Originálne darčeky nemusia stáť stovky eur

Originálne darčeky nemusia stáť stovky eur

Kto by to nepoznal? Chodíte hodiny a hodiny po nákupných centrách v snahe získať inšpiráciu a uloviť originálny darček pre priateľa, pre kamarátku, rodinných príslušníkov či kolegov…a nič..dobrý nápad sa nie a nie dostaviť. Navyše tento nákupný maratón je potrebné absolvovať niekoľko krát do roka, pretože vždy je nejaká iná príležitosť a navyše stále niekto niečo oslavuje: raz sú to narodeniny, potom zase meniny, potom výročia, sviatky, Vianoce, Valentín…a tak stále dokola. Možno ste sa snažili nájsť zaujímavé prekvapenie pre svojho blízkeho v niektorom z tisícok eshopov. Ponuka väčšiny internetových obchodov je žalostná a skôr ako originalitou je charakteristická nevkusom a gýčom – „dekoratívny pohár“ v tvare lebky alebo „zaľúbené soľničky“ v tvare srdca predsa nemôžu nikoho s dobrým vkusom potešiť. Nakoniec majú takéto darčeky neslávny koniec – „obdarovaný“ – aby neurazil – sa pokúsi o úsmev, ktorý vôbec nepôsobí úprimne a darček pár mesiacov zapadá prachom až nakoniec skončí v koši.

Ak ste sa niekedy ocitli v podobnej situácii, nevešajte hlavu. Každý kto niečo skúša, sa občas popáli. Nájsť ten správny darček v širokej ponuke tovarov a služieb vôbec nie je jednoduché. Ako teda postupovať?

Koľko chcete minúť?

V prvom rade si stanovte rozpočet, koľko chcete minúť? Akonáhle si zadefinujete cenu od – do ktorú chcete do darčeka investovať, ponuka možných prekvapení sa značne zúži a vy sa aspoň nebudete zaoberať drahšími či lacnejšími alternatívami. Aj keď to znie ako samozrejmosť, množstvo darcov si max. cenový strop nestanoví a potom nakúkajú do všetkých obchodov od lacnej kozmetiky, cez drahé parfumérie, kníhkupectvá, nevynechajú obchody s lacným oblečením preskúmajú značkové veci a zablúdia aj k obchodníkom s dizajnovými vychytávkami kde jeden kus stojí stovky eur.

darcek pre zenuVšetko sa teda bude odvíjať od ceny, ktorú chcete do nákupu darčeka investovať. Ak sa Váš rozpočet blíži nule, aj tak môžete priateľa potešiť. Veď na cene predsa nezáleží, hlavne aby bol darček originálny. Riešenie? Vytvorte kupónovú alebo poukážkovú knižočku. Tú však môžete darovať iba tomu, koho skutočne dobre poznáte. Na každú stránku uveďte službu, ktorú pre obdarovaného vykonáte, pokiaľ sa rozhodne kupón uplatniť. Pre maminu to môže byť napríklad 2 hodiny upratovania, upečenie obľúbeného koláča, žehlenie, stráženie mladšieho súrodenca…Priateľku istotne poteší 30 minútová masáž nôh alebo chrbta, 3 hodiny pozerania filmu s jej milovaným Ryanom Goslingom, príprava romantickej večere…fantázie sa medze nekladú:) Najviac prekvapíte a potešíte, ak do nej zahrniete služby, ktoré Vy bežne príliš „nemusíte“. Dáte tým najavo, že Vám na druhom záleží, a že skutočne chcete spraviť radosť.

Najlepšie na tom je, že kupónová knižočka, pokiaľ do nej zahrniete „služby“ ktoré obdarovaný miluje, zaručene poteší a navyše Vás nebude nič stáť. Je preto vhodná aj ako milý doplnok ku klasickému kupovanému darčeku.

Originálne darčeky ktoré zahrejú srdce

Každý si rád pripomína dovolenky, príjemne strávené chvíle s priateľmi či s rodinnými príslušníkmi. Darovať hmatateľnú pamiatku na zážitky zo života obdarovaného v podobe výberu z fotografií je skvelý nápad na originálny darček, ktorý sa možno bude aj dediť, pokiaľ si s výberom tých naj fotiek dáte námahu a pokiaľ bude album dobre spracovaný. Často zabúdame na to, aké skvosty nám zaháľajú v počítačoch, na CD alebo na pamäťových kartách, v tom lepšom prípade ich skladujeme v papierovej podobe zastrčené za celofánom nejakého tuctového albumu za pár centov. Darovať takú fotoknihu s tvrdým obalom, na vysoko kvalitnom hrubom papieri, ktorá bude obsahovať fotografie s obdarovaným zachytávajúce emócie a šťastné momenty jeho života, to je iná káva! Týmto hodnotným darčekom na celý život zaručene prekvapíte a potešíte. A nielen mladých ľudí, ale aj napríklad starých rodičov. Ak si dáte tú námahu, že staré vyblednuté fotografie dáte zreštaurovať a zväčšiť digitálnou cestou a z nich si následne necháte spraviť kvalitnú fotoknihu, možno sa od svojej babičky dočkáte vytúženého ocenenia: „Najkrajší darček aký som kedy dostala!“

Krabica plná prekvapení

Ak si chcete úsmev na tvári obdarovaného užívať dlhšie, vymyslite nie jedno, ale viac prekvapení, ktoré zabalíte do veľkej krabice. Malé pozornosti potom očíslujte, aby bolo jasné, v akom poradí ich rozbaľovať. U ženy zabodujete, ak do krabice vložíte „jej“ značkovú kozmetiku, poukaz na masáž, ku kaderníčke, kozmetičke, na pedikúru, večeru v jej obľúbenej reštaurácii, knihu ktorú vždy chcela prečítať, predplatné časopisu, bonsaj, skrátka hocičo, o čom viete že jej spraví radosť. Mužov tiež poteší kozmetika, vstupenka na futbal alebo hokej, iPod s obľúbenou hudbou…

Univerzálnym darčekom je poukaz na víkend v európskom meste. Aby ste naň neminuli celú výplatu, nekupujte si poukážky na víkendový pobyt, ale akciovú letenku a ubytovanie rezervujte sami. Darčekovú poukážku si ľahko vyrobíte aj sami. Týmto môžete ušetriť až 50 % nákladov oproti zájazdom ponúkaným cestovnými kanceláriami.

Read more

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

Tak predsa sme sa dočkali: na Slovensku máme po prvýkrát lacnejšie hypotéky ako priemer v eurozóne

V súčasnosti sa Slováci tešia mimoriadne priaznivým podmienkam poskytovania hypoték. Tretí mesiac roka prepísal niekoľko rekordov – priemerná úroková sadzba novo poskytnutých úverov na bývanie klesla na neuveriteľných 1,95 % p.a., pričom po prvý krát v histórii bola pokorená magická, dvojpercentná hranica. Nikdy predtým sa nedal nový úver na bývanie

By Redakcia