otp AUTO úver

otp AUTO úver

Chcete si kúpiť nové auto a na jeho kúpu Vám chýba časť finančných prostriedkov? Žiaden problém. Vďaka otp AUTO úveru môžete získať výhodnú pôžičku na auto s expresne rýchlym posúdením žiadosti do 48 hodín bez poplatku za expresné spracovanie. Prostredníctvom otp AUTO úveru môžete získať peniaze na kúpu auta vo výške od 3500 € do 33 500 €. V prípade, že potrebujete úver do 25 000 € stačí, ak budete mať našetrených 20 % z kúpnej ceny vozidla, zvyšok prefinancuje OTP banka. V prípade úveru nad 25 000 € sa požaduje akontácia (vlastné prostriedky) vo výške minimálne 30 %.

Týmto spôsobom môžete financovať akýkoľvek typ vozidla či značku. Na rozdiel od financovania prostredníctvom leasingovej spoločnosti sa majiteľom auta stávate okamžite po zaplatení kúpnej ceny. Banka poskytuje otp AUTO úver s bezkonkurenčnou úrokovou sadzbou vo výške 7,10% p.a. pre všetkých počas celej doby splácania úveru. Tento úrok získa každý klient aj neklient banky, ktorý preukáže dostatočnú solventnosť na splácanie úveru. Na rozdiel od ostatných bankových domov, kde sa uvádza vždy úroková sadzba „od“ je táto ponuka OTP banky príjemným prekvapením a aktuálne sa jedná o najlepšiu ponuku na trhu. Menšou nevýhodou je, že musíte mať našetrených aspoň časť vlastných prostriedkov, ktoré budú použité na kúpu auta, čo ostatné banky (ČSOB a VÚB banka) nepožadujú – tieto prefinancujú až 100 % z ceny vozidla.

Pôžičku na auto môžete v OTP banke splácať až 7 rokov (minimálna lehota splatnosti je 12 mesiacov). Vďaka fixnej úrokovej sadzbe 7,10 % ročne, ktorá sa nebude meniť počas celého trvania úverového vzťahu a dlhej splatnosti až 7 rokov, máte možnosť získať nové auto s relatívne nízkou mesačnou splátkou, ktorá príliš nezaťaží Váš finančný rozpočet. Okrem toho banka ponúka možnosť uzatvoriť výhodné komplexné poistenie motorového vozidla priamo ba pobočke banky (pri uzatváraní úverovej zmluvy).

Ako zábezpeku banka požaduje zriadenie záložného práva na kupované vozidlo v Notárskom centrálnom registri a vinkuláciu havarijného poistenia. Finančné prostriedky môžete čerpať hneď po splnení týchto dvoch podmienok.

 

Kto môže podať žiadosť?

otp bankaOsoba s trvalým pobytom na Slovensku, staršia ako 18 rokov a zároveň mladšia ako 65 rokov.

Doklady ktoré budete potrebovať na vybavenie žiadosti: dva doklady totožnosti (pričom vždy sa požaduje občiansky preukaz), predbežná faktúra na kupované vozidlo, doklad o príjme zo závislej činnosti (v prípade overenia príjmu v Sociálnej poisťovni nie je potrebné predkladať potvrdenie o príjme). Podnikateľ doloží svoju schopnosť úver splácať prostredníctvom daňového priznania za posledné dve ukončené zdaňovacie obdobia.

 

Informácie o produkte

Názov poskytovateľa OTP banka Slovensko a.s.
Názov produktu otp AUTO úver
Typ účelový spotrebný úver
Účel použitia finančných prostriedkov na kúpu auta ktorejkoľvek značky a modelu
Minimálna výška úveru 3 500,00 €
Max. výška úveru 33 500,00 €
Minimálna akontácia (vlastné prostriedky) ak žiadate o úver v objeme do 25 000 €: 20 %

pri objeme nad 25 000 €: 30 %

Minimálna lehota splatnosti 12 mesiacov
Maximálna lehota splatnosti 84 mesiacov
Zabezpečenie zriadením záložného práva na kupované vozidlo a vinkuláciou havarijného poistenia
Úroková sadzba 7,10 % p.a.
Typ úrokovej sadzby fixná
Povinnosť založiť si v banke účet nie
Poplatky
Administratívny poplatok za poskytnutie pôžičky 2 % z objemu úveru, min. 33,00 €
Vedenie a práva úverového účtu 2,50 € (mesačný poplatok)
Zmena úverovej zmluvy 65,00 €
Poplatok za predčasné splatenie / mimoriadnu splátku ak bola zmluva uzatvorená od 20.6.2010: 0,5 – 1 % z predčasne splatenej sumy, maximálne však do zákonom stanovenej výšky

ak bola zmluva podpísaná do 20.6.2010: 5% z predčasne splatenej istiny, min. 166 €

Poznámka: možnosť úver predčasne splatiť bez poplatkov a sankcií máte v poslednom roku pred konečnou splatnosťou, ak predčasne splatená suma nepresahuje 10 000 €

Nezrealizovanie mimoriadnej splátka z dôvodu nedostatku peňažných prostriedkov na účte 50,00 €
Splátka v hotovosti 2,00 €
Upomienka o neuhradení dlžnej sumy 25,00 €
Poistenie  
Základný balík poistenia 3,95 % z výšky anuitnej splátky
Komplexný balík poistenia 5,17 % z výšky anuitnej splátky

 

Read more

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Začínate na Slovensku s podnikaním? Neprehliadnite naše praktické tipy

Podnikanie na Slovensku je plné príležitostí aj výziev. Pre začínajúcich podnikateľov je dôležité poznať základné kroky, ktoré im pomôžu uspieť. Prinášame vám preto prehľad najdôležitejších aspektov, na ktoré by ste nemali zabúdať. Strategické plánovanie a výber právnej formy podnikania Úspech v podnikaní začína detailne vypracovaným podnikateľským plánom. Tento dokument by

By Redakcia