Online kúpeľne versus kamenné predajne. Nákupom cez internet môžete poriadne ušetriť

Online kúpeľne versus kamenné predajne. Nákupom cez internet môžete poriadne ušetriť

Nákup sanitárnej techniky dokáže s rodinným rozpočtom poriadne zatočiť, najmä ak si potrpíte na kvalitné kúpeľňové vybavenie a príslušenstvo. Kúpeľňa je miestom, ktoré chceme mať tip-top premyslené do posledného detailu. No na detaily prichádza väčšinou až na konci, keď peniaze dochádzajú. Ako zariadiť kúpeľňu nielen za rozumnú cenu, ale tak, aby neutrpela estetická a funkčná stránka?

Predsa len, také umývadlo, sprchový kút, WC či vodovodné batérie nebudete meniť každý rok, ale chcete, aby v perfektom stave slúžili prinajmenšom niekoľko rokov.

Kvalita bez kompromisov

Robiť kompromisy v kvalite sa teda pri zariaďovaní kúpeľne nevypláca. Vymieňať lacnú sanitu, ktorá sa časom stane zdrojom baktérií a usadzovania vodného kameňa nie je príjemné, hlavne vtedy, ak už bývate. A tak nerobte kompromisy, zvoľte vyšší štandard od overeného výrobcu a nakupujte od obchodníkov, ktorí sa „uskromnia“ s nižšou obchodnou maržou…

Jednoduchá a rýchla údržba: čas sú peniaze

kupelnazariadeniePri výbere sanity, batérií a kúpeľňového nábytku by mal rozhodovať nielen dizajn, ale tradícia výrobcov a ich skúsenosti. Každá značka má v ponuke ako lacnejšie tak aj nadštandardné výrobky s lepšou kvalitou povrchu, na ktorom sa neusádza vodný kameň. Pokiaľ chcete aby Vaša kúpeľňa vydržala ako nová bez nepekných usadenín, investujte do prepracovanejších povrchových úprav. V súčasnosti má takmer každý výrobca značkovej sanity v ponuke verziu s ľahko udržiavateľným keramickým povrchom, ktorý je špeciálnou technológiou upravený tak, aby sa ľahko udržiaval a odpudzoval nečistoty. Napríklad výrobca Villeroy & Boch ponúka sanitu s povrchovou úpravou Ceramic Plus – teda povrchom, ktorý sa mimoriadne ľahko čistí vďaka špeciálnej technológii zušľachťovania glazúry. Tá zabezpečuje, že kvapky vody na povrchu okamžite vytvoria guľôčky, ktoré spolu so všetkými rozpustenými zvyškami vápenca stečú do odpadu skôr, než stihnú zaschnúť na povrchu a vytvoriť vodný kameň. Glazúra tak zostáva na pohľad čistejšia a ak predsa len niečo zostane na povrchu, dá sa to podstatne jednoduchšie očistiť. Prípadné zaschnuté škvrny sa dajú ekologicky vyčistiť vodou, bez použitia agresívnych čistiacich prostriedkov a s vynaložením menšieho úsilia. Vyššia počiatočná investícia do kvalitnejšej povrchovej úpravy sa tak v nasledovných mesiacoch rýchle vráti v podobe podstatne kratšieho času, ktorý budete tráviť luxovaním kúpeľne.

Kúpou vybavenia kúpeľne online ušetríte stovky eur

Akonáhle máte jasno v značke, ktorú zvolíte pre vybavenie Vašej kúpeľne, máte dve možnosti – buď sa vydať do kamennej predajne, kde si môžete tovar poobzerať so všetkých strán, alebo môžete nakúpiť vybavenie kúpeľne online, kde síce nemáte možnosť vidieť výrobok „naživo“, ale zato nakúpite pohodlnejšie a navyše môžete ušetriť stovky eur na tom istom vybavení. Obavy, že kúpite „mačku vo vreci“ nie sú na mieste. Aj keby sa vaše obavy nakoniec potvrdili, podľa platnej legislatívy máte možnosť vrátiť tovar bez udania dôvodu do 14 dní a obchodník je Vám povinný vrátiť zaplatenú sumu.

Prieskum

Finanza.sk spravila malý prieskum trhu, fiktívne sme zariaďovali väčšiu kúpeľňu a oddelenú toaletu. Cenovú ponuku na vybrané produkty sme si dali vypracovať v jednom kúpeľňovom štúdiu s vlastnou predajňou a porovnávali sme ju s cenami v internetových obchodoch. Aj keď rozdiel medzi cenami v kamennej predajni a internetovom obchode bol neuveriteľných 530 €, priestor na ešte lacnejší nákup sa ukázal za virtuálnymi hranicami Slovenska. V nemeckom internetovom obchode (ktorý posiela aj na Slovensko) by vybraná sanita stála o 1040 € menej ako v kamennom kúpeľňovom štúdiu na Slovensku a o niečo cez 500 € lacnejšie v porovnaní s online nákupom na Slovensku. Vďaka skvelým internetovým cenám nemeckého internetového obchodu si môžete dopriať kúpeľňu podľa Vašich predstáv, s top vybavením aj vtedy, keď už je Vaša peňaženka poriadne vyžmýkaná predchádzajúcimi investíciami či rekonštrukciou.

Názov produktu Počet kusov Kamenný obchod SR

(jednotková cena)

Cena celkom kamenný obchod SR Online obchod SR

(jednotková cena)

Cena celkom online obchod SR Online predajca z Nemecka

(jednotková cena)

Cena celkom nemecký online predajca kúpeľní
umývadlo MEMENTO 80 x 47 biela 51338LR1 1 ks 634,00 € 634,00 € 579,70 € 579,70 € 374,92 € 374,92 €
umývadlo Villeroy & Boch Memento 40×26 cm biela 533341R1 1ks 310,00 € 310,00 € 254,10 € 254,10 € 164,37 € 164,37 €
Závesné WC VILLEROY & BOCH SENTIQUE 562210R1 2 ks 535,00 €

1 070,00 €

361,10 € 722,20 € 275,87 €

 

551,74 €
VILLEROY & BOCH Sentique WC sedátko s poklopom, 98M8S101 2ks 220,00 € 440,00 € 180,60 € 361,20 € 161,58 € 323,16 €
Cena celkom 2 454,00 € 1 917,20 € 1 414,19 €

 

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia