako na to?

  1. Zavolajte na DIALOG Live – použite jedno z telefónnych čísel 02/ 5919 1000, 02/ 6866 1000. Výhodou je, že túto službu môžete využiť v pracovné dni od 9:00 do 22:00 a v sobotu od 13:00 do 21:00. Takže pokojne sa navečerajte, dajte deti spať a v kľude sa môžete pripraviť na video konzultáciu:)
  2. O malú chvíľu budete spojený s jedným z hypotekárnych špecialistov, prípadne si môžete dohodnúť termín, ktorý Vám bude najviacej vyhovovať
  3. Podľa pokynov nadviažete online spojenie a prejdete priamo ku konzultácii
  4. Hypotekárny špecialista Vám v priebehu niekoľkých minút vypracuje ponuku šitú na mieru pre Vás. Poviete si, akú výšku hypotéky by ste potrebovali, vyberiete si preferovanú fixáciu úrokovej sadzby a dobu splácania. Na základe Vašich požiadaviek sa dozviete presnú výšku úroku a podmienky úveru. Úverovú ponuku a dokumenty môžete sledovať priamo na monitore počas konzultácie.
  5. Po skončení konzultácie Vám bude emailom zaslaný záznam z konzultácie spolu s požadovanými podkladmi pre vybavenie žiadosti. Ak budete s ponukou súhlasiť, stačí ak prídete podpísať zmluvu do najbližšej pobočky.

Teraz akcia

tatra banka logo blackPokiaľ využijete online konzultáciu HypotékyTB v období od 16.9 do konca októbra 2013 a úver načerpáte najneskôr do 29.11.2013 môžete vyhrať návrh interiéru od ateliéru TOITO architekti.

Súťaž sa vzťahuje okrem klasickej hypotéky aj na hypotékuTB so štátnym príspevkom pre mladých a hypotéku bez dokladovania príjmu. Žrebovanie prebehne 2. Decembra 2013. Šťastný výherca môže ponuku bezplatného návrhu interiéru využiť najneskôr do šiestich mesiacov od žrebovania.

 Vo svete normálka, u nás novinka

Skutočnosť, že ľudia sú pohodlní a stále čoraz častejšie vybavujú všetko, čo môžu, z domu prostredníctvom internetu, je holý fakt. Človek si pomyslí, prečo online vybavovanie hypotéky nie je samozrejmosťou už dlhé roky a vo všetkých bankách. Predstavte si, koľko času by ste ušetrili, ak by bola možnosť online video konzultácii vo všetkých hypotekárnych bankách na Slovensku. Za jednotlivými ponukami by ste nemuseli behať osobne, a brať si na to celý deň dovolenky, ale všetko by sa dalo vybaviť z pohodlia Vašej obývačky v priebehu jedného večera. Potom by Vám stačilo obetovať už len jednu obedovú prestávku na podpis zmluvy:) Žiaľ asi si budeme musieť na takýto luxus ešte pár rôčkov počkať. Zatiaľ si budeme musieť vystačiť s online konzultáciami Tatra banky.

Napriek tomu, že online konzultácie hypotéky sú na slovenskom trhu novinkou, vo svete táto vymoženosť už dávno funguje. Aj v susednej Českej republike sú na tom o niečo lepšie. Hypoteční banka – špecialista na financovanie bývania v ČR poskytuje možnosť vybaviť si hypotéku online už od roku 2007 ktorú o dva roky neskôr nasledoval vylepšený projekt „Hypotéka po webu“.

V roku 2011 ponúkla svojim klientom možnosť konzultácie s „virtuálnym bankárom“ cez videohovor prostredníctvom „virtuálnej pobočky“. Záujem o túto službu v ČR je obrovský – okrem pohodlia klienti Hypoteční banky oceňujú aj to, že virtuálny bankár má predĺžené „otváracie hodiny“ až do 21:00 večer.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia