Online sporiaci účet BKS Bank ponúka lepšie zhodnotenie finančných prostriedkov ako väčšina tradičných bánk

Online sporiaci účet BKS Bank ponúka lepšie zhodnotenie finančných prostriedkov ako väčšina tradičných bánk

Získať dnes aspoň jednopercentné úročenie na sporiacom účte je v dnešnej dobe tučný úrok (akokoľvek to znie smiešne) ktorý ponúka máloktorá banka. Pokiaľ chce záujemca zhodnotiť svoje finančné prostriedky bez viazanosti a s možnosťou disponovať so svojimi peniazmi kedykoľvek, bez sankcií s minimálne jednopercentným úrokom, musel by si pri aktuálnych trhových podmienkach vziať lupu, aby jedného či dvoch takých poskytovateľov našiel. A rozhodne by sa nejednalo o jedného zo slovenských bankových gigantov. Aktuálne najlepší úrok na sporení bez podmienok, čo sa týka výšky sporenia, viazanosti a sankcií za výber ponúka rakúska BKS Bank so svojím Online sporiacim účtom.

Táto maličká banka, no s o to silnejším zázemím rakúskeho koncernu nie je slovenskej verejnosti príliš známa. Jedná sa o pomerne novú banku, ktorá otvorila pobočku v Bratislave v roku 2011. Podobne ako v iných krajinách, aj na Slovensku BKS bank realizuje expanziu postupne, na základe osvedčeného modelu solídnej a udržateľnej obchodnej politiky. Takmer vždy začína úverovými obchodmi, a až neskôr sa pridáva retail a ako posledná prichádza na rad priehradka. Aj na Slovensku sa tento model expanzie osvedčil. Od svojho vstupu na slovenský trh v roku 2011 predstavila ponuku pre retailových klientov až neskôr, v poslednom švrťroku 2012. Produktové portfólio banky nie je až také bohaté, no na druhej strane sa jedná o zaujímavé produkty, ktoré v mnohom predčia ponuku klasických kamenných bánk. To sa dá bez obáv povedať o Online Sporiacom účte v mene EUR.

Charakteristika produktu

BKS BANK LOGOJedná sa o sporenie charakteristické jednoduchosťou, bez zbytočných komplikácií a obmedzení ktoré sú často bežnou výbavou sporiacich účtov tradičných slovenských bánk, pre ktoré sú typické obmedzenia maximálnej ale aj minimálnej výšky vkladu, viazanosti, strata úroku pri výbere nasporených peňazí, sporenie na štýl „sporiaceho prasiatka“ pri ktorom je možné odkladať iba drobné čiastky z každého nákupu….Nič podobné pri sporení v BKS Bank nezažijete.

Online Sporiaci účet je naviazaný na Premium konto (mesačné vedenie účtu 3 €, zaujímavosť – úročenie zostatku na tomto bežnom účte je 0,35 % p.a. čo je jedna z najlepších sadzieb na trhu). Keďže sporiaci účet je súčasť produktu Premium Konto, za vedenie sporenia si banka neúčtuje žiadne poplatky. Výhodou je denná splatnosť uložených finančných prostriedkov. S úsporami je možné disponovať prostredníctvom BKS Online Bankingu z pohodlia domova. Klienti BKS Bank oceňujú, že ich finančné prostriedky sú chránené Fondom ochrany vkladov Rakúskej republiky.

Parametre

Názov banky BKS Bank AG
Názov produktu Online sporiaci účet
Viazanosť bez viazanosti
Úroková sadzba 1,00%
Kapitalizácia úrokov áno
Pripisovanie úrokov mesačne
Povinnosť viesť v banke bežný účet áno, Premium konto (cena 3 € mesačne)
Poplatky  
Vedenie sporiaceho účtu 0 € / mesačne
Platby medzi Premium konto a Online Sporiacim účtom 0,00 €
Zrušenie účtu 0,00 €

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia